Wordpress

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Εχω στησει την ιστοσελιδα μου σε wordpress , ενω εχω επιλξει να εμφανιζονται 6 προιοντα ανα σελιδα εμφανιζονται μονο 5 .Καθε αλλαγη που εκανα απο το control panel απετυχε εμφανιζει μονο 5 ενω εχω επιλογη να εμφανιζω τα προιοντα σε πληθος που επιθυμω . πραδειγμα εδώ εχω 2 σελιδες και πεντε προιοντα στην 1 σελιδα θα επρεπε να ειναι 6 .
Επισης ψαχνω να βρω plugin για να μπορω να εμφανιζω τα προιοντα με την σειρα που θελω και οχι με την σειρα καταχωρησης . καμια ιδεα υπαρχει (τι τα ηθελα τα δυναμικα site , μια χαρα δουλευα με το dreamwaver. Τωρα πρεπει να ξεσκονισω το πτυχιο απο το ΕΛΚΕΠΑ αλλα τοτε που το πηρα μονο cobol και rpg ).
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Πρέπει λογικά Νίκο να παίξεις με τις ρυθμίσεις του plugin σε κάθε σελίδα ή σειρά που εμφανίζεται. Η αλήθεια είναι πάντως ότι αν μπλέξεις με μάπα plugin ή plugins που δεν ανανεώνονται θα έχεις συχνά τέτοια προβλήματα. Θα σου συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά σε αυτό το plugin που συγκεντρώνει πολλές λειτουργίες με σχετικά εύκολη διαχείριση.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Προσωπική μου άποψη είναι πως το wordpress είναι για blogging.
Έτσι ξεκίνησε τουλάχιστον.
Από εκεί και πέρα το πως εξελίχθηκε είναι άλλο πράγμα.
Θα έλεγα πως για τέτοιες δουλειές υπάρχουν καλύτερα frameworks όπως το joomla ή drupal.
Είναι και τα δύο πολύ παραμετροποιήσιμα και με πολλά επιπρόσθετα (plugins).

Θα σου πρότεινα να τους ρίξεις μία ματιά.

Από εκεί και πέρα αν όλα είναι καθώς πρέπει με τα plugin στο wordpress θα μπορούσες να ρωτήσεις και τους developers του Plugin. Μάλιστα μπορεί να έχουν και επίσημο support.
Απ όσο ξέρω η κοινότητα του wordpress είναι αρκετά καλή.

Δυστυχώς δεν έχω λύση στο πρόβλημά γιατί έχω να ασχοληθώ πολύ καιρό με το wordpress.

Φιλικά,

Ανδρέας
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Eυχαριστω πολυ για τις απαντησεις , Θα ψαξω το Σ/Κ τον κωδικα να δω μηπως γινεται απο εκει . Η θα ρωτησω αυτους που πουλανε plugins ποιο κανει .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Νίκο έχεις δοκιμάσει να κάνεις τα thumbnails ή το κείμενο πιο μικρό; Φαίνονται μεγάλα.
Επίσης, ποιο plugin είναι;

Το wordpress όντως είναι για blogging, αλλά πολλοί το χρησιμοποιούν σήμερα για CMS.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπολογιστές”