Prosar Regular - Παρουσίαση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
civ-shaves
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 01 Αύγ 2019, 10:16
4
Has thanked: 3018 times
Been thanked: 495 times

Το Σάββατο που μας πέρασε, την αγόρασα στο My Market στα 1,58 ευρώ. Εξαιρετική τιμή, νομίζω. Αρωματικά μου αρέσει. Σχετικά καπνώδες-ξυλώδες άρωμα αλλά και με νότες φρεσκάδας και καθαριότητας, αρκετή γλιστερότητα (και αρκετά μετά το ξύρισμα!) και για να μην τα πολυλογώ, μου άρεσε αρκετά. Δεν είναι, φυσικά, η κορυφαία κρέμα που μπορεί να αγοράσει κάποιος, πλην, όμως, κάνει πάρα πολύ καλά τη δουλειά της. Αν με το καλό μου τελειώσει, σίγουρα θα την ξαναπάρω.

Υ.Γ.: Βλέπω στο YouTube πολλά βιντεάκια για αρχαρίους, όπου τους "πλακώνουν" σε TOBS, GEO F. TRUMPER, pre-shaves, μηχανές των 40 και 50 ευρώ κλπ κλπ. Πολλή πληροφορία, μεγάλα κόστη και νομίζω ένας αρχάριος που έχει μάθει στην ευκολία του s/m θα πελαγώσει. Προϊόντα όπως η Prosar, τα γουρουνάκια της Omega (σίγουρα έχει ο Γαλαξίας και ο Σκλαβενίτης από 4,00 έως 5,50 ευρώ), το all-time classic Old Spice after shave (το "Original", μάλιστα, γύρω στα 5,50 ευρώ σε Σκλαβενίτη και Γαλαξία) και άλλα παρόμοια φθηνά αλλά αξιόπιστα και δοκιμασμένα προϊόντα, είναι, νομίζω, ό,τι καλύτερο για να παρουσιάσει κάποιος το πξ σε αρχάριο χωρίς να τον τρελάνει και, κυρίως, χωρίς να τινάξει τη μπάνκα στον αέρα. Δεν το γράφω επικριτικά για τους YouTubers (να 'ναι καλά οι άνθρωποι, μας ψυχαγωγούν και μας ενημερώνουν μια χαρά), αλλά προσπαθώντας να μπω στη θέση των αρχαρίων. Ουκ εν τω πολλώ τω ευ.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Αυτό πες το ξανά.
Πα να ξυριστεί ο άλλος και σου πετάει την ambassador ,την castle forbes sc και το thater και σου λέει Μ αυτά κάνεις τρομερό ξύρισμα.χαιρω πολύ και τα δέοντα στη μαμά σας.τι λες ρε τεραστιε!
Αν είναι ο άλλος να φάει 2 μισθα για να ξυριστεί καλύτερα να αφήσει γένια (που λέει ο λόγος).
Να με συγχωρέσει το φιλοθεαμον κοινό αλλά και με 10 τάλαρα κάνεις και μαμω τα ξυρισματα.αρκει να έχεις υπομονή και επιμονή.τα αγαθά κύριοι κοποις κτωνται.
Η προσαρ, κάτι νιπαβο, Γουίλκινσον και δε συμμαζευετε μια χαρά ξυρίζουν.και μένα μαρεσουν τα μπινελικια αλλά άμα δεν φας και λίγο τραχανά (γευστικοτατος και βιταμινουχος) δεν πρόκειται να μάθεις και ούτε ξέρεις να τρως.
Προσαρ και ξερό ψωμί! :ban?
Άβαταρ μέλους
civ-shaves
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 01 Αύγ 2019, 10:16
4
Has thanked: 3018 times
Been thanked: 495 times

Και σε ποιον δεν αρέσουν τα μπινελίκια; Αλλά όταν ο άλλος είναι αρχάριος και δεν ξέρει από πού να ξεκινήσει, δεν τον πετάς στα βαθιά νερά. Του δείχνεις το δρόμο με ό,τι απλούστερο και προσιτό. Και φυσικά δεν τον βγάζεις από το «φυσικό» του χώρο (ήτοι, το s/m) όπου έχει μάθει να ψωνίζει τα ξυριστικά του. Prosar, λοιπόν, και ξερό ψωμί! Χαχαχα
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9860 times
Ηλικία: 54

Φυσικά και υπάρχουν VFM προϊόντα στο ΠΞ, οικονομικα κι αποτελεσματικά. Η Prosar είναι μέσα σε αυτά. Αν δεν το κάνει κάποιος χόμπυ, όντως μπορείς να κανεις τη δουλειά σου οικονομικά. Από εκει και πέρα μπαινουν κι αλλοι παράγοντες στην εξίσωση: μαρκετιγκ, ψυχοθεραπεία κ.λπ. Αρα παιζει ρολο ο λογος που επιλέγουμε το Παραδοσιακό Ξύρισμα. Κιθαρίστας ή ντράμερ; Xόμπυ ή ανάγκη? Το 1ο ειναι ακριβο, το 2ο φτηνο, τα αποτελέσματα όμως τα ίδια όταν πάρεις το κολάϊ. Μονο η γκλαμουριά διαφέρει Γιατρέ μου :mrgreen:
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 555 times
Ηλικία: 43

Την prosar την επαιζα εναλαξ με κολυνος απο το 2006 που ξεκινησα το ξυρισμα με πινελο κ κρεμα μεχρι το 2012 που γνωρισα το wellshaved.για αρχη ειναι καλη κρεμουλα κ τιμια για τα λεφτα της.θεωρω οτι η nivea ειναι αρκετα ανωτερη κ ειναι στα ιδια λεφτα.παντως καποιος που ξεκιναει τωρα το π.ξ θα βρει λυσεις στο σουπερμαρκετ.εγω προσωπικα επειδη τις εφαγα με το κιλο τις κρεμες απο σουπερμαρκετ δεν θελω να ξαναγυρισω εκει.με 4 εως 6 ευρω εχεις αρκετα καλυτερες επιλογες!και κατι τελευταιο με τα λεφτα της prosar παιρνεις palmolive που ειναι σε αλλο επιπεδο!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Άβαταρ μέλους
vstromini
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 11:12
4
Τοποθεσία: thessaloniki
Has thanked: 5169 times
Been thanked: 2489 times
Ηλικία: 52

Συμφωνώ για τις palmolive ιδίως αυτή με τη μενθολη.Τιμη λιγότερο από 2 ευρώ
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Αν το θεμα μας ειναι η χαμηλοτερη τιμη, παιρνουμε και μια ARKO Comfort με 0.90 που στεκεται μια χαρα απεναντι σε ολες.

Αλλα για να επιστρεψουμε στο θεμα μας - η Prosar παραμενει μια τιμια επιλογη εδω και δεκαετιες - και αν ο Sarantis ειχε καλυτερη μνημη θα αφηνε να ζησουν και τα αντιστοιχα aftershaves και θα μασταν κομπλε.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

macho έγραψε: 25 Μάι 2020, 20:21 Πα να ξυριστεί ο άλλος και σου πετάει την ambassador ,την castle forbes sc και το thater και σου λέει Μ αυτά κάνεις τρομερό ξύρισμα.χαιρω πολύ και τα δέοντα στη μαμά σας.τι λες ρε τεραστιε!
Δεν θα ξαναξυριστώ με αυτά (επειδή εγώ τα ανέφερα στο "ξύρισμα της ημέρας" πρόσφατα, και αν δεν κάνω λάθος για εκεί είναι η αναφορά) ή μάλλον πιο σωστά δεν θα το ξαναγράψω. Και ειλικρινά πέρα για πέρα, ζητάω συγνώμην αν δημιουργήθηκε το όποιο πρόβλημα σε όποιον φίλο στο μέτρο της δεοντολογίας της ξυριστικής που "επιβάλει" η αφήγηση ενός προσωπικού ξυρίσματος. Πάντα όπως συνηθίζω να λέω και το πιστεύω, χωρίς ίχνος παραξήγησης
Α και κάτι άλλο σαν ερώτημα.8 Το ...τα δέοντα στη μαμά σας.. να το πάρω κάπως?
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Δημητρη, ο Μαχος απαντησε στο σχολιο του civ-shaves ο οποιος αναφερονταν σε video shavers. Δεν ειπωθηκε τιποτα που να αφορα τα δικα μας ΞΤΗ.
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

@mitsos δεν αναφερομουν σε σε σένα . όπως είπε και ο Ηρακλής απάντησα σε ποσταρισμα άλλου συνξυριστη.δεν σνομπαρω τίποτα και κανέναν.
Ζητώ συγγνώμη αν υπήρξε παρεξήγηση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”