Hidro Fugal roll on

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Για μενα μετα απο πολλες αναζητησεις και δοκιμες, ο,τι καλυτερο σε μια λογικη (σχετικα) τιμη. για τα 50ml απο 2,70€. εως 3,20, αναλογα με το απο που θα το παρω. Απολυτα αοσμο, για μενα κατι το θετικο, γιατι δεν μπορω το αποσμητικο που εχω στις μασχαλες να μυριζει κατι (και κυκλοφορουνε πολλα, με αρωμα φρουτων, "μεταξιου" - λες και εχει το μεταξι αρωμα, βαμβακερου, κλπ κλπ), με τρελλαινει. Εχω την εντυπωση οτι ειμαι potentially βρωμουσα! Κατα κανονα, οταν ιδρωσω αυτη η μυρωδια γινεται μπουμερανγκ! Δεν με εχει προκαλεσει καποιους ερεθισμους στις μασχαλες (και εχω ενα θεμα με ορισμενα αποσμητικα, μιας και μετα απο 10 λεπτα αρχιζει η φαγουρα και το κοκκινισμα). Επισης ειναι χωρις αλκοολ, ενα συστατικο το οποιο με ερεθιζει την περιοχη.



Εικόνα

Το εχω δοκιμασει και με μεγαλη ζεστη. Σιγουρα τα αποσμητικα που λενε οτι κρατανε 72 ωρες και δεν ξερω και γω τι αλλο ειναι τουλαχιστον τραγικα. Μονο κανας βρωμυλος δεν κανει ντους καθε 72 ωρες σημερα.. Οπως και να εχει, αυτο δεν "υποσχεται" ημερες απλυσιας. Σιγουρα ομως μια κανονικη ημερα, με τον ιδρωτα, το στρες κλπ κλπ, την βγαζει με πολλη μεγαλη ανεση περα. Ουτε προβληματα με ερεθισμους ουτε τπτ.

Βεβαια εχω την εντυπωση οτι με τα αποσμητικα ιεναι οπως με τις λεπιδες. Αυτο που κανει στον εναν θαυματα, για τον αλλο ειναι το τελευταιο σκουπιδι, και οτι κανεις μπορει να βρει το "καταλληλο" αποσμητικο μονο μεσα απο δοκιμες, δοκιμες, δοκιμες. Σε γενικες γραμμες θα πρεπει να προσεχουμε τι βαζουμε, καποιες ουσιες θα ηταν ορθο να αποφευγονται, εφοσον αυτο ειναι δυνατο. Για παραδειγμα η κετονη και η cashmeran ειναι ουσιες που θα επρεπε να αποφευγονται οπως και να εχει, γιατι εχει αποδειχθει οτι ενωνονται με το λιπος του σωματος ενω παρουσιαζουν και ορμονικες διαφορες. Ειναι πολυκυκλικα παραγωγα του μοσχου, και αυτα θα επρεπε να αποφευγονται, καθως αυτα μπορουν να καταληξουν ακομη και στο γαλα θηλασμου! Γενικα ειναι ενα περιεργο θεμα τα αποσμητικα και οι χρησιμοποιουμενες ουσιες. Οσο πιο λιγα συστατικα, και πιο απλα, ελεγμενα, τοσο πιο καλα.


Συνθεση Ηidro Fugal deo roll on (με κοκκινο πιθανα αλλεργιογονα):
Aqua, Aluminium Chlorohydrate, PPG-15 Stearyl Ether, Steareth-2, Steareth-21, Sodium Chloride, Trisodium EDTA, Parfum

Παρασκευαστης:
Beiersdorf AG, Unnastr. 48, 20253 Hamburg, Deutschland
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Και το βρίσκουμε;;;
Άρης
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10535
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26212 times
Been thanked: 25649 times

Το site τους μόνο στα γερμανικά το είχαν, οπότε υποθέτω ότι μόνο στην Γερμανία κυκλοφορεί.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Καθοτι της Beiersdorf, θα ελεγα οτι δεν ειναι μονο στη Γερμανια. Δοκιμαστε σε κανενα Hondos.. Θα ψαξω να δω αν μπορω να βρω κατι για Ελλαδα.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αποσμητικά”