Σαπούνι-κρέμα με άρωμα κανέλλα

Άβαταρ μέλους
mitsos
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
έχει ευχαριστίσει: 484 φορές
Έχει ευχαριστώ: 1007 φορές

Re: Σαπούνι-κρέμα με άρωμα κανέλλα

Δημοσίευση από mitsos » πριν από 4 μήνες

Latest post of the previous page:

Tony έγραψε:Φυσικά δεν υπάρχει πανικός απλά πληροφοριακά το έγραψα,εγώ που είμαι αλλεργικός το cinnamon δεν με πειράζει.

Ηλία εσύ δεν είχες κάποιο θέμα; ή θυμάμαι λάθος;

Αντώνη το θέμα της αλλεργίας είναι πολύ "μυστήριο βαπόρι". Έχω την κόρη μου με χρόνιες αλλεργίες και το έχω ψάξει πολύ. Υπάρχουν άτομα που ΠΟΤΕ δεν παρουσίασαν την παραμικρή αλλεργία σε ΤΙΠΟΤΑ. Και σε επαφή με ένα σωρό κατά τεκμήριο αλλεργιογόνες ουσίες πχ γύρι πενικιλλίνη κλπ κλπ. Και ξαφνικά από το πουθενά τρώνε κάτι αλλεργικά σόκ που κινδυνεύουν κιόλας. Και μετά πάλι τίποτα ποτέ.
Εξαρτάται από ένα εκατομύριο παράγοντες και συνδιασμούς και κάτω από ειδικές συνθήκες πολλές φορές. Χάος κυριολεκτικά. Η μόνη προφύλαξη εδώ σε μας είναι η χρήση με φειδώ στην αρχή και βλέποντας και κάνοντας.
Πάντως αυτά τα ανατολίτικα μπαχάρια και εννοώ τις μυρουδιές τις πάω με χίλια. Μπαίνω σε κάτι μαγαζιά στην Ευρυπίδου που πουλάν αποξηραμένα και μπαχαρικά και αγαθεύω με τις ώρες...

"Aut viam inveniam aut faciam "

Άβαταρ μέλους
Tony
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
έχει ευχαριστίσει: 6204 φορές
Έχει ευχαριστώ: 2091 φορές

Δημοσίευση από Tony » πριν από 4 μήνες

Ηλίας έγραψε:Aντώνη είχα θέμα με το Μalbolge της Phoenix αλλά δε θυμάμαι αν ανήκει στη κατηγορία που συζητάμε.
Ηλία έχεις απόλυτο δίκιο,το Μalbolge δεν ανήκει στην κατηγορία,όντως δεν θυμάμαι καλά,θυμάμαι όμως περιστατικό με το cinnamon εδώ στο forum,τώρα πως το σύνδεσα με εσένα... :doh:

Δημήτρη είναι ζόρικο το θέμα της αλλεργίας συμφωνώ,και δεν ξέρεις από που θα σου έρθει.
Αυτό που βοηθάει αρκετά είναι,να πάμε σε έναν αλλεργιολόγο και να κάνουμε όλα τα διάφορα τεστ,στο δέρμα ή στο αίμα,να βρούμε τον «υπεύθυνο» για την ταλαιπωρία μας,που δεν είναι άλλος από τα αλλεργιογόνα,εφόσον βρούμε ποιά είναι τότε θα μπορούμε να τα αποφεύγουμε,δεν υπάρχει άλλος τρόπος. :)

Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”