Αποσμητικα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Κάβειρος
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: 04 Μαρ 2017, 15:08
7
Τοποθεσία: Stuttgart
Has thanked: 126 times
Been thanked: 374 times
Ηλικία: 49

zamc έγραψε: 17 Σεπ 2017, 19:40 Απο που ψωνίζεις?
Από φαρμακείο. Κάθε καλοκαίρι που κατεβαίνω για διακοπές στην Ελλάδα, παίρνω καμιά δωδεκαριά αποσμητικά και άλλα τόσα αφρόλουτρα του Κορρε για όλη τη χρονιά.
Καλοί μου άνθρωποι!
Άβαταρ μέλους
Iapetos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 175
Εγγραφή: 20 Σεπ 2017, 22:20
6
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 781 times
Ηλικία: 29

Γεια σας!
Δοκιμασα να παρω για αποσμητικο το Tabac σε stick περιπου περιπου στις 25 Αυγουστου. Οι λογοι λιγοι και απλοι: Προ ολιγων ,τοτε, ημερων ειχα την τυχη να δεχθω ως δωρο απο τον θειο μου το Tabac eau de Cologne. Το αρωμα με ειχε κυριολεκτικα συνεπαρει. Εβαζα καθε λιγες ωρες, ακομη. και μονος μου στο σπιτι. Ειμαι ανθρωπος που ιδρωνει πολυ και η δυσοσμια απο τις μπλουζες δεν φευγει τοσο ευκολα. Εως τοτε κανενα αποσμητικο δεν ειχε καταφερει το (για 'μενα) πλεον ουσιωδες: οχι να επιβληθει αλλα εστω να καθυστερησει τον ερχομο της δυσωδιας. Ακομη ενας λογος ειναι οτι δεν ειχα χρησιμοποιησει ποτε στικ.
Το Tabac τελειωσε 29 Σεπτεμβριου με σχετικα συχνη χρηση. Και θα ξαναδωσω το 10αρικο για χαρη των 75ml (Υπαρχει νομιζω κ με 8,5€, Θεσσ/νικη). Με εβγαλε ασπροπροσωπο. Το μονο μεχρι τωρα που εχει τετοια δουλεια.
Θα ηθελα την αποψη σας για το αποσμητικο στικ Taylor of Old Bond Street με αρωμα σανδαλοξυλο.Αξιζει;
Τελος, οποιος εχει χρονο -και δεδομενου οτι αρκετοι δεν εχουν καλες σχεσεις με τα αποσμητικα, εμπειρικως τεκμηριωμενα- θα εκτιμουσα αν παρεθετε τη γνωμη του για τα στικ αποσμητικα, συλληβδην. Να προσαψω ως θετικες τις ιδιοτητες του προαναφερθεντος; Ποιος ο λογος που τα στικ δεν συνηθιζονται πλεον;
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Προσωπικά σταμάτησα τα στικ, τις κρέμες και τα αποσμητικά σπρέυ γιατί μου κατέστρεφαν κυριολεκτικά τις φανέλες και τα πουκάμισα που στοίχιζαν ουκ ολίγα γιούρος. Η κιτρινίλα που αφήνουν είναι ότι χειρότερο για τα υφάσματα. Ειδικά τα στικ αφήνουν ένα στρώμα στο ύφασμα και δεν φεύγει με τίποτα. Εκτός αν το τρίβεις στο χέρι 1-2 ημέρες! Όσο για την ευαίσθητη περιοχή της μασχάλης δεν είμαι και πολύ αισιόδοξος για το τι κάνουν...

Πλέον χρησιμοποιώ μόνο άοσμο alum κρύσταλλο και έχω κατασταλάξει. Προστατεύει από τις μυρωδιές για τουλάχιστον 8-10 ώρες και δεν αφήνει κανένα σημάδι στα ρούχα. Δεν μπλοκάρει την εφίδρωση (βασικό προτέρημα) παρά μόνο την άσχημη μυρωδιά. Είναι φθηνό (6-8 ευρώ) και κρατάει παραπάνω από 2 χρόνια. Δεν χάνεις κάτι αν το δοκιμάσεις.
Let the music play
Άβαταρ μέλους
Gogos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 381
Εγγραφή: 26 Σεπ 2016, 18:45
7
Τοποθεσία: Αθήνα-Πολύγωνο
Has thanked: 6112 times
Been thanked: 3486 times
Ηλικία: 57

Και εγώ alum κρύσταλο χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια και είμαι ευχαριστημένος!Συγκεκριμένα το Ice Guard της Optima.
«οὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ, ἀλλ᾿ ἐν τῷ εὖ τὸ πολύ»
Άβαταρ μέλους
Alex-V
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 22 Ιαν 2015, 14:40
9
Τοποθεσία: Λαμία
Has thanked: 40 times
Been thanked: 113 times
Ηλικία: 31

Συμφωνα με καποιους γιατρους, δεν πρεπει να χρησιμοποιουμε αντιιδρωτικα, διοτι σταματανε τον ιδρωτα, πραγματα το οποιο δεν πρεπει. Ο οργανισμος μας πρεπει να ιδρωνει. Εψαχνα να βρω ενα αποσμητικο. Κατεληξα στο stick της old spice! Δεν το αλλαζω για κανενα λογο. Σχετικα ασφαλες συστατικα, αφηνει το δερμα να ιδρωνει και μυριζει πανεμορφα!
Nobody is perfect. My name is nobody.
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Άλουμ μπλοκ, το ανακάλυψα διαβάζοντας αυτό το νήμα, το βάζει και η σύζυγός. Το Old Spice μου προκαλεί κνησμό.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
zach
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: 04 Ιαν 2018, 21:47
6
Has thanked: 1943 times
Been thanked: 1202 times
Ηλικία: 54

Γι αυτούς που χρησιμοποιούν allum block:
Στο ξύρισμα, αφού περαστούμε με την πέτρα, μετά ξεβγάζουμε το πρόσωπο και βάζουμε AS, σωστά;
Στην μασχάλη κάνετε το ίδιο; Αν όχι, ποιός ο λόγος να το ξεβγάζουμε από το πρόσωπο;
Όλα πρέπει να γίνονται όσο πιο απλά είναι δυνατόν, αλλά όχι απλούστερα.
Albert Einstein
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Εγώ χρησιμοποιώ κλασσικό, αυτό τόν καιρό ένα τής Nivea.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

@zach εγώ το βάζω στις μασχάλες και δεν το ξεπλένω. Οδηγίες για χρήση μετά από το ξύρισμα λένε να το ξεπλένουμε με νερό.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

zach έγραψε: 28 Ιαν 2018, 19:26 Γι αυτούς που χρησιμοποιούν allum block:
Στο ξύρισμα, αφού περαστούμε με την πέτρα, μετά ξεβγάζουμε το πρόσωπο και βάζουμε AS, σωστά;
Στην μασχάλη κάνετε το ίδιο; Αν όχι, ποιός ο λόγος να το ξεβγάζουμε από το πρόσωπο;
Άλλο το μασχαλιζέ άλουμ και άλλο το ξυριστικό.
Let the music play
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αποσμητικά”