Αποσμητική κρέμα Perky

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Την κρέμα Perky την χρησιμοποιώ πολλά χρόνια με μικρές διακοπές, αδιάλειπτα δε τα τελευταία δύο. Αν και δεν υπάρχει σε κάθε ράφι, την βρίσκει κανείς εύκολα με μεγάλους Χόντους και συναφή καταστήματα, εγώ την αγοράζω απο το φαρμακείο μου. Πρέπει να υπάρχουν 2-3 τύποι, εγώ παίρνω αυτόν,πιο παλιά έπαιρνα αυτόν.

Το κόστος είναι γύρω στα 5,00 €. Η μορφή είναι κρέμα σε πυκνότητα σαν οδοντόκρεμα, και απευθύνεται αποκλειστικά για την περιοχή της μασχάλης και μόνο μετά το μπάνιο. Η απορρόφηση εξαιρετική χωρίς να αφήνει ίχνος λιπαρότητας, η απαιτούμενη ποσότητα μισού φουντουκιού για κάθε μασχάλη. Σέβεται το δέρμα και είναι εντελώς άοσμη. ΔΕΝ είναι για καθημερινή χρήση, 2-3 φορές την εβδομάδα αρκούν.

Δυστυχώς αν και πρέπει να είναι πολύ παλιό προϊόν δεν κατόρθωσα να βρω στοιχεία για την εταιρεία που το παράγει.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
stelakis1914
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1241
Εγγραφή: 12 Σεπ 2011, 19:00
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 597 times
Been thanked: 495 times

Είναι το πρώτο προϊόν για την περιοχή της μασχάλης που χρησιμοποίησα. Εξαιρετικά αποτελεσματικό και αξιόπιστο. Το εγκατέλειψα κάποια χρόνια αργότερα χάριν της ευκολίας που προσέφεραν αλλά προϊόντα τύπου roll-on ή τύπου spray από αυτά που κατέκλυσαν την αγορά.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

"Η νέα σειρά προϊόντων έρχεται για να καλύψει τέλεια τις διαφορετικές ανάγκες που έχει κάθε γυναίκα"

:megagrin

Περα απο την πλακα, την θυμαμαι μια αρχαια εποχη που την επαιρνε η μητερα μου μεχρι που αλλαξε στο Νοχzema πριν απο 25+ χρονια.. Πρεπει να ειναι μια περιπτωση οπως της ξυριστικης κρεμας Kolynos. Οχι ελληνικο brand name (ο κατοχος του δικαιωματος χρησης του ονοματος δλδ ειναι εκτος Ελλαδος) αλλα κυκλοφορει μονο στην Ελλαδα! Την χρησιμοποιουσα και γω σαν πιτσιρικος, αλλα τελικα την σταματησα για τους ιδιους λογους με τον Στελιο.. Ξεχωρα που εκεινη την εποχη (και μιλαμε για αρχαια εποχη), τα νεα mainstream αρωματα με ξετρελλαινανε... :dash
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Δεν το πιστεύω ότι υπάρχει τόπικ γι' αυτό το αποσμητικό.

Η μάνα μου μπορεί να τη χρησιμοποιεί ακόμα! Δεν ξέρω, δηλαδή, αλλά σίγουρα πριν 3-4 χρόνια είχε, διότι μια φορά που είχα ξεμείνει από αποσμητικό, μου είχε δώσει το σωληνάριο. Παραξενεύτηκα, αλλά το χρησιμοποίησα. Δεν μου έκανε εντύπωση και, για να είμαι ειλικρινής, δεν θυμάμαι αν έκανε δουλειά, αλλά το γεγονός ότι ήταν άοσμο με απέτρεψε από το να το ξαναχρησιμοποιήσω. Τώρα βλέπω αποσμητικά perky στα σούπερ μάρκετ, αλλά σε roll on.

Πολύ εύστοχος ο παραλληλισμός του Στέφανου, πάντως, είναι για τις μαμάδες μας ό,τι η Kolynos (θρύλος) για τους μπαμπάδες μας.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αποσμητικά”