Low budget set

Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11587 times
Ηλικία: 55

Spyros Delta έγραψε: 27 Μαρ 2024, 00:21 Προστέθηκε μετά από 1 λεπτό 58 δευτερόλεπτα:
Παιδια μη παρεξηγηθω. Δεν ειμαι τσιπης,
Εχω δωσει κανα χιλιαρικο μεσα σε ενα μηνα που ασχολουμαι.
Απλα μου εκανε εντυπωση το καλο και απολαυστικο ξυρισμα και με φτηνα πραγματα.
Πολλοι δεν μπαινουν στο ΠΞ γιατι βλεπουνε τα ποσά και ειναι ωραια ασχολια το ατιμο.
Αν όταν ξεκινούσα έδινα σε έναν χρόνο εκατό ευρώ για ξυριστικά, θα πήγαινα σε γιατρό ή εξορκιστή.
Μην κοιτάς τώρα που δε μένουν για γιατρό. Για το δεύτερο θα δούμε. Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να χορταίνεις με τα μάτια και να βρεις κάποιον ήδη κατεστραμένο κοντινό σου, σε χαρακτήρα και τόπο διαμονής, για δικαίωμα στη δοκιμή πραγμάτων. Πολλά σαπούνια τα έχω αγοράσει και η χρήση τους θα έλεγα πως ήταν αυτή της δοκιμής. Όχι λόγω αξίας αλλά λόγω πληθώρας.
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6398 times
Been thanked: 5273 times
Ηλικία: 57

Το μυστικό είναι η εγκράτεια...

Η αλήθεια ειναι ότι η πρώτη μου μηχανή, ήταν η Merkur 23c και λίγο αργότερα η Edewin Jagger DE89... Κάποια στιγμή είχα πάρει την Lord L6...

Νομίζω πως αν είχα πάρει στην αρχή την Lord, δεν βλέπω να μακροημέρευα στον χώρο και εν γένει να σας τα πρήζω... :D :D :D
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
Spyros Delta
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 12 Φεβ 2024, 18:00
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 389 times
Been thanked: 813 times
Ηλικία: 57
Επικοινωνία:

@qsplan δεν σε ξύρισε καλά η Lord Κώστα;
Σπύρος Δέλτα.
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6398 times
Been thanked: 5273 times
Ηλικία: 57

Σπύρο δεν θα έλεγα ότι ήταν κι από τα ξυρισματα που έχω κατι να θυμάμαι... Αξιοπρεπέστατη μεν, αλλά από τις τελευταίες μου επιλογές πλέον, σε ώρες αναγκης...

Βέβαια πολλά παίζουν τον ρόλο τους... Υποθέτω πως αν δώσεις σε μένα μια Μπλάκμπερντ τιτανίου με το καλύτερο software και δώσεις ακόμη και μια Yuma με το ταπεινό Cellaκι σε κάτι δεινόσαυρους του φόρουμ, εγώ θα είμαι εμφανώς αξύριστος...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
Spyros Delta
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 12 Φεβ 2024, 18:00
Τοποθεσία: Αθηνα
Has thanked: 389 times
Been thanked: 813 times
Ηλικία: 57
Επικοινωνία:

@qsplan Δηλαδή πιστεύεις ότι ένα μέτριο ξύρισμα με μια αξιοπρεπέστατη μηχανή, θα έδιωχνε έναν νέο από το ΠΞ;
Εγώ πιστεύω ότι δεν θα είχε καταλάβει καν τι του συνέβη :D
Μόνο αν έβγαινε κάποιο πρόβλημα (ερεθισμός, κοψίματα) θα τον ταρακούναγε.
Σπύρος Δέλτα.
Gian_Arg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2023, 00:42
Has thanked: 1191 times
Been thanked: 690 times
Ηλικία: 34

Στο Sagrada Familia Synthetic που έχω εγώ με την defect λαβή η μόνη διαφορά που έχω εντοπίσει είναι ότι στην βάση του πινέλου δεν γράφει τα στοιχεία! Δεν ξέρω αν το κάνει πιο άσχημο ή πιο όμορφο τελικά! Για τα 8 € που το πήρα είναι ένα VFM απολαυστικό πινέλο!
Άβαταρ μέλους
zanxion
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 27 Μάι 2021, 10:05
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 333 times
Been thanked: 341 times
Ηλικία: 51

Πέρα από τα πανάκριβα του ξυρίσματος που μάζεψα κατά καιρούς, το ποιο απολαυστικό ξύρισμα το κάνω με μια Razorock SLOC των €24 τότε και με ένα γουρουνάκι Nom των €4.5 επίσης τότε. Αν γύριζα το ρολόι πίσω, δεν θ' αγόραζα τίποτα πέρα από αυτά τα δυο και θα επένδυα μόνο σε σαπούνια.
(Πέρα από το κόστος, έχω και το άλλο κόμπλεξ ν' αγοράζω κάτι ακριβό και να το φυλάω σαν τα μάτια μου αντί να του σκίζω τα μάτια για να βγάλει τα χρήματά του. Έτσι έχει μείνει η Rex Envoy στο ράφι μαζί με κάτι Blackbird, Bizmark φαλτσέτα, κ.α. Χαζομάρα μου μεγάλη.)
“Whenever I feel the need to exercise, I lie down until it goes away.”
― Paul Terry
stefanara
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 17 Δεκ 2011, 20:22
12
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΟΑΚΑ
Has thanked: 45 times
Been thanked: 259 times
Ηλικία: 47

Ποσο γουσταρω αυτα τα low budget ξυρισματα ειδικα τωρα που ο μισος κοσμος θελει/εχει blackbird και δεν εχει πιασει πανω απο 5 μηχανες στα χερια του....
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1544
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 12953 times
Been thanked: 13602 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

....σεβαστό... προσωπικά, θα προτιμούσα η πρώτη μου μηχανή να ήταν η Blackbird και το πρώτο μου σετ από Joserra.... απόψεις... 🙏💈🙏
Άβαταρ μέλους
Algebar
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1683
Εγγραφή: 25 Οκτ 2020, 20:03
3
Τοποθεσία: Παλλήνη
Has thanked: 13432 times
Been thanked: 14348 times
Ηλικία: 54

Συμφωνώ Γιώργο @gkarave και πλέον σκοπεύω να ξοδεύω στοχευμένα σε λίγα και καλά προϊόντα όσο τα οικονομικά μου το επιτρέπουν.
Γιάννης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”