Τατουάζ

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

Σε μένα πάντως αρέσουν πολύ. Έχω επτά και θα συνεχίσω. Σε σημεία βέβαια που δεν ενοχλούν την αισθητική κανενός, ούτε και προκαλούν σχόλια στον κοινωνικό και επαγγελματικό μου περίγυρο.
Το πρώτο έγινε το 1988, σε εποχές δηλαδή που τα τατού ήταν ταμπού στην Ελλάδα.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

:text-worthless:

Ίσως πρέπει να ανοιχτεί θέμα: Αυτή η μόδα με τα τατουάζ πότε βλέπετε να περνάει; :D

Άντε και το μούσι το ξυρίζει κανείς εύκολα. Με το τατουάζ τι γίνεται; Πρέπει να είναι ολόκληρη μανούρα.

Τα διακριτικά τατουάζ μπορεί να είναι και ωραία.

Η γελοιότητα με τους %$&6*(@ master chef με τα τατουάζ είναι αρκούντως εμετική.

Καραχειμώνας νύχτα με π@υτσόκρυο σε μπυραρία, σκάνε μύτη δύο σφίχτηδες με φουσκωμένα μάσκουλα και αμάνικες μπλούζες, τίγκα στα τατού... Ναι, είχαν και μούσι.

Γυναίκα υπάλληλος τραπέζης με tribal τατού άνωθεν της κωλοχαράδρας να σκύβει δήθεν για να πιάσει έγγραφα, επιδεικνύοντας τον άλικο κουραδοκόφτη στους ταλαίπωρους πελάτες της Εθνικής που είχαν νούμερο 854...

Ηλεκτρονικοτσιγαράδικα, καφεδάδικα, τατουαζάδικα, ψητοπωλάδικα, γαμησάδικα, σε κάθε γωνία. Ελλαδάρα, η χώρα της υπερβολής.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1380
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21603 times
Been thanked: 3988 times
Ηλικία: 47

dimitris έγραψε:Πάντα αναρωτιέμαι όταν βλέπω ονόματα παιδιών σε τατουάζ: ποιός είναι ο λόγος να το κάνεις;
Δεν κρίνω, απλά θέλω να καταλάβω το σκεπτικό.
Δημήτρη δεν έχω κανένα τατουάζ αλλά αν έκανα θα ήθελα τα ονόματα των παιδιών μου για να νιώθω ότι με συντροφεύουν παντού και πάντα. Φαντάζομαι ότι με αυτή τη λογική το κάνουν οι περισσότεροι. Ίσως και σαν μία επιπλέον απόδειξη της απεριόριστης αγάπης για τα παιδιά τους.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό, αλλά το σέβομαι.
Δεν ξέρω πως θα ένιωθα αν ο πατέρας μου είχε βαρέσει τατουάζ το όνομα μου πάντως, θα μου φαίνονται περίεργο αλλά τότε ήταν άλλες εποχές.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

:hellas3 :hb
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

desperado έγραψε::text-worthless:

Ίσως πρέπει να ανοιχτεί θέμα: Αυτή η μόδα με τα τατουάζ πότε βλέπετε να περνάει; :D

Άντε και το μούσι το ξυρίζει κανείς εύκολα. Με το τατουάζ τι γίνεται; Πρέπει να είναι ολόκληρη μανούρα.

Τα διακριτικά τατουάζ μπορεί να είναι και ωραία.

Η γελοιότητα με τους %$&6*(@ master chef με τα τατουάζ είναι αρκούντως εμετική.

Καραχειμώνας νύχτα με π@υτσόκρυο σε μπυραρία, σκάνε μύτη δύο σφίχτηδες με φουσκωμένα μάσκουλα και αμάνικες μπλούζες, τίγκα στα τατού... Ναι, είχαν και μούσι.

Γυναίκα υπάλληλος τραπέζης με tribal τατού άνωθεν της κωλοχαράδρας να σκύβει δήθεν για να πιάσει έγγραφα, επιδεικνύοντας τον άλικο κουραδοκόφτη στους ταλαίπωρους πελάτες της Εθνικής που είχαν νούμερο 854...

Ηλεκτρονικοτσιγαράδικα, καφεδάδικα, τατουαζάδικα, ψητοπωλάδικα, γαμησάδικα, σε κάθε γωνία. Ελλαδάρα, η χώρα της υπερβολής.
Τα είπες όλα! Κοίταγα χθες το απόγευμα που πήγα τη κόρη μου βόλτα στο Πασαλιμάνι 2 πουρά που είχαν τατού και μου ήρθε να γελάω ή να κλαίω δεν είχα αποφασίσει .... ντύσιμο πορνοσταρ και τατού ...
Κάποια πράγματα τελικά απέχουν λίγο από το να γίνουν γελοία...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

η μοδα γενικα ειναι για γελια και για κλαματα. φοραω και κανω αυτο που γουσταρω και οχι αυτο που μου επιβαλουν εντεχνως.για την ακριβεια κανω το ακριβως αντιθετο απο αυτο που ισχυει.ειμαι πολιτικα ανορθοδοξος και αντιθετος σε ολα και οχι ορθα πολιτικα σκεφτομενος.ειμαι ενας αναρχικος με αρχες και αξιες.
NavalArchitect

Δυστυχώς το κακό με το τατουάζ και το ότι γίνεται 'μόδα' στην Ελλάδα είναι απλά άλλο ένα δείγμα της όλης (μερικώς) παρακμιακής κατάστασης που βιώνουμε.

Επανερχόμενοι στο θέμα μας όμως, όντας αδαής επί πολλών λεπομερειών, έχω μία ερώτηση: πόσο περίπου κρατά 'καθαρό' και ευδιάκριτο το τατουάζ; Δηλαδή αν κάνω κάτι που έχει μέσα, ας πούμε, ένα πολύχρωμο καναρίνι - μετά από 10 χρόνια θα είναι καθαρά τα μάτια του, οι λεπτές γραμμές δηλαδή; Τα χρώματα θα έχουν κρατήσει;

Έχω δει στην τηλεόραση ανθρώπους που έκαναν μερικά τατουάζ πριν 30 χρόνια, και τώρα τα γράμματα που είχαν γράψει (για παράδειγμα) σε μαύρο, δεν φαίνονται καθαρά. Οι σύγχρονες τεχνικές και εξοπλισμός για τατουάζ το έχουν εξελείψει ή έστω βελτιώσει αυτό;
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Μαχο μου, και αυτα που φορας τωρα, ηταν καποτε extreme μοδα και οι τοτε παλαιομοδιτες τα κατακεραυνωναν. Η αυτοδιαθεση εκτος απο αποπροσανατολιστικη ειναι και μια πολυ δυσκολη υποθεση για συμπερασματα.

- Επι του θεματος - δεν μου αρεσουν τα tattoo, παροτι πιτσιρικας ηθελα να κανω ενα και εγω. Τεσπα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5899
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27359 times
Been thanked: 38898 times
Ηλικία: 54

Μετά από 10-15 χρόνια αρχίζει ελαφρό blurring Κωνσταντίνε. Υπάρχουν απλοί τρόποι να το καθυστερήσεις αρκετά περισσότερο.
Κανεις δεν κάνει τατουάζ λόγω trend κύριοι...
Υπάρχει σαν πρακτική από τους προϊστορικούς χρόνους στον άνθρωπο σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης σε όλους τους πολιτισμούς.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τατουάζ”