Ενισχυτής ακουστικών και portable player

Απάντηση
NavalArchitect

Παιδιά ψάχνω για ένα σετ ακουστικά και φορητό ενισχυτή για τα digital walkmans, mp3s και iPhones που έχω.

Στα ακουστικά κάτι μπορώ να καταλάβω, στους φορητούς (ή και σταθερούς) ενισχυτές ακουστικών όμως δεν ξέρω πολλά.

Προσπαθώντας να κόψω δρόμο και για να μην φάω τα επόμενα 2-3 σ/κ μέχρι να βρω καλές πληροφορίες στο διαδίκτυο, αν κανείς μπορεί να βοηθήσει, θα το εκτιμούσα.

Είμαι κοντά είτε σε συνδυασμό:

Ακουστικά Sennheiser ή Sony
Ενισχυτής (φορητός) iFi ή Sony PHA-2

Αν κανείς έχει πρόταση για τον ενισχυτή κυρίως, τί είναι πρακτικότερο και καλύτερο σε αυτήν την κατηγορία, θα ήθελα να το ακούσω.

Ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Sennheiser είχα παλαιότερα και ήμουν ιδιαίτερα ευχαριστημένος. Τα καλά τους μοντέλα θεωρούνται κορυφαία στον χώρο. Αν θυμάμαι καλά είχα αντίστοιχο μοντέλο με αυτό. Τώρα έχω κάτι παλαιά ακουστικά της Stax, αλλά δεν νομίζω ότι θα έκαναν για τη χρήση που θέλεις.

Δεν έχω άποψη για ενισχυτή αλλά θα μπορούσες να δεις τα προτεινόμενα προϊόντα του Stereophile και του ειδικού site που έχουν για ακουστικά.
Χάρης
NavalArchitect

xcx.jpg
Ευχαριστώ Χάρη, τώρα είδα την απάντηση...

Πήρα ενισχυτή, το Πάσχα, για τον ανηψιό μου. Είναι ένας ifi. Πολύ καλός.

Την περασμένη εβδομάδα ήμουν Σιγκαπούρη κι ήταν να πάρω το πιό μεγάλο μοντέλο, για μένα αυτή τη φορά. Θέλω και ακουστικά, αλλά μιας κι έχω πλάνο για hifi στο νέο σπίτι και δεν πολυακούω με ακουστικά όταν ταξιδεύω, το άφησα για αργότερα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Gadget”