Καρπούζι

Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Το φτηνό και ταπεινό Adidas Fresh Impact συμφωνα με το fragrantica μυρίζει καρπούζι.
Νομίζω πως το έχω μυρίσει και θυμάμαι οτι μου άρεσε(αν ήταν το συγκεκριμένο).
Επειδή μπορείς να το βρείς και χωρίς περιορισμό Αλκοολ(ευρώπη και Ελλάδα) θεωρώ οτι αξίζει να το δοκιμάσεις πριν το πάρεις.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Τηλέμαχε το παράγγειλα εδώ από ελλάδα. Πολύ μικρό κόστος που διακινδυνεύω να "μη μου αρέσει". Σε αυτή την περίπτωση ή βάζω μπόλικους κρυστάλλους μενθόλης μέσα και την κάνω δροσιστική λοσιόν για κάθε χρήση καλοκαιρινή ή βάζω άλλο τόσο οινόπνευμα μέσα και την κάνω αρωματική-απολυμαντική λοσιόν (πάλι για κάθε χρήση)
"Aut viam inveniam aut faciam "
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Tι τα θέλετε τα περίεργα αφού έχετε το νου σας στο κακό ; :whistle: :P
► Εμφάνιση spoiler
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Εγώ προσωπικά τη μενθόλη την προσθέτω σχεδόν σε όλες τις asl ειδικά τώρα το καλοκαίρι. Σε άλλη πολύ σε άλλη λίγο. Επειδή με τρελλαίνει αυτή η δροσιά η παγωμάρα που πέρα από τη θερμοκρασιακή αίσθηση καταπραϋνει και τυχον κοκκινίλες και καψίματα. Αυτό καπάκι με τις αρωματοπριποιητικές ιδιότητες κάθε λοσιόν. Όλα αυτά βέβαια εδώ επειδή (πόσο μάλλον..) που μιλάμε για ένα προΪόν με εξαιρετικά χαμηλή τιμή από τη μία, και λίγο ασαφούς και ανεπιβεβαίωτης αρωματικής υπόστασης. Είδομεν..
Άνεε μην του βάλω και λίγο αιθέριο έλαιο (αλλά που να το βρώ, καρπούζι γαρ..) χαχαχαχα το κακό υπάρχει!
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Τελικά τι λέει το καρπούζι της adidas σου άρεσε φίλε Δημήτρη?
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

Μολις το παρελαβα απο κουριερ και το βραδυ που θα παω σπιτι και θα πεσει η καιιερωμενη ξουρα μετα dr harris/arlington, chubby2, futur/3,5-feather θα εκφερω γνωμη.
Ετσι οπως την μυρισα εδω ανοιγοντας το μπουκαλι μου αρεσε μεσα στη ανοιξιατικη-καλοκαιρινη ελαφραδα της. Καρπουζι ομως δεν μουρθε τουλαχιστον με την πρωτη. Θα δω το βραδυ...
Παντως (προ)διαλεγω την συγκεκριμενη κρεμα που λεω πιο πανω, επειδη μου φανηκε λιγο (ασχετα απο βαρυτητα και διαρκεια κλπ) να ταιριαζει.

Προστέθηκε μετά από 1 ημέρα 5 ώρες 57 λεπτά 52 δευτερόλεπτα:
Λίγο απ όλα (εκτός από την ελαφρότητα), Χωρίς προσωπικότητα και όλα τα μεγέθη της (άρωμα, διάρκεια, άντε και προσωπικότητα κλπ) σαν λίγο από γιουβέτσι. Το καρπούζι μέσα στον μικρό χώρο του μπάνιου και μπρος στην επιμονή της μύτης να το βρεί, έσκασε μύτη αδιόρατα και ντροπαλά αλλά και αυτό εκεί που λες νάτο το βρήκα ας τραβήξω την κλωστή να μούρθει όλο, σούρχεται απλά η άλλη άκρη της κλωστής! Η προστασία είναι αυτή που ξεχωρίζει λίγο αλλά μάλλον είναι λόγω της άριστης συμπεριφοράς προς το δέρμα όλου του υπόλοιπου σετ (μηχανή ξυραφάκι κρέμα πινέλο). Και κάτι που δεν το είδα κατ αρχήν με καλό μάτι είναι ότι δεν στεγνώνει αλλά αφήνει μια αίσθηση κάπως...
Θα την δοκιμάσω άλλη μια φορά αλλά δε νομίζω να αλλάξει τίποτα οπότε θα της προσθέσω άλλο τόσο αλκοόλ και θα την κάνω αρωματική απολυμαντική λοσιόν,
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Καρπουζι αιθεριο δεν υπαρχει. Οπως και σε αλλα φρουτα η μυρωδια δεν μπορει να απομονωθει απο τους καρπους. Υπαρχουν ομως σε αρωματικα ελαια για καλλυντικα ή σε food grade flavors για ζαχαροπλαστικη κα.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”