Lucky Tiger Head to Tail Deodorant

ManosRK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 21 Φεβ 2022, 15:48
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 115 times
Been thanked: 136 times
Ηλικία: 36
Επικοινωνία:

Καλησπέρα στη παρέα! :D Έχετε γνώμη για αυτό;

Είναι ένα αποσμητικό/κολόνια της Lucky Tiger με "γεύση" Βετιβέρ και Τριανταφυλλόξυλο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 13 Ιουν 2023, 13:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα link σε κάποια λέξη. Το πως γίνεται αυτό μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5274 times
Ηλικία: 57

Δες κι εδώ...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12386 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Το εν λογω αποσμητικο σε μορφη σπρευ το χρησιμοποιω εδω και δυο χρονια αν θυμαμαι καλα και ειμαι 100% ικανοποιημενος. Πριν απο το Lucky Tiger αγοραζα τα σκουπιδια απο τα Super Market και επειδη ιδρωνω σαν τον που$^&τη, χωρις να εχω προβλημα βρωμιδρωσιας, ειχα χαλασει ουκ ολιγα πουκαμισα και μπλουζες γιατι ο ιδρωτας μου μαζι με τις αηδιες που περιεχουν αυτα τα σκουπιδια εφτιαχνε ενα ασπρο, σκληρο στρωμα που δεν εβγαινε με τιποτα παρολο που ηταν πλυμενα τα ρουχα. Εψαξα αρκετα στο google και ειδα οτι και αλλοι, κυριως ανδρες, εχουν παρομοια προβληματα και προσπαθουσαν να βρουν λυση τι αποσμητικα πρεπει να βαλουν ωστε οταν ιδρωνουν να μην αναμειγνυεται ο ιδρωτας με τις "χημικιλες" και λοιπες αηδιες και δημιουργουν αυτο το λεκε στις μασχαλες των ρουχων το οποιο μετα δε φευγει ουτε με φλογοβολο ..... και οταν λεω οτι δεν φευγει ουτε με φλογοβολο το ΚΑΡΑΕΝΝΟΩ. Ημουνα κοντα στο να αγορασω απο φαρμακεια καποια ειδικα προΪοντα (τυπου alum block, αλουμινιο) που σταματανε τον ιδρωτα αλλα διαβασα οτι αυτο δεν ειναι καθολου καλο γιατι η εφιδρωση ειναι μια φυσικη διαδικασια που δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να την εμποδισουμε και μαλιστα μερικοι ανεφεραν οτι μπορει να δημιουργησει και προβλημα καρκινου γιατι στις μασχαλες καταληγουν καποιοι αδενες και καλο ειναι να μην "παιζουμε" και πολυ με την εν λογω περιοχη. Ενταξει γιναμε ολοι γιατροι του κω&*&^&ου αλλα το google (κατα το οι Γερμανοι ειναι φιλοι μας .... Δημος Σταρενιος :hb ) ειναι φιλος μας. Τελικα μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα στα Lucky Tiger και Baxter διαβαζοντας τις καλες κριτικες κριτικες.
Στο δια ταυτα το αρωμα του ειναι λιγο πικαντικο στην αρχη, αισθητο στην αρχη αλλα μετα σιγα σιγα αρχιζει και σβηνει. Το συνδυαζω ανετα με τα βασικα μου αρωματα χωρις να γινεται μιξη καθως το Lucky Tiger μετα ειναι καθολα διακριτικο αφηνοντας το βασικο σου αρωμα να κυριαρχησει. Εγω κανω τρεις ψεκασιες σε καθε μσαχαλη και ειμαι ετοιμος ακομα και για τις πολυ ζεστες ημερες χωρις ποτε να εχω αντιμετωπισει προβλημα. Επισης και το Baxter που σου προτεινω ειναι και αυτο διακριτικο, σε μορφη stick και τολμω να πω οτι στις παρα πολυ ζεστες ημερες νικαει επανω στο νημα ακριβως το Lucky Tiger. Για μενα αν ιδρωνεις (λιγο ή πολυ ακομα πιο επιτακτικα) και θελεις ενα διακριτικο αποσμητικο αγοραζεις κουτες απο δαυτα. Ακριβα αλλα 1000% αποτελεσματικα καθως δεν αφηνουν καθολου καταλοιπα στα ρουχα και εχουν οπως ανεφερα διακρτικο, ωραιο αρωμα. Εγω τουλαχιστον σωθηκα και για αυτο οταν τελειωνουν ερχεται φορτηγακι εξω απο το σπιτι μου :whistle: Παραθετω φοτο απο την αποθηκη μου .....
Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
ManosRK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 21 Φεβ 2022, 15:48
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 115 times
Been thanked: 136 times
Ηλικία: 36
Επικοινωνία:

:helt ήσουν πολύ κατατοπιστικός!!! Κι εγώ τα ίδια παθαίνω με τ'αποσμητικά του σούπερ μάρκετ, άσε που είναι τίγκα στο οινόπνευμα και συγκαίγομαι συνέχεια XD Ούτε κι εμένα μου αρέσει όλη αυτή η χημικίλα! Από άρωμα πως είναι αυτά τα δύο ? Αν μπορείς να μου τα περιγράψεις δηλαδή...

Τα έχω ακούσει κι εγώ για το alum και γι'αυτό δε το χρησιμοποιώ στις μασχάλες, μόνο μετά το ξύρισμα αλλά κι εκεί κοιτάω να το ξεβγάζω γρήγορα!

Προστέθηκε μετά από 4 ώρες 3 λεπτά 58 δευτερόλεπτα:
@AlexFocus Το Baxter βλέπω έχει πολλά συστατικά μέσα σε σχέση με το Lucky Tiger και κάποια είναι κάπως απαγορευμένα/απαγορευτικά ως αλλεργιογόνα σε κάποιες χώρες/περιπτώσεις και σε ευαίσθητα δέρματα οπότε μάλλον θα πάω για το άλλο, εκτός αν δε μου μυρίζει ωραία! XD Ελπίζω να μου κάνει δουλειά γιατί ιδρώνω πάρα πολύ, Χειμώνα-Καλοκαίρι θέλω 2-3 αλλαξιές τη μέρα χαχαχα.

Γι'αυτό που λες με τις ασπρίλες στα ρούχα που δε φεύγουν με τίποτα και είναι σαν στόκος που έχει στεγνώσει το είχα διαβάσει παλιά κι αν θυμάμαι σωστά οφείλεται στο Οξείδιο του Αλουμινίου που περιέχουν μέσα τα κοινά αποσμητικά το οποίο κλείνει τους πόρους και σταματάει την εφίδρωση κάτι που μπορεί να είναι βολικό για τη καθημερινότητα μας, όμως είναι και αφύσικο γιατί με τον ιδρώτα αποβάλλονται τοξίνες, η υπερβολική θερμοκρασία κλπ. κι επιπλέον σ'έναν βαθμό το απορροφάει ο οργανισμός και δεν αποβάλλεται.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foxtrot την 13 Ιουν 2023, 18:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Δεν χρειάζεται η παράθεση του αμέσως προηγουμένου post
Άβαταρ μέλους
tibolaso
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2021, 18:32
2
Τοποθεσία: Ίλιον
Has thanked: 697 times
Been thanked: 186 times
Ηλικία: 51

Αυτό που λες φίλε @ManosRK νομίζω πως δεν ισχύει για όλα τα κοινά αποσμητικά αλλά για αυτά που πλασάρονται ως antiperspirant ή κάτι ανάλογο. Αν έχουν όλα το συγκεκριμένο οξείδιο και σε τι βαθμό δεν το γνωρίζω. Εγώ δηλαδή που χρησιμοποιώ τέτοια αποσμητικά ιδρώνω αβέρτα!
Φυσικά πολύ θα ήθελα να δοκιμάσω ένα σαν το Lucky tiger και λέω να το κάνω σύντομα. Καλοκαίρι θα έρθει κάποια στιγμή οπότε θα περάσει ή όχι το δυσκολότερο τεστ.

Παρεμπιπτόντως, στα δικά μου ρούχα δεν εμφανίζεται λεκές αλλά σκληραίνει το ύφασμα σε κάποιες περιπτώσεις κάτω από τη μασχάλη. Μπορεί να εξαρτάται από το ύφασμα, τον ιδρώτα, την ποσότητα του αποσμητικού κλπ.
Γιώργος! :)
ManosRK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 21 Φεβ 2022, 15:48
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 115 times
Been thanked: 136 times
Ηλικία: 36
Επικοινωνία:

@tibolaso Σωστόοοος! Ευχαριστώ για την διόρθωση! 🙂
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12386 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Ακριβως αυτο γινεται και σε μενα. Σκληραινει το ρουχο στην μασχαλη και στα μαυρα, μπλε σκουρα ρουχα το ασπρο αυτο του σκληρου λεκε ειναι πιο εντονο. Οταν εγραψα για ασπριλα δεν εννοουσα οτι ειναι σαν να μου εχουν βαψει το ρουχο με ασπρη μπογια🤪
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
mgm
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 15 Μαρ 2023, 16:12
1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2344 times
Been thanked: 1957 times
Ηλικία: 47

Αποφεύγω από πάντα όλα τα antiperspirant γιατί έτσι με είχαν συμβουλεύσει οι γονείς μου από έφηβο (όταν χρειαζόμουν αποσμητικό περισσότερο). Δεν έχω εντοπίσει ποτέ λεκέδες στα ρούχα μου από απλά deodorant, αλλά είναι γεγονός ότι γίνεται όλο και πιο δύσκολο να βρω σκέτα deodorant.
Τελευταία έχω καταλήξει σε κάποια Old Spice. Θα δοκιμάσω και το Lucky Tiger μόλις μου δοθεί η ευκαιρία. Βέβαια δεν φαινεται να έχουν και πολλά ελληνικά μαγαζιά διαθέσιμο εδώ που τα λέμε.
Ο δεύτερος κανόνας του μάγου:
"Εκ των καλύτερων προθέσεων προκύπτουν οι μεγαλύτερες των καταστροφών." :angry-banghead:
Γιώργος
ManosRK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 21 Φεβ 2022, 15:48
2
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 115 times
Been thanked: 136 times
Ηλικία: 36
Επικοινωνία:

Τα "Antiperspirants" είναι άλλη κατηγορία από μόνα τους, συνήθως έχουν μεγαλύτερη διάρκεια σε άρωμα και βοηθούν περισσότερο στον ιδρώτα γιατί περιέχουν μέσα κάποιους παράγοντες που αποτρέπουν το σώμα από το να ιδρώνει πολύ και γι'αυτό διαφημίζονται κιόλας ως 24h, 48h - ανάλογα πόσο καλή δουλειά κάνουν αλλά είναι ολο χημικά (Αλουμινίο, ταλκ - αυτό είναι φυσικό ορυκτό αλλά όχι και αθώο κλπ.)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foxtrot την 15 Ιουν 2023, 20:34, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Λόγος: Λάθος η προηγούμενη αιτιολογία. Δεν χρειάζεται η παράθεση του προηγουμένου post
Άβαταρ μέλους
mgm
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 325
Εγγραφή: 15 Μαρ 2023, 16:12
1
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 2344 times
Been thanked: 1957 times
Ηλικία: 47

Παρεμπιπτόντως, για όσους είναι στην Θεσσαλονίκη, βρήκα το Lucky Tiger στο μαγαζί του Απόστολου. :btt
Ο δεύτερος κανόνας του μάγου:
"Εκ των καλύτερων προθέσεων προκύπτουν οι μεγαλύτερες των καταστροφών." :angry-banghead:
Γιώργος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αποσμητικά”