Οδοντόκρεμα (Korres) με paraben

Για όμορφα χαμόγελα!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Gogos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Σεπ 2016, 18:45
7
Τοποθεσία: Αθήνα-Πολύγωνο
Has thanked: 6112 times
Been thanked: 3486 times
Ηλικία: 57

Προ ημερών, κατα την διάρκεια επίσκεψης μου σε φαρμακείο και χαζεύοντας τα προϊόντα του Κορρέ, έπεσε το μάτι μου σε μια συσκευασία οδοντόκρεμας (Korres Λευκαντική Οδοντόκρεμα με Γλυκάνισο & Ευκάλυπτο 2 x 75ml, 1+1 δώρο) της εν λόγω εταιρείας.Δεδομένου ότι ήμουν και είμαι σε αναζήτηση φτηνής οδοντόκρεμας χωρίς μέντα, όταν είδα και την τιμή ( 4,60 Ε ) την πήρα κατευθείαν και την πήγα στο ταμείο.Δυστυχώς η χαρά μου πήγε περίπατο όταν έφτασα σπίτι και αφού είχα πρώτα καταστρέψει την συσκευασία,διαβάζοντας τα συστατικά της ,διεπίστωσα ότι περιέχει paraben.Έμεινα άναυδος,ο Korres paraben στα προϊόντα του και μάλιστα σε οδοντόκρεμα;Εδώ δεν έχουν οι γνωστές οδοντόκρεμες της σειράς(Colgate,Aim κτλ) και έχει o Korres;Κόπτεται για τα φυσικά συστατικά των προϊόντων του, γράφοντας πάνω σ' αυτά, χωρίς το ένα,χωρίς το άλλο κτλ.Για να είμαι ειλικρινής,ξενέρωσα.. >:{
Εν κατακλείδι,ελέγχετε πάντα τα συστατικά των προϊόντων που αγοράζετε,εάν και εφόσον σας ενδιαφέρει,γιατί το κέρδος πολλά μηχανεύεται...
«οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ, ἀλλ᾿ ἐν τῷ εὖ τὸ πολύ»
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Γιώργο, μπες στο iherb και ψάξε με τα δικά σου φίλτρα (χωρίς parabens, GMO free, fluoride free κτλ ) και θα σου βγάλει αρκετά.Πάρε 2-3 να δοκιμάσεις.Και τα μεταφορικά είναι σχεδόν τζάμπα.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Gogos έγραψε: 01 Νοέμ 2017, 12:01 Προ ημερών, κατα την διάρκεια επίσκεψης μου σε φαρμακείο και χαζεύοντας τα προϊόντα του Κορρέ, έπεσε το μάτι μου σε μια συσκευασία οδοντόκρεμας (Korres Λευκαντική Οδοντόκρεμα με Γλυκάνισο & Ευκάλυπτο 2 x 75ml, 1+1 δώρο) της εν λόγω εταιρείας.Δεδομένου ότι ήμουν και είμαι σε αναζήτηση φτηνής οδοντόκρεμας χωρίς μέντα, όταν είδα και την τιμή ( 4,60 Ε ) την πήρα κατευθείαν και την πήγα στο ταμείο.Δυστυχώς η χαρά μου πήγε περίπατο όταν έφτασα σπίτι και αφού είχα πρώτα καταστρέψει την συσκευασία,διαβάζοντας τα συστατικά της ,διεπίστωσα ότι περιέχει paraben.Έμεινα άναυδος,ο Korres paraben στα προϊόντα του και μάλιστα σε οδοντόκρεμα;Εδώ δεν έχουν οι γνωστές οδοντόκρεμες της σειράς(Colgate,Aim κτλ) και έχει o Korres;Κόπτεται για τα φυσικά συστατικά των προϊόντων του, γράφοντας πάνω σ' αυτά, χωρίς το ένα,χωρίς το άλλο κτλ.Για να είμαι ειλικρινής,ξενέρωσα.. >:{
Εν κατακλείδι,ελέγχετε πάντα τα συστατικά των προϊόντων που αγοράζετε,εάν και εφόσον σας ενδιαφέρει,γιατί το κέρδος πολλά μηχανεύεται...
Φτηνή οδοντόκρεμα χωρίς parabens και με άρωμα γλυκό γαρύφαλλο είναι και η promise από μέση ανατολή.
Τρομερή θα έλεγα και υπάρχει και σε διάφορα markets Πακιστάν κ.λ.π στην Αθήνα.
Λάρισα την είχα πάρει 1€ και κάτι και πραγματικά με είχε αφήσει άφωνο.
Νόμιζω είναι Unilever αλλά δεν είμαι 100% σίγουρος!!!
Υπάρχει και ebay!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Gogos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Σεπ 2016, 18:45
7
Τοποθεσία: Αθήνα-Πολύγωνο
Has thanked: 6112 times
Been thanked: 3486 times
Ηλικία: 57

Τηλέμαχε,σ' ευχαριστώ αλλά εκτός από μέντα,δεν θέλω να έχει και γαρύφαλο (λόγω ευγενόλης) καθότι αυτά τα συστατικά δεν είναι συμβατά με ομοιοπαθητικά σκευάσματα που χρησιμοποιώ αυτό τον καιρό.Αν έχεις κάποια άλλη πρόταση,που να είναι και οικονομική,εσύ ή κάποιος άλλος, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως :)
«οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ, ἀλλ᾿ ἐν τῷ εὖ τὸ πολύ»
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Mπορείς να δείς στο σχετικό νήμα.Η HIMALAYA είναι μια πάρα πολύ καλή οδοντόκρεμα για την περίπτωσή σου μάλλον!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Gogos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Σεπ 2016, 18:45
7
Τοποθεσία: Αθήνα-Πολύγωνο
Has thanked: 6112 times
Been thanked: 3486 times
Ηλικία: 57

Καλή φαίνεται,αλλά ψάχνω κάποια κάτω απ' τα 3,5 ευρώ.Δηλ. φτηνότερη απ' τη Froiκa που μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα.
«οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ, ἀλλ᾿ ἐν τῷ εὖ τὸ πολύ»
LeonidasPap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2017, 18:29
6
Been thanked: 4 times

Οντως πολυ σπασιμο ολο αυτο με τις φαρμακευτικες-φυτικες εταιριες... Γενικα πλεον βαρεθηκα να δινω αδικα λεφτα... Οπου ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθι μου ελεγαν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Στοματική υγιεινή”