Μπύρα

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αυτή η συζήτηση είναι μόνο για άτομα άνω των 18 ετών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
dethoulas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 08 Μαρ 2015, 20:32
9
Has thanked: 135 times
Been thanked: 20 times
Ηλικία: 50

Στα economy θα την βρεις !
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Αυτή η αλυσίδα markets βλέπω ότι έχει καταστήματα μόνο στην Αττική κάτι που με δυσκολεύει προσωπικά. Μπορεί βέβαια να την συναντήσω και κάπου αλλού.
Άβαταρ μέλους
dethoulas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 08 Μαρ 2015, 20:32
9
Has thanked: 135 times
Been thanked: 20 times
Ηλικία: 50

Όντως είναι αλυσίδα των Marketin :( Πρόσεξε στο φυλλάδιο αυτήν την μπύρα την είχα πετύχει πέρσι πάσχα δεν ξέρω αν την έχουν ακόμα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 23 Μαρ 2015, 05:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα link σε κάποια λέξη. Το πως γίνεται αυτό μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
drazen33
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 22 Δεκ 2015, 23:20
8
Τοποθεσία: Aθήνα- Περιστέρι
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times
Ηλικία: 42

Homebrew μόνο. (Τελικά το έχει η μοίρα μου να πέφτω σε γνωστά πρόσωπα σε κάθε φόρουμ. sokinsilihok μεντορας τελικά και στο ξύρισμα.)

Στάλθηκε από το D2303 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Once you go black you never go back...
Άβαταρ μέλους
Stelios2247
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 09 Δεκ 2015, 21:53
8
Has thanked: 17 times
Been thanked: 30 times

Θα πρότεινα μοναστηριακές και μάλιστα όχι αυτές που ονομάζονται abbey αλλά τις trapisten. Τα περισσότερα από αυτά τα μοναστήρια βρίσκονται στο Βέλγιο (6), με ένα στην Ολλανδία. Επειδή τα είχα τσακίσει όταν ήμουν φοιτητής στην Ολλανδία και τα ήξερα καλά, προς μεγάλη μου έκπληξη μόλις διάβασα ότι τα 3 τελευταία χρόνια αναγνωρίστηκαν από το... International Trappist Association, άλλα 4 μοναστήρια, δεύτερο στην Ολλανδία, ένα Αυστρία, ένα Ιταλία και ένα ΗΠΑ! Στα ελληνικά super market θα βρίσκονται οι Chimey οι οποίες μάλιστα παλαιώνουν (!) και οι La Trappe. Aν καταφέρετε να βρείτε ποτέ γιατί είναι ελάχιστη η παραγωγή και δεν εξάγεται, αγοράστε την Westvleteren που προσωπικά την θεωρώ την καλύτερη μπύρα στον κόσμο. Το μπουκάλι της με είχε εντυπωσιάσει, γιατί δεν είχε την παραμικρή ένδειξη και τις διαφορετικές μπύρες του ίδιου μοναστηριού τις ξεχώριζες από το καπάκι! Τρέλα, αλλά απίστευτη.
Άβαταρ μέλους
sokinsilihok
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 07 Ιαν 2015, 10:31
9
Τοποθεσία: Καλλιθέα Αττική
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times
Ηλικία: 46
Επικοινωνία:

Νεες ελληνικες μπύρες, που πραγματικά αξίζει να δοκιμάσετε ειναι η Sknipa strong ale απο Θεσσαλονίκη και η White IPA της Septem . Απο τις παλιες, ολη η σειρά της Voreia και της Septem με βελτιωμένες συνταγές και οι πιο μικρές Pikri και Kirki
Μπυρά, Μπάρμπεκιου, Μπάλα
Όλα τα καλά αρχίζουν απο Μπ....
Άβαταρ μέλους
drazen33
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 22 Δεκ 2015, 23:20
8
Τοποθεσία: Aθήνα- Περιστέρι
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times
Ηλικία: 42

Link Russian imperial stout . 10.7 % alc.
Once you go black you never go back...
Παντελεήμων
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2016, 18:32
7
Has thanked: 229 times
Been thanked: 504 times

Και για τους λάτρεις το φόρουμ της μπύρας :) Να ανεφέρω ότι και έμενα αρέσει η μπύρα. :)
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Εικόνα
Την έχει δοκιμάσει κανείς; Την αγόρασα από lidl που έφερε λίγες και μου άρεσε πολύ! Είναι από Δανία, 1 λίτρο και στα lidl την είχε 2,19€. Αν την βρείτε, την συστήνω ανεπιφύλακτα! Εγώ πήγα και πήρα άλλες 3 :P.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Εγώ ήπια πρόσφατα σε ένα επαγγελματικό ταξίδι στην Καβάλα την μπύρα Johnnies, που αγνοούσα την ύπαρξή της παντελώς. Μου είπαν ότι είναι από ένα μικρό ζυθοποιείο στην Δράμα, που έχει πάρα πολύ καθαρά μηχανήματα. Μου άρεσε αρκετά μπορώ να πω, βλέπω ότι την φέρνουν και κάβες στην Αθήνα για όποιον ενδιαφέρεται.

Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αφέψημα-Ποτό-Αλκοόλ”