Τι αυτοκίνητο έχετε;

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
GiorgosG
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 20 Ιαν 2012, 13:31
12
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times

Εγω θα προτεινα στον φιλο να βαλει τα eneos 10-40,ειναι ιδανικα για αυτους τους κινητηρες
NavalArchitect

Εικόνα

Infiniti M35. Το πήρα στα χέρια μου τη Δευτέρα που μας πέρασε. Ό,τι και να πώ βέβαια είναι λίγο....
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Εικόνα
To νεο Golf που αποκτήθηκε ελαφρώς μεταχειρισμένο και με ανταλλαγή του προηγούμενου μοντέλου :bigsmilie
Εικόνα
Και το scott μου με το οποίο σκοτώθηκα στην πρώτη βόλτα και έμεινα με πατερίτσες γυρω στους δυο μήνες :shocking Τώρα βέβαια κάνω τις βόλτες μου άνετα :dance5
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
coccolino
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:56
12
Τοποθεσία: Athens - London - Edinburgh
Has thanked: 246 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 55

Κωνσταντίνε και Γιάννη καλοτάξιδα εύχομαι.
Μπράβο παιδιά, ωραία τα νέα σας αποκτήματα.

Γιάννη προσεκτικά με το δίκυκλο, πέρυσι τον Αύγουστο κι εγώ έπεσα κι έσπασα τα 2 μου χέρια και το αριστερό πόδι, έβαλα λάμα και βίδες στο δεξί χέρι και ακόμα πονάω. Εγώ έπεσα με την BMW 650 Dakar που έχω και ήταν το πιο κουλό πέσιμο (με 20 χιλιόμετρα ταχύτητα!!!) :streit
Γιώργος

Dovo Best Quality 5/8", Frederick Reynolds 6/8", Frederick Reynolds 13/16", Merkur 15C, Vintage Gillette Eldorado Gold Tech '56
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Ωραίο Κωνσταντίνε , να το χαρείς!Ποια έκδοση είναι, δύο δε βγάζει αυτό?

@Γιάννη πως έπεσες με το ποδήλατο η έχει κάποια ιδιαιτερότητα το συγκεκριμένο?Καλορίζικο και το αμάξι βεβαίως βεβαίως!!
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Παιδιά το ποδήλατο το πήρα με κουμπωτά (SPD) πετάλια και παπούτσια με σχαράκια που κουμπώνουν επάνω( νόμιζα τρομάρα μου οτι είμαι 20 ετών ).
Στην πρώτη βόλτα και αφού τελείωσα όπως έφθασα στο αυτοκίνητο ξεκούμπωσα το δεξί και ξαφνικά με πήρε αριστερά. Δεν πρόλαβα να βγάλω κιχ όχι να ξεκλειδώσω.
Έπεσα και με τα χέρια στο πλάι για να μην τα ακουμπήσω και τα σπάσω αλλά το πόδι έμεινε κλειδωμένο στο πετάλι. Διάγνωση στο Ντυνάν ρωγμώδες κάταγμα περόνης και 2μιση μήνες ακινησία. Το τι τράβηξα δεν λέγεται και σημειώστε ότι πήγαινα κάθε μέρα στη δουλειά όπου με ανέβαζε η γυναίκα μου μέχρι το γραφείο.
Όπως καταλαβαίνετε μετά από κανένα εξάμηνο και πριν ανέβω επάνω αλλάχτηκαν τα πετάλια αλλά και πάλι μια φοβία μου έχει μείνει. Σημειώστε ότι είχα ήδη ένα fitness (specialized sirrus) με το οποίο είχα κάνει περίπου 1.000 χλμ.
Θέλει μεγάλη προσοχή πάντως.
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
12
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

A έτσι έγινε η δουλειά, εμ και συ ήθελες κουμπωτά πετάλια!Δε πειράζει όλα καλά αφου δεν έπαθες και ακόμη χειρότερα..
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
NavalArchitect

Ευχαριστώ - είναι το Μ35 (τρία και μισό λίτρα). Βγάζει και Μ37, αλλά και Μ55. Ίσως και άλλο ένα μικρότερο του Μ35, σε ντήζελ. Σήμερα πήγα στο Ουλσάν που είναι 1 ώρα από 'δω (σούπερ αυτοκινητόδρομος) και μιά γκαζιά μόνο, μία μόνο, απ'τα 120 σε πάει στα 200χλμ/ώρα χωρίς να το καταλάβεις...

Το Bose σύστημα που έχει μέσα εν τω μεταξύ είναι άπαιχτο, ήταν σαν νά'χα τον Τερζή δίπλα μου ζωντανά και να μου τραγουδάει... Ένα CD έχω όλο κι όλο, αυτό πού'χα φέρει από την Ελλάδα (δώρο ένθετο με μια Κυριακάτικη εφημερίδα το τελευταίο σ/κ πριν επανέλθω Κορέα...)
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

Εδω και 2 μήνες έχω και μια kawasaki ninja 250r :dance3 .Ωραίο εργαλειάκι πόλης αλλά και διαδρομής έως και 2 ώρες.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Γιάννη το ποδήλατο έπαθε τίποτα; :boeller
Πέρα από τα πειράγματα, τα spd θέλουν πρώτα στατική εξάσκηση, και να τα έχεις τέρμα χαλαρά στην αρχή! Πάντως το σκοττάκι είναι κουκλί, μακάρι να είχα ένα τέτοιο...
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αυτοκίνητο”