Μοντελισμός

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Δημήτρη είσαι καλλιτέχνης!

Παρόλο που δεν είμαι από τα πιο δυναμικά μέλη στον τομέα των αγορών, εντούτοις έχω τεράστιο πρόβλημα χώρου.Εχτές που έφτιαχνα τα ντουλάπια μου λέω φαντάσου θέμα που θα έχουν κάποιοι άλλοι (ονόματα δεν λέμε).
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Τα καλά μοντέλα τα έχω σε κουτιά, για να προφυλάσσονται από τη σκόνη, μέχρι να κλείσω κάποια ράφια στη βιβλιοθήκη με τζάμι...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Αλέξης
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: 12 Ιαν 2013, 18:54
11
Has thanked: 59 times
Been thanked: 190 times

Πανέμορφα τα μοντέλα σου Δημήτρη! Φαίνονται δουλεμένα με μεράκι!

Η ερώτηση της ημέρας : γιατί οι μηχανές από ανοξείδωτο ατσάλι είναι τόσο πολύ πιο ακριβές από τις άλλες που φτιάχνονται από ορείχαλκο και κράμματα του? Δεν νομίζω να είναι τόσο πιο ακριβό το υλικό καθώς έχω ένα σετ 6 μαχαιριών κουζίνας από ανοξείδωτο ατσάλι και δεν κάνουν πάνω από 15 Ε. :boeller
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Η φετινή παραγωγή μέχρι τώρα!

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Ψηφίζω F-16.

Τώρα που τα βλέπω όλα μαζί, δεν θα είχε νόημα να τους βάλεις διακριτικά της ελληνικής Π.Α. ?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 20 Σεπ 2013, 06:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Διάσπαση απαντήσεων. Φιλικά, Αντώνης.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Καταπληκτικά Δημήτρη,μου αρέσει φυσικά πιό πολύ το A7 Hellenic με τη lizard παραλαγή και το F16 52+ με την Aegen Ghost .Έχεις στο πρόγραμμα να φτιάξεις και το F4 Aup ?
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Fotakas έγραψε:Ψηφίζω F-16.

Τώρα που τα βλέπω όλα μαζί, δεν θα είχε νόημα να τους βάλεις διακριτικά της ελληνικής Π.Α. ?
Φώτη αυτό που λες στη γλώσσα μας λέγεται what if, το έχω κάνει με ένα EF-2000 (Eurofighter) όταν είχε παρθεί η απόφαση για την αγορά τους, αλλά δυστυχώς δεν ήρθαν ποτέ...Προσωπικά είμαι της ακριβούς αναπαράστασης, αποφεύγοντας υπερβολικές φθορές πχ, αν δεις το F-111 είναι πεντακάθαρο, άκουσα διάφορα για την επιλογή μου αυτή, αλλά αφού έτσι ήταν τα πραγματικά, έτσι το έκανα!
yiannischris έγραψε:Καταπληκτικά Δημήτρη,μου αρέσει φυσικά πιό πολύ το A7 Hellenic με τη lizard παραλαγή και το F16 52+ με την Aegen Ghost .Έχεις στο πρόγραμμα να φτιάξεις και το F4 Aup ?
Γιάννη SEA (south-eastern asia) είναι η παραλλαγή του Κουρσάρου, πιο γνωστή σαν Βιετνάμ! Θέλω να φτιάξω όχι μόνο ένα F-4E αλλά περιμένω να κυκολοφορήσει σε έκδοση Echo το νέο κιτ της Academy! Για σκέψου, 1 με Βιετναμ, μπλε έχω, ένα με Ghost, ένα το επετειακο, Hill Gray II έχω, και 3 τα φωτογραφικά επετειακά, και 1-2 ακόμα με παραλλαγές Βιετνάμ και Lizard...άστο, δε βγάζεις άκρη με τα Phantom, τα F-104 και τα F-5 της Π.Α.!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Το τελευταίο μου μοντέλο δε σας το έδειξα... Το είχα φτιάξει το 2004, από τότε μάζευε σκόνη, είχε κι ένα μικρό ατύχημα το χειμώνα που μας πέρασε, οπότε αναλογιζόμενος και την σπανιότητά του, όσο και το γεγονός ότι είναι ένα από τα κορυφαία μοντέλα όλων των εποχών, το διέλυσα, το ξέβαψα και φτου κι απ'την αρχή!

Εικόνα Εικόνα ΕικόναΕικόνα ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Ωραίος είμαι, ούτε τι είναι δεν έγραψα! :dash

F-15E Strike Eagle στην 1/48, με 6 βόμβες ελεύθερης πτώσης Mk.82, 2 κατευθυνόμενες GBU-12, άλλες 2 (οι μεγάλες στα φτερά) GBU-24, 2 πυραύλους αέρος αέρος ΑΙΜ-120 και 2 ΑΙΜ-9. Όπως είπε κι ένας φίλος μου μοντελιστής μόλις το είδε: ''Σε αποστολή εξαφάνισης του ανθρώπινου είδους θα το στείλεις;'' :megagrin
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26411 times
Been thanked: 25884 times

Μπράβο και πάλι ρε Δημήτρη, αν έχεις το μεράκι μέσα σου κάνεις απίστευτα πράγματα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα Χόμπι”