Στοματικό διάλυμα.

Για όμορφα χαμόγελα!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Μια οικονομική πρόταση είναι και το amalfi dent.Το βρίσκετε στα oggi και τα 3Α μαρκετ!
Κάνει γύρω στο 1 ευρώ και είναι ήπιο.
Επίσης σε μαγαζιά με βιολογικά προιόντα υπάρχει ένα στοματικό διάλυμα που βάζεις μια σταγόνα σε νερό την ανακατεύεις και είναι έτοιμο!!!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Το ακτ σταματησε παραγωγη, μου το επιβεβαιωσαν απο σκλαβενιτη. Εχω δοκιμασει κανα δυο αλλα με σχετικα ηπια συστατικα (απο Χοντο) αλλα δεν ενθουσιαστηκα. Θα τσεκαρω και το αμαλφι που λεει ο Τηλεμαχος.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Πάντως το cb12 που δοκίμασα και ακριβό ήταν και τίποτα δεν έκανε. Μόνο διαφήμιση. Ειδικά πρωινές ώρες αν δε φας κάτι όσες φορές και να πλύνεις τα δόντια η αναπνοή μετά από λίγο θα είναι δυσάρεστη.

Μια καλή λύση είναι το G.U.M με αρκετά ήπια γεύση μου το χε συστήσει οδοντίατρος. Πάντως αν δε μπει νήμα στα δόντια αναλυτικά,καθαρισμός δε γίνεται σωστός. Αλλά είναι πολύ βαρετό και κουραστικό.

Τελική λύση είναι γεμάτο στομάχι όσο γίνεται, μετά βούρτσισμα καλό, νήμα, και μια τσίχλα όλη μέρα. Και εννοείται κάθε 6μηνο καθαρισμό σε οδοντίατρο για απομάκρυνση της πλάκας. (Σωστή απομάκρυνση εννοώ όχι της "πλάκας"!)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος herco την 24 Ιαν 2017, 21:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλω να αφαιρεσεις την υπογραφη σου στο Tapatalk ;-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Theodoros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: 08 Φεβ 2015, 12:14
9
Has thanked: 366 times
Been thanked: 545 times

Δοκιμαστε Listerine πρασινο αραιωμενο με ιση ποσοτητα νερου.
Δεν καιει καθολου, φτιαχνει η γευση του και ειναι εξαιρετικα οικονομικο.
(Το χρησιμοποιω τα δυο τελευταια χρονια)
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

Λίγο προσοχή στη συχνή και συνεχόμενη χρήση στοματικού διαλύματος, καθώς μπορεί να βλάψει τα ούλα. Οι οδοντίατροι τουλάχιστον αυτό συστήνουν. Βασικά είναι εντελώς κατά της συνεχόμενης χρήσης.
Νίκος
Άβαταρ μέλους
2petros
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 471
Εγγραφή: 15 Σεπ 2012, 14:38
11
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 248 times
Been thanked: 486 times

Εγώ δοκίμασα την Zedium και δεν μοιάζει με κανένα άλλο διάλυμα από αυτά που έχω δοκιμάσει. Απαλότητα για το Στόμα με ήπια ουδέτερη γεύση που δεν σε σοκάρει στην γλώσσα. Είναι λίγο ακριβή και καλό είναι να πετύχεις προσφορά. Ειδάλλως μπορεί κάποιος να βρει μια συνταγή στο ιντερνετ για σπιτικό διάλυμα.
Εικόνα
•The blade gap is less important than blade exposure for
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vsmirnios
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 05 Ιαν 2016, 17:11
8
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 6216 times
Been thanked: 5379 times
Ηλικία: 54

εδώ και αρκετά χρόνια χρησιμοποιώ το Listerine τρείς φορές την εβδομάδα. Όπως λέει και ο φίλος Nomad οι οδοντίατροι δεν τα συνιστούν για καθημερινή χρήση.
Ordo ab chao
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Εικόνα
1,30€ κάνει και είναι σαν το νερό.
Δεν έχει σχέση η αίσθησή του με κανένα άλλο στοματικό διάλυμα που 'εχω χρησιμοποιήσει.Πάαααρα πολύ ήπιο χωρίς αλκοόλ.Μου φάνηκε κάπως η αίσθηση σα να βάζω απλό νερό στο στόμα αλλά μετά συνήθισα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στοματική υγιεινή”