Μάλλον το παρακανα ο νέος...

Ilias-G
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: 22 Οκτ 2017, 10:54
6
Has thanked: 5684 times
Been thanked: 3922 times
Ηλικία: 58

Όπως εγραψα σε προηγούμενο ποστ, πριν από λίγες μερες παρηγγειλα καποια σαπούνια και κρέμες από γνωστό ιντερνετικό καταστημα, προκειμένου να ξεκινησω το ΠΞ.
Επειδή δεν ηξερα τι θα μου αρέσει, προσπάθησα να πάρω όσο μεγαλύτερο φασμα αρωματων μπορούσα από τα γνωστα, προσπαθώντας όμως να μη ξεφύγω και οικονομικά.
Ετσι πηρα:
Tcheon Fung Sing σαπουνι 4X150 (κόκκινο-μπλε-πρασινο-κιτρινο)
Proraso σαπουνι 3Χ150 (κόκινο-πρασινο-ασπρο)
Derby soap stick 75ml
Proraso κρέμες 3Χ150ml (κοκινη-πράσινη-μπλε)

Από κρεμες πηρα επίσης από τον Σκλαβενιτη εδώ
Prosar regular 80ml
Nivea protect&care μπλε 100ml

Πήρα φυσικά πινέλο, μια βαση και ενα μπωλάκι.(θα σας τα πω στο αντιστοιχο νημα)

Ηθελα να παρω ακόμα ενα πινέλο, όπως και καποια pre-shave cream καθώς και καποιο/α after shave, αλλά κρατηθηκα αφού εχω κλειστά μπουκαλια στο σπίτι....μεχρι την επόμενη φορά! :D

Πώς τα βλέπετε μεχρι τωρα??
Άβαταρ μέλους
Κάβειρος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 04 Μαρ 2017, 15:08
7
Τοποθεσία: Stuttgart
Has thanked: 126 times
Been thanked: 374 times
Ηλικία: 49

Γρηγορο πιστόλι. Είσαι εξοπλισμένος για την επόμενη τετραετία.
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ένα από καθε είδος. Αν δε σου αρεσουν τελικά τα TFS τι να τα κάνεις τα τέσσερα; Ή αν οι κρέμες σου αρέσουν περισσότερο από τα σαπούνια;
Σου εύχομαι πάντως καλές ξούρες και καλή συνέχεια.
Καλοί μου άνθρωποι!
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Βουρ στον πατσά, που λένε, τώρα ... :D

Mην νομίζεις, λίγο πολύ, όλοι μας στην αρχή κάναμε και τις υπερβολές μας ... :roll:
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Ilias-G
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: 22 Οκτ 2017, 10:54
6
Has thanked: 5684 times
Been thanked: 3922 times
Ηλικία: 58

Κάβειρος έγραψε: 25 Οκτ 2017, 22:23 Γρηγορο πιστόλι. Είσαι εξοπλισμένος για την επόμενη τετραετία.
Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα ένα από καθε είδος. Αν δε σου αρεσουν τελικά τα TFS τι να τα κάνεις τα τέσσερα; Ή αν οι κρέμες σου αρέσουν περισσότερο από τα σαπούνια;
Σου εύχομαι πάντως καλές ξούρες και καλή συνέχεια.
Να πω ότι εχεις αδικο?? Δεν εχεις, δικιο εχεις!
Ελα όμως που δεν ηξερα τι θα μου αρεσει από αρωματα, κυριως γι'αυτό το εκανα.
Ευτυχως δεν ειναι πολυ ακριβά.

Αν δεν μου αρεσουν ή δεν με βολέψουν τα μεν ή τα δε, τοτε θα τα δωσω σε οποιον του αρεσουν. Δεν θα πανε χαμένα.
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 790 times

Και λίγα πήρες. Εγώ αγόρασα 2 ράφια κι έστησα στο μπάνιο για να τοποθετώ πινέλα κ κάποια aftershaves και στικ σαπούνια. Τα άλλα σε ντουλάπια κ πάνω στο πλυντήριο. Τέρμα οι ανεκμετάλλευτοι χώροι. Αν το καλοσκεφτείς, οικονομία χώρου κάνεις... :D
Καλορίζικος
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Άβαταρ μέλους
blade2668
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 272
Εγγραφή: 11 Οκτ 2016, 23:51
7
Τοποθεσία: Γιαννιτσά / Έδεσσα
Has thanked: 6041 times
Been thanked: 1604 times
Ηλικία: 55

christostz03 έγραψε: 25 Οκτ 2017, 22:51 Βουρ στον πατσά, που λένε, τώρα ... :D

Mην νομίζεις, λίγο πολύ, όλοι μας στην αρχή κάναμε και τις υπερβολές μας ... :roll:
Και μετά σταματήσαμε; :D

Ηλία νομίζω ότι είναι μια χαρά οι επιλογές σου. Και εγώ πάνω κάτω έτσι ξεκίνησα.
Κώστας
Ilias-G
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: 22 Οκτ 2017, 10:54
6
Has thanked: 5684 times
Been thanked: 3922 times
Ηλικία: 58

Sitalkas έγραψε: 25 Οκτ 2017, 23:00 Και λίγα πήρες. Εγώ αγόρασα 2 ράφια κι έστησα στο μπάνιο για να τοποθετώ πινέλα κ κάποια aftershaves και στικ σαπούνια. Τα άλλα σε ντουλάπια κ πάνω στο πλυντήριο. Τέρμα οι ανεκμετάλλευτοι χώροι. Αν το καλοσκεφτείς, οικονομία χώρου κάνεις... :D
Καλορίζικος
:text-lol: :text-lol:
Άβαταρ μέλους
omegasnik
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: 05 Απρ 2016, 19:41
7
Has thanked: 216 times
Been thanked: 887 times
Ηλικία: 53

Ηλία προχώρα και μη φοβάσαι να το παρακάνεις... δοκίμαζε κατά βούληση χωρίς άγχος μιας και δεν κοστίζει μια περιουσία (όπως στα ρολογια) η δοκιμή!!! Χα χα χα χα χα!
Χρόνου φείδου!
tolis7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 07 Φεβ 2017, 00:17
7
Has thanked: 60 times
Been thanked: 328 times

Ηλια θα ηταν ευχης εργον αν μας κανεις και ενα review για τα 4 Tcheon Fung Sing οταν τα δοκιμασεις...
tolis7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 07 Φεβ 2017, 00:17
7
Has thanked: 60 times
Been thanked: 328 times

omegasnik έγραψε: 26 Οκτ 2017, 10:32 Ηλία προχώρα και μη φοβάσαι να το παρακάνεις... δοκίμαζε κατά βούληση χωρίς άγχος μιας και δεν κοστίζει μια περιουσία (όπως στα ρολογια) η δοκιμή!!! Χα χα χα χα χα!
χαχα ετσι φιλε! την προηγουμενη δεκαετια εκανα συλλογη απο ρολογια και αυτην που εσφιξαν τα γαλατα απο σαπουνια και κρεμες :D

αν δωσω σε λεφτα οσο εκανε ενα καλο ρολοι τωρα αγοραζω ξυριστικα για μια ζωη :twisted:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”