Free antivirus ? Anti..

Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Εγώ κόλλησα στο comodo. Σε πριζει λίγο με τις ειδοποιήσεις του, " τι θες να κάνεις με το τάδε αρχείο" κτλ, αλλα στο pc θέλω να έχω παραπάνω control : D
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ξέχασα το σημαντικότερο,Ηλία για να λες ότι έχεις συνδρομή,έχεις κάποιο ESET Internet Security ή κάποια άλλη έκδοση ναι; και όχι το απλό NOD32 Antivirus,το θέμα είναι ότι πρέπει να κάνεις απεγκατάσταση,που δεν είναι τόσο απλή.

Χρειάζεσαι το Remover tool για να καθαρίσει το μηχάνημά σου από όλα,το συγκεκριμένο θα το τρέξεις μέσα από το save mode(επανεκκίνηση και μετά πατάς F8) μην προσπαθήσεις να το απεγκαταστήσεις απλά από το control panel,θα παραμείνουν όλα active,και η registry χάλια μαύρα.

Μετά εάν δεν έχεις το CCleaner κατέβασέ το και τρέξε το,να σου καθαρίσει το μητρώο,μετά κράτα το αν θές είναι must πρόγραμμα,ότι απορία έχεις ρωτάς πριν το κάνεις... :)
Εγώ κόλλησα στο comodo
Παναγιώτη εάν εννοείς το firewall ok,αν λες για το antivirus εκτός ότι είναι ενοχλητικό,δεν κάνει και τίποτα,στα 380 ρούφηξε 303 :naughty: κοίταξέ το φίλε.

:?: Άραγε υπήρξε κανείς από εμάς μέλος του Virus.gr;
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Σωστά Αντώνη, έχω το ESET Smart Security. Πραγματικά είμαι προβληματισμένος για το αν αξίζει το κόπο να το πληρώνω και μετά απ' όλα όσο διάβασα μέχρι τώρα, οι πιθανότητες να συνεχίσω τη συνδρομή μου λιγοστεύουν όλο και περισσότερο.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ηλία η γνώμη μου είναι ότι,όχι δεν αξίζει να πληρώνεις,για κάτι που μπορείς να το βρείς δωρεάν,και είναι και πολύ καλύτερο από το ESET,πάνε πολλά χρόνια που χρησιμοποιώ δωρεάν προγράμματα ασφάλειας.

Προχώρα άφοβα φίλε,και ότι θέλεις εγώ εδώ,αυτά όλα φτιάχνονται άλλα δεν φτιάχνονται,και είμαι σίγουρος πως,και την δουλεία σου θα κάνεις πολύ καλύτερα,αλλά και τα χρήματα που θα εκταμιευτούν θα πάνε σε κάτι άλλο... ;) :)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Ηλία, προσωπικά έχω το avira και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος, αν και χρησιμοποιώ το διαδίκτυο αποκλειστικά για απλό surfing, για να είμαι ειλικρινής..
Παντελεήμων
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2016, 18:32
7
Has thanked: 229 times
Been thanked: 504 times

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό (σάρωση μόνο) έχει και δωρεάν έκδοση (δωρεάν έχω και εγώ :D ) δεν έχω πολλές απαιτήσεις και δεν ξέρω αν τελικά τα antivirus προστατεύουν μου ακούγετε σαν ψέμα :liar: τέλος πάντων με τα antivirus δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, από εδώ θα βρείτε πακετάκια, Α να επισημάνω ότι έχει και 14 day free trial (τα Εγγλέζικα με μάραναν XD ) περιμένουμε να μάθουμε/ω δια μέσον όλον :mrgreen: τι έκανες. :)
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Παντελεήμων τα antivirus προστατεύουν δυστυχώς δεν είναι ψέμα.
Βέβαια προσωπικά (όπως προανέφερα παραπάνω) προτιμώ ένα linux περιβάλλον, λιγότερες σκοτούρες. :)
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Παντελεήμων
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2016, 18:32
7
Has thanked: 229 times
Been thanked: 504 times

Τι είναι το linux; (περιληπτικά)
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Παρμένο από το wikipedia... (και μεταφρασμένο με google translate,αν δεν βγάζει νόημα τα παράπονά σας στην google! :D )
wikipedia έγραψε: Είναι ένα λειτουργικό σύστημα "υπολογιστή" τύπου Unix που συναρμολογείται με το μοντέλο ανάπτυξης και διανομής λογισμικού ελεύθερης και ανοικτής πηγής. Το καθοριστικό στοιχείο του Linux είναι ο Linux πυρήνας του.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Παντελεήμων
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2016, 18:32
7
Has thanked: 229 times
Been thanked: 504 times

Χαχαχαχαχαχα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές”