Αποσμητικα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
bono
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 02 Δεκ 2016, 10:09
7
Τοποθεσία: Κρήτη
Has thanked: 670 times
Been thanked: 202 times
Ηλικία: 56

Δημήτρη ο συγκεκριμένος είναι της bioaroma και προσωπικά τον "αγοράζω" απ'το μαγαζί μου... βλέπεις έχω μαγαζί με φυτικά και βιολογικά καλλυντικά κι έχω τα προϊόντα τους όπως και διαφόρων άλλων εταιριών γι αυτό είπα ότι έχω δοκιμάσει πολλούς διαφορετικούς και πρίν αρχίσετε να ρωτάτε να πώ ότι διαθέτουμε μόνο Ελληνικά :hellas3 προϊόντα οπότε στα ξυριστικά όπως αντιλαμβάνεσθε υπάρχει θέμα κι επειδή κάνω κι έρευνα αγοράς ψάχνω και δοκιμάζω μόνο ότι Ελληνικό κυκλοφορεί :)
Όταν πατάω το λινκ που έβαλα κάτι λέει για malware αλλά δεν υπάρχει περίπτωση αφού οδηγεί στο επίσημο σαϊτ της εατιρίας.
Γιάννης :auto-sportbike:
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Ευχαριστώ Bono και καλές δουλειές!
Let the music play
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4166
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5728 times
Been thanked: 5627 times

To alum για να δουλέψει στις μασχάλες πρέπει να είναι ξυρισμένες ;;
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
bono
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 02 Δεκ 2016, 10:09
7
Τοποθεσία: Κρήτη
Has thanked: 670 times
Been thanked: 202 times
Ηλικία: 56

Η ερώτηση αυτή τώρα είναι σοβαρή η τρολιά;;;;
Απαντώ για την περίπτωση που γίνεται σοβαρά: δουλεύει σε όλες! ξυρισμένες κι αξύριστες :)
Γιάννης :auto-sportbike:
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4166
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5728 times
Been thanked: 5627 times

Δεν ήταν εύλογη η απορία μου δηλαδή ; Δε τρολάρω ποτέ πάντως.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
bono
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 02 Δεκ 2016, 10:09
7
Τοποθεσία: Κρήτη
Has thanked: 670 times
Been thanked: 202 times
Ηλικία: 56

Δεν μπορώ να πω Ηλία αν ήταν εύλογη ίσως γιατί λόγω ενασχόλησης μου με το αντικείμενο κάποια πράγματα τα θεωρώ αυτονόητα και δεδομένα, πάντως και χωρίς διάθεση να σε προσβάλω ευχαριστώ γιατί πρωί πρωί με σκέφτηκα με ξυρισμένες μασχάλες και γέλασα αρκετά :lmao
Γιάννης :auto-sportbike:
Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 18 Ιαν 2017, 10:15
7
Has thanked: 73 times
Been thanked: 112 times

:character-beavisbutthead: και καλά εσύ τις σκέφτηκες ξυρισμένες :happy-bouncyyellow: εγώ που με σκέφτηκα να τις ξυρίζω... :laughing-rolling: έχω δακρύσει από τα γέλια :music-rockon: :teasing-neener:
Απ’ ό,τι μπορώ να θυμηθώ, δεν υπάρχει ούτε μια λέξη στα Ευαγγέλια που να επαινεί την ευφυΐα.
Bertrand Russell
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Το τελευταίο διάστημα δεν χρησιμοποιώ αλουμ(λόγω κρύου)πρασινο σαπούνι ελαιολαδου(μπάνιο) και μετά Κολωνία 2ις ημερησίως(όπως και το ξύρισμα όταν προλάβω.)
Yiannis67
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 18 Ιαν 2017, 10:15
7
Has thanked: 73 times
Been thanked: 112 times

δηλαδή; τι πρόβλημα υπάρχει με το κρύο; μην με παρεξηγήσεις που ρωτάω απλά είναι καινούργιο για μένα και ψάχνω τυχόν ιδιοτροπίες.
Απ’ ό,τι μπορώ να θυμηθώ, δεν υπάρχει ούτε μια λέξη στα Ευαγγέλια που να επαινεί την ευφυΐα.
Bertrand Russell
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Πάντως ο,τι και αν βάλετε στθη μασχάλη η τρίχα το χειροτερεύει όσο περνάει η ώρα είτε είναι χειμώνας είτε καλοκαίρι. Καλό θα είναι να γίνει λίγο ψαλίδισμα όχι ξύρισμα φυσικά η με μηχανή λίγο κοντημα για να συμμαζεύεται λίγο η κατάσταση.

Τώρα για όσους φοράνε πουκάμισα άψογο αποτέλεσμα έχουν τα spray και κυρίως αυτά που έχουν ουδέτερο άρωμα ώστε να μη μπερδευτεί με την κολωνια. Πχ Felce Azzurra Soft Talc do spray.

Προσωπικά έχω καταστρέψει άπειρα μαύρα κοντομανικα από το roll on σε βαθμό που τα πέταξα είτε έβαζα λίγο roll on είτε πολύ.

Μια λύση που μου δούλεψε εμένα είναι η εξής: Μετά το μπάνιο,ειδικά αν γίνεται το βράδυ αργά, βάζεις roll on. Φοράς τα ρούχα του ύπνου που και αν χαλάσουν δε σε πολυνοιαζει. Το πρωί και ενώ έχει στεγνώσει το roll on εντελώς, ψεκαζουμε με deo spray κατά προτίμηση ίδιο με το roll on που βάλαμε το βράδυ. Μετά από λιγο φοράμε ρούχα κανονικά. Κανένα θέμα.

Άλλη λύση που δουλεύει εγγυημένα και σε μαύρα ρούχα είναι πούδρα πχ felce στις μασχάλες και αφού τιναχτουμε καλά φοράμε ρούχα. Προσοχή: Εδώ δεν υπάρχει τρελή διάρκεια αλλά για μερικές ώρες βολεύει να το κάνει κάποιος πχ σε μια βραδινή έξοδο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος herco την 24 Ιαν 2017, 21:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλω να αφαιρεσεις την υπογραφη σου στο Tapatalk ;-)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αποσμητικά”