Επιλογή Σαπουνιού

Απάντηση
tasosk
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 23 Δεκ 2017, 21:00
6
Been thanked: 69 times

Υπαρχει σε ελληνικο e-shop?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 26 Δεκ 2017, 04:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Δεν χρειάζεται να κάνεις ολική παράθεση όταν απαντάς στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Το unscented το έχει ο hairmaker, την παλιά σοδειά όμως, οπότε ίσως να έχεις θέμα με μυρωδια αμμωνίας, αν και είναι δύσκολο γιατί είναι χωρίς άρωμα. Τα άλλα του έχουν τελειώσει και δεν ξέρω αν και πότε θα φέρει. Εγώ όπως βλέπεις δεξιά σου έχω το Sanskrit. Σαπουνάρα, αλλά ήθελε home cure, λόγω μυρωδιάς αμμωνίας. Τώρα είναι οκ.

Δες για το unscented πως latherάρει:



Αυτόν στο βίντεο τον είχα ρωτήσει αν είχε θέμα αμμωνίας,γιατί και αυτός έχει το παλιό batch και μου πε όχι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ειπα να σχολιασω το βιντεο αυτο - αλλα δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας χρονιαρες μερες :)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Οχι πες.....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

tasosk έγραψε: 25 Δεκ 2017, 20:08 Ψαχνω να βρω ενα σαπουνακι με τις ιδιοτητες του αυστριακου προβατου ας ειναι και ακριβοτερο, το μιτσελς διαβαζω οτι ειναι σκληρο κ δεν ξερω αν θα μου αρεζε. Καποια προταση;
Τάσο από Ελλάδα μόνο ή και εξωτερικό;
herco έγραψε: 26 Δεκ 2017, 01:29 Ειπα να σχολιασω το βιντεο αυτο - αλλα δεν χρειαζεται να χαλαμε τις καρδιες μας χρονιαρες μερες :)
Περιμένουμε* Ηρακλή,και δεν νομίζω πως θα χαλάσουμε κάτι,το συζητάμε και λέμε την γνώμη μας... :)


* Αλλιώς θα το σχολιάσω εγώ,για το ψεκάστε...σκουπίστε...τελειώσατε...!!! (και με διπλάσιο αμονιαζόλ :obscene-smokingsombrero:) :text-freedom: :D
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Ρε Randy πως σε αρεσει το Meißner Tremonia?
Καλα αυτο που ανεφερες ισως να τρωγεται αρωματικα.. Αλλα εχουν καποια, τα οποια για να τα χρησιμοποιησεις πρεπει να κανεις joint για να βουλωσει η μυτη πρωτα.. Ποιοτικα τα θεωρω καπως.. υπερεκτιμημενα θα πω με τροπο για να μην γινω αισχρος.. χαχα

Αλλα οκ, εγω ειμαι και γνωστος πως θεωρω καθε vintage software ποιοτικα ανωτερο απο καθε τι καινουριο (ακριβως επειδη δοκιμαζω τα καινουρια και για να πω την αληθεια δεν με πειθουν με ελαχιστες εξαιρεσεις). Γενικα θεωρω (προσωπικα παντα) υπερεκτιμημενο αυτο το hype με τα σαπουνια ξυρισματος που εχει ξεσπασει εδω και περιπου 3-4 χρονια. Το θεωρω ηλιθιο να δωσω 25, 30, 35, 40 και βαλε € για ενα μετριας ποιοτητας σαπουνι, επειδη καποιοι γκατζολοι χιλμπιλιδες στην αμερικη το βρισκουν "τρέλα" (οι ιδιοι που σε βιντεο του ΣυΣωλην βαζουν καπου στα 10 γραμμαρια γλυκερινης οταν ετοιμαζουν "uberlather"
- sic fuck ew!)

Τι θελω να πω. Υπαρχουν φτηνα καλα συγχρονα σαπουνια. Αν ειναι να δωσω τα παραλογα ποσα που ζητανε για ενα σαπουνι, προτιμω να τα βαλω στην ακρη και να παρω ενα vintage σε αυτη την τιμη! Kαι σιγουρα δε χρειαζονται σαπουνια που κανουν αφρο σα να εισαι ο Αϊ Βασιλης, μιας και ενας τετοιος αφρος ειναι πρακτικα αχρηστος (useless) στο ξυρισμα.


Φιλικα
Στεφος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οκ λοιπον - παροτι δειχνει ενα αξιοπρεπες βιντεο κατα την ταπεινη μου γνωμη ειναι πατατα. Χτυπαει με συνθετικο κανα 5λεπτο το σαπουνι στο μπωλακι και στο τελος ο αφρος ουτε που καλυπτει το δερμα του που φαινεται καθαρα απο μεσα.... αν δεν ειναι θεμα ασχετοσυνης στο χτυπημα τοτε μαλλον αυτο το σαπουνι δεν ειναι και κατι σοβαρο απο αφριστικης πλευρας.

Επισης ενω δειχνει ανετος και εμπειρος στις κινησεις του - κανει λαθη στη γωνια σε διαφορα σημεια (μουστακι, σαγονι) ενω πεταει στα σκουπιδια την λογικη των περασματων. Μπορει να τα καταφερνει καλα και μπραβο του αλλα δεν "διδασκει" κανεναν απλα επιδεικνυει οτι μπορει. Μου φανηκε "λιγος".
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Ξεχωρα... Που παει ο τραχανας με συνθετικο πινελο απο τα Body Shop? Κλαιω. Παω να παρω χαρτομαντηλα. XD XD XD XD
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Επιτέλους,έχουμε φωνή* ... :music-singing: μα λέω και εγώ,δεν γίνεται μόνο εγώ να τα βλέπω;

Είναι ένα video προς αποφυγή,χωρίς καμία τεχνική και γεμάτο alter-ego.

Όσο για P&B Unscented(ajax)που μόνο unscented δεν είναι,το δοκίμασα και πήγε στα σκουπίδια,ούτε να το δώσω για δώρο δεν έκανε,
με αυτό το ανεπανάληπτο άρωμα αμμωνίας...:naughty:

Και όχι μόνο δεν "διδάσκει" αλλά... :| |Συγνώμη που θα το πω,αλλά μήπως γέμισε ο κόσμος από 'μέντορες';

* Τα σέβη μου στους Mods.! :handgestures-thumbupright:
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Randyman έγραψε: 25 Δεκ 2017, 22:48 To p&b είναι ανώτερο του HAslinger.
παντα προσωπικη γνωμη. Απο το δειγμα που δοκιμασα , δεν ξετρελαθηκα κιολας.
Το θεωρω καλο σαπουνι με ωραιο αρωμα και αποδοση που πλησιαζει σε MWF & Haslinger αν και για μενα το Haslinger ειναι το καλυτερο των τριων.
Ο Αυστριακος ειναι υποτιμημενος σε τρομερο σημειο θα ελεγα. Η μοδα των "αρτιζανων" τα εχει παρει μπαλα ολα ...
Την "παστρα" που αποπνεει το MWF παντως δεν την εχω βρει ΠΟΥΘΕΝΑ.
:omg :ot
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”