Επιλογή σαπουνιού

Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Ok το κατάλαβα. Σε ευχαριστώ πολύ.
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Αν θέλεις δες λίγο και εδώ, είναι προϊόντα αγνά, και φτιαγμένα από μέλη μας.

Σίγουρα δεν θα το μετανιώσεις, και 'Αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας'... :hellas3
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Ευχαριστώ πολύ tony. Έστειλα π.μ. στον mengiorgos για λεπτομέρειες. Ενδιαφέρομαι για αυτό που είναι χωρίς άρωμα και έχει αλόη.

Προστέθηκε μετά από 1 ημέρα 18 ώρες 43 λεπτά 2 δευτερόλεπτα:
Παρέλαβα χθες το πρωί το le pere lusien.
Το απόγευμα έγινε η πρώτη δοκιμή με πάρα πολύ καλά αποτελέσματα. Κανένας ερεθισμός καμία αίσθηση σαν να με τρυπάνε βελόνες παρόλο που έγινε το ξύρισμα με την αγορά καινούργιας κεφαλής της R41. Θα ακολουθήσουν και άλλες δοκιμές για το τελικό συμπέρασμα. Η πρώτη μου έννοια ήταν αν θα μου δημιουργήσει αυτά που ανέφερα στην αρχή. Το σαπούνι πολύ μαλακό και την επόμενη θα το χρησιμοποιήσω βάζοντας μια ποσότητα στο πινέλο η απευθείας στο πρόσωπο για face lathering. Επίσης περιμένω από το Γιώργο να μου στήλει ένα Κερκίνη σαπούνι χωρίς άρωμα Τα συστατικά: Stearic acid, Beef Tallow, Aqua (Water), Cocos nucifera (Coconut) Oil, Potassium Hydroxide, Glycerin, Buffalo Milk, Sodium Hydroxide, Ricinus Communis (Castor) Oil, Olea Europaea Fruit (Olive) Oil, Argania Spinsosa (Argan) Oil, Persea Gratissima ( Avocado) Oil.
Τον ευχαριστώ πολύ για την εξυπηρέτηση του.
Φίλιππος
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

το σαπούνι θα σκληρήνει μετά από μερικές χρήσεις :)
Δε νομίζω να πιάσει το κόλπο που λες. Ατό μπορεί να γίνει με κρέμες. Το LPL, παρότι μαλακό (στην αρχή του) παραμένει σαπούνι!
Χαίρομαι που σου έκατσε καλά. Καλά ξυρίσματα!
ΥΓ. Αυτό το σαπούνι ΚΑΙ αυτή η μηχανή, είναι από τα αγαπημένα μου πράγματα στο ξύρισμα! :D
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Ήρθε το Κερκίνη buffalo milk & tallow και δοκιμάστηκε σε τρεία ξυρισματα. Κανένας ερεθισμός,τσούξιμο, η αίσθηση σαν να με τρυπούν βελόνες, τίποτα από όλα αυτά. Μαλακό σαπούνι εύκολο στον αφρό του αλλά θέλω ακόμα μερικά ξυρισματα Γιάν να το μάθω καλά στο νερό του. Δοκιμάστηκε με ej89bl και r41. Εννοείτε πως είναι ποια στο βασικό μου εξοπλισμό και ευχαριστώ πολύ το Γιώργο.
Είμαι στη δοκιμή ξυραφιων τώρα και το Κερκίνη με βοηθάει απίστευτα.
Φίλιππος
panos zazao
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 22 Φεβ 2017, 01:33
7
Been thanked: 39 times

λόγω του οτι εγώ ξυρίζω και το κεφάλι μου , χρειάζομαι ένα σαπούνι βάλιου φορ μάνεη (που λέμε και στα ποντιακά)
το cella είναι πολύ καλό (μπορεί και το καλύτερο για μένα) αλλά τον τελευταίο καιρό παίρνω τα rasozero (του κιλού) τα οποία επίσης είναι πολύ καλά και μάλιστα σε τρία διαφορετικά αρώματα σε αντίθεση με το cella που είναι ένα άρωμα..
επίσης είναι στη μισή τιμή του cella δηλαδή στα 11,50 (η συσκευασία του κιλού)
αυτό που αξίζει να σημειωθεί είναι το εξής... οτι δεν είδα και τρελές διαφορές με σαπούνια - κρέμες που έχουν κατα πολύ ακριβότερες τιμές...
οπότε όπως και να χει αξίζουν.
panos zazao
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 22 Φεβ 2017, 01:33
7
Been thanked: 39 times

επίσης το furbo blu είναι μία πολύ καλή λύση για συσκευασία κιλού.
συμφέρει σε ανησυχητικό βαθμό !!!
τί εννοώ.....η συσκευασία των 100ml όπως γνωρίζετε έχει 14,50 ευρώ !!! η συσκευασία των 1000ml έχει 19 ευρώ !!
δηλαδή με 5 ευρώ επιπλέον έχεις την δεκαπλάσια ποσότητα !!
πολύ καλό μαλακό σαπουνάκι , κάνει ωραίο αφρό , εύκολο , καλό γλίστρημα , προστασία σούπερ , ωραίο και δυνατό άρωμα !
αυτό είναι και ο λόγος που δεν θα το ξαναπάρω ! το άρωμά του..
είναι δυνατό και μένει για πολύ ώρα πάνω μου πράγμα που δεν το θέλω γιατί πολύ απλά ΦΟΡΑΩ ΑΡΩΜΑ !!
αυτό το θέλω για σαπούνι ΡΕΕΕΕ !! ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΡΩΜΑΑ !
πέρα από την πλάκα παίδες είναι πολύ καλό και το μόνο μείον που του βρίσκω είναι αυτό με το άρωμα.....τίποτα άλλο

θένκιου
Stergios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 06 Ιουν 2020, 18:22
3
Been thanked: 1 time

Παιδιά ποια η γνώμη σας για τα rasozero συγκριτικά με τα proraso ;
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

2 σκαλες πανω τουλαχιστον....
makhs.
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 30 Μάι 2020, 19:50
3
Has thanked: 30 times
Been thanked: 9 times

Κύριοι, καλησπέρα!!

Θα ήθελα να ρωτήσω για το σαπούνι ξυρίσματος fisika. Πρόκειται για ελληνικό προϊόν από την Κρήτη και θα ήθελα την γνώμη σας για το αν αξίζει τα 8€. Μου αρέσει που είναι βιολογικό και με αιθέρια έλαια μιας και ψάχνω προϊόντα με αγνά υλικά όπως συνηθίζουμε να λέμε.. Επίσης, με ενδιαφέρει πολύ το κομμάτι άρωμα, το θέλω ζωηρό. Ευχαριστώ!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”