Το ξύρισμα της Ημέρας: Ιούνιος 2019

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Καλημέρα σας,

~ Edwin Jagger - DE89L Mens Only
~ Feather - Platinum
~ DcShaving - Tuxedo 24mm
~ Dapper Dragon - Ice Wyrm
~ Herbana - New SYNthesis (custom scent)

Υγιαίνετε & Ευημερείτε.!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5898
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27334 times
Been thanked: 38856 times
Ηλικία: 54

Εικόνα

Rex ρύθμιση 4, 3, 3
Topaz
Morris&Forndran finest
Nuavia Nera
ABC almond milk

Το γαλάκτωμα είναι ίσως το καλύτερο άφτερ σέιβ που έχω δοκιμάσει. Ελάχιστη ποσότητα αρκεί.
Συστήνω να δοκιμάσετε και τις λεπίδες TOPAZ.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Καλημέρα!
Ξύρισμα low cost σήμερα.
Ξέχασα στο άλλο μπάνιο τα 3 Savone Mystere, και δεν έλεγε να ξυπνάω κόσμο 6 το πρωί. Οπότε παύση στη μακρά δοκιμή των σαπουνιών του Δημήτρη.

-V3A μιας και έπαιξε πολύ αυτές τις μέρες στο φόρουμ, πάνω σε λαβή Edwin Jagger.
-Voskhod Blade
-Simpson Commodore X3 in best badger
-Arko cream cool
-asb Thermale

Εδώ θέλω να τονίσω πως η συγκεκριμένη κρέμα, σε κάποια μαγαζιά παίζει και... κάτω από 1 ευρώ!!! Δηλαδή στη Τουρκία πόσο κάνει ρε παιδιά; 1 λίρα οι 10; Την έχει δοκιμάσει κανείς; Έστω και σε άλλο άρωμα. Βγαίνει νομίζω σε 2-3. Το cool δε πάει σε κάποια...δροσιά, αλλά μάλλον στο ότι μοιάζει (με λίγη φαντασία) στο Davidoff Cool water. Θα κάνω αναλυτικό review για αυτήν, μιας και πλέον έχω φάει περίπου το μισό σωληνάριο, αλλά κρατήστε πως είναι τρομερή κρέμα, και γενικά ήταν τρομερό το ξύρισμα!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ειχε πέραση καποια εποχη - ειχαν και περισσοτερες "γευσεις" - ηταν και ειναι "τιμιο" προιον. Απο το site της μαμας EVYAP πηγαινεις σε αυτο το της ARKO και βλεπεις τα εναπομειναντα "μοντελα".
Εικόνα
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Σε ευχαριστώ πολύ Ηρακλή!
Από ότι βλέπω, έχει τώρα 4 κρέμες. Είχε παλιότερα περισσότερες;
Μπράβο στους Τούρκους πάντως. Κρατούν την παράδοσή τους στο ξύρισμα μέσω αρκετών εταιρειών, και όλα είναι αυστηρά δικής τους παραγωγής!
Ετοιμάζομαι να γράψω αναλυτική περιγραφή, περιμένω να μου πεις εκεί αν θα είναι από τις -λίγες- φορές που συμφωνούμε!
χαχαχα.
Καλήμέρα!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Στο παλιο site του Ξενου "βλεπουμε" ακομα εκεινες τις 6 συν την Adventure που δεν ειχε διαθεσιμη εκεινη τη στιγμη. Το κακο με την ARKO ειναι οτι οταν αλλαζει συσκευασιες αλλαζει και τα ονοματα και μας κανει να ψαχνομαστε :)

Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Γιάννης φ.
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 12 Ιουν 2019, 00:01
4
Has thanked: 10 times
Been thanked: 33 times

Καλή σας ημέρα κύριοι!!!
Αυτά είναι τα δικά μου σύνεργα....
Η μηχανή είναι Wilkinson sword classic
Το πινέλο δεν θυμάμαι την μάρκα του :D :D :D :D
Η κρέμα είναι η prosar regular
Το μπολάκι είναι ένα φτηνό το οποίο το αγόρασα από ένα κατάστημα με προϊόντα του ενός ευρώ
Τα as είναι το ένα balm το οποίο το έχω αγοράσει κατά παραγγελία μου από ένα κατάστημα με αρώματα,και με άρωμα το αγαπημένο μου aventus creed,και βλέπω ότι μετά το ξύρισμα μου μαλακώνει το δέρμα και αφήνει μια απαλότητα και μια ευχάριστη αίσθηση,και το έτερο as είναι το κλασικό old spice που μετά το ξύρισμα έχει ένα μικρό θα έλεγα τσούξιμο,αλλά με ευχαριστεί πολύ το άρωμά του!!! Την επιείκεια σας σαν νέος στο συγκεκριμένο τρόπο ξυρίσματος!!!! :) :) :) :)
Εικόνα
Jimbo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 266
Εγγραφή: 12 Δεκ 2018, 09:47
5
Has thanked: 1015 times
Been thanked: 1789 times

Γιάννη αυτό το μαγαζί είναι του θείου μου! :D
έχει και ωραία after shave lotion, απλά έχουν .... γενναία ποσότητα οινοπνεύματος! χαχαχα
ΣΗΜ. Και ο ίδιος, φοράει αποκλειστικά την τύπου creed aventus. Είναι αυτός που του είχα δώσει το δεύτερο σαπούνι του γιατρού, invenio! :D Έχει επίσημα διαφθαρεί, και έχει ειδική προτίμηση σε σαπούνια Savon Mystere, και δευτερευόντως σε Wholly Kaw, Stirling και PAA. χαχαχα :D
Άβαταρ μέλους
Γιάννης φ.
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 12 Ιουν 2019, 00:01
4
Has thanked: 10 times
Been thanked: 33 times

Μικρός που είναι ο κόσμος..... :D :D
Μόλις τελειώσω την κρέμα θα πάρω σαπούνι για να δω την διαφορά τους επάνω στο δέρμα μου και γενικά στο ξύρισμα....
Υ.Γ: Από το κατάστημα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση,από τις συμβουλές που μου έδωσαν στην αγορά του as (balm ή lotion) και φυσικά από την αγορά του αρώματος και την αποστολή!!!!!
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Καλησπέρα στους κυρίους.
Η σημερινή συνταγή ψυχοθεραπείας περιείχε:

SOC 2band sb
Martin de Candre Agrumes
Mühle R89 / Bic chrome platinum #2
Floid black asl
Faena electron asb

Άψογο σε όλα τα επίπεδα ξύρισμα.
Με το φόρτωμα που έκανα στον ασβουλη και μου έβγαλε τρία περάσματα, αν το είχα κάνει με γουρουνάκι θα ξύριζα ένα σύνταγμα πεζικού, δύο μοναστήρια καλόγερους και τρία τάγματα του ΕΑΜ.
Αλλά σαν την απαλότητα του ασβουλη δεν έχει.

Με τις υγείες μας.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα της ημέρας”