Αγόρασα ένα netbook 15 ευρώ

Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Θα το παιρνεις και στο μπανιο
Με το ενα χερι θα ξυριζεαι και με το αλλο θα γραφεις υλικα και εντυπωσεις
Real time και High tech ενημερωση δηλαδη.

:megagrin
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Εγώ πιστεύω θα σου ρθει!!Περιμένουμε και πως και πως.Ένας φίλος μου είχε κάτι παρόμοιο, το είχε πάρει πιο ακριβάνιμίζω απλά δε μου άρεσε που είχε winCE 6.0 system software.Kατα τα άλλα είχε πλάκα!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Και να που ο πωλητής-κομπιναδόρος έλαβε τις πρώτες 4 κριτικές στο ebay. Και οι 4 αρνητικές. 100% αρνητικό προφίλ.
Ενδιαφέρον θα έχει αν το ebay ή το paypal μας στείλουν πίσω τα λεφτά μας.
1) Seller will not communicate. Took money but did not send item. Ban them ebay!

2) never answers emails a scam big time 100 people bought these he made good money!

3) Stole money--never sent item-wouldnt answer messages

4) Bad communication, never responded to payments on item
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Εύκολη υπόθεση τελικά ο πλουτισμός αν είσαι αδίστακτος...
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
eliakiss
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010, 17:47
13
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Ηλικία: 57

Παλιότερα το νερό του Καματερού, πιο πρόσφατα η φραπελιά κ.ο.κ. :dash
Clean face, clean heart...

Ηλίας
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Μάλλον και εγώ έχω πέσει θύμα απάτης ύστερα πάνω απο 350 αγορές δίνοντας 17 ευρώ για 2 Aqua velva.Έχουνε περάσει ήδη 20 μέρες και τίποτα ακόμη.Ελπίζω να μη πήρα και άλλον στο λαιμό μου δίνοντας εκείνο το link.Ο πωλητής είχε καλό feedback 99.6 όταν αγόρασα τότε και πάνω απο 17000 πωλήσεις.Τώρα τι έχει συμβεί δε καταλαβαίνω καθώς τα αρνητικά σχόλια πέφτουνε βροχή και το feedback του να κατεβαίνει στα 97.4.Επίσης παρατήρησα πώς ακόμη και μέχρι προχθές μερικοί του βάλανε κάποια θετικά σχόλια, ίσως να του συνέβη και κάτι του ανθρώπου τι να πω!
Ήδη έστειλα σήμερα email για το τι γίνεται με τα after shave μου και βλέπουμε.Ελπίζω τουλάχιστον να πάρω τα λεφτά μου πίσω έστω και αυτά τα λίγα που είναι!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος boltsis την 27 Ιούλ 2011, 19:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

Καμία σχέση η δική σου περίπτωση Ηλία.
Εγώ ήξερα από την αρχή ότι ήταν απάτη και το είπα ξεκάθαρα στο πρώτο ποστ. Τα λεφτά ήταν πολύ λίγα και ήθελα να δω τη συμπεριφορά του ebay στην πράξη και όχι στα λόγια σε τέτοιες περιπτώσεις. Υπήρχαν στο παρελθόν περιπτώσεις που ήθελα να αγοράσω πολύ ακριβά πράγματα από το ebay και δεν το τόλμησα λόγω φόβου.

Στην δική σου περίπτωση δεν μπορούσες να το ξέρεις ότι υπάρχει πρόβλημα. Επίσης πιστεύω ότι αν δεν λάβεις το πακέτο θα αποζημιωθείς. Αν δεν σου έχει απαντήσει στα email τότε να πας στο Paypal και να κάνεις claim. Θα αργήσει η υπόθεση αλλά να αποζημιωθείς μάλλον.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Ναι σίγουρα είναι διαφορετική περίπτωση η δική σου και πιο καραμπινάτη.Το θέμα είναι όμως ότι εσύ ήξερες κατα πάσα πιθανότητα τι είναι ενώ εγώ όχι, ίσα ίσα που είχε καλές ενδείξεις.Τώρα τι έγινε με το πωλητή μου δε ξέρω και μου φαίνεται πολύ περίεργο και στο αρχικό μου email περι τα έξοδα μεταφοράς για 2 αντικείμενα ήτανε γρήγορος στην απαντησή του.
Εγώ έχω παραγγείλει και ακριβά πράγματα βέβαια με τις κατάλληλες προυποθέσεις πάντα.Ποτέ μου δεν είχα πρόβλημα.Βέβαια σίγουρος δεν είσαι ποτέ και δεν εξαρτάται μόνο απο τον πωλητή αλλά και απο τα ταχυδρομεία ,τελωνεία κτλπ.
Μακάρι να έχουμε καλό τέλος και οι δύο αν και η ζημιά είναι αμελητέα.Αλλά πόσα σαπούνια θα πέρναμε ακόμη με αυτά τα λεφτά :bigsmilie ?
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
vanm66
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 13:28
13
Has thanked: 231 times
Been thanked: 348 times

@ Boltsis: Ηλία, μην ανησυχείς. Εγώ έκανα και 35 ημέρες να παραλάβω δέμα. Σε μια περίπτωση μου έγινε επιστροφή χρημάτων και μετά μια εβδομάδα ήρθε το δέμα (μετά βέβαια τον ξαναπλήρωσα). Σε άλλη περίπτωση μου έγινε επιστροφή χρημάτων και το δέμα δεν φάνηκε ποτέ. Γενικά αν πληρώνεις μέσω paypal είσαι κατοχυρωμένος. Μόνο να προσέξεις να μην περάσουν 45 μέρες από την ημέρα πληρωμής.
@ Slur: Μάλλον έχασες τα λεφτά. Αλλά απ'ότι κατάλαβα ήσουν προετοιμασμένος.
Βαγγέλης
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

vanm66 έγραψε:@ Boltsis: Ηλία, μην ανησυχείς.
@ Slur: Μάλλον έχασες τα λεφτά. Αλλά απ'ότι κατάλαβα ήσουν προετοιμασμένος.

Συμφωνώ, ο δικός μου ο τύπος έκανε μπαμ ότι ήταν απατεώνας. Του Ηλία η συναλλαγή δεν έχει καμία σχέση. δεν θα τα χάσει τα λεφτά του.
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Gadget”