Ξύλινα μπόλ ελληνικής οξιάς στεγνωμένα με φυσικό τρόπο!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panian
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 05 Ιαν 2022, 15:30
2
Has thanked: 32 times
Been thanked: 107 times
Ηλικία: 46

Καλημέρα σε όλους,

την προηγούμενη εβδομάδα έψαχνα διακαώς για μπολάκια δημιουργίας αφρού αλλά και αποθήκευσης refill σαπουνιών (ξένα και ελληνικά).

Κοίταξα στα:
- ελληνικά μαγαζιά με ΠΞ προιόντα --> τα θέωρησα λίγο ακριβά
- κοίταξα στο ebay --> αμφιβόλου ποιότητας ξύλινα αντικειμενα και σε επικοινωνία με τον πωλητή δεν μου αποκάλυπτε το είδος ξύλου παρά μόνο οταν τον απείλησα ότι θα κάνω αναφορά το προιόν του στο ebay... και μου είπε ότι ειναι hardwood... εδώ γελάμε!
- κοίταξα σε bangood --> ακριβά και πάλι το ξύλο αγνώστου ταυτότητας
- στο aliexpress --> τα ίδια με παραπάνω

Ψάχνοντας στην Ελλάδα έπεσα σε 2 έλληνες κατασκευαστές. Την woodenart.gr και την xylino.gr. Ο πρώτος κατασκευάζει σε οξειά και ο δεύτερος σε ελιά ξύλινα μπόλ αποθήκευσης ξηρών καρπών, σοκολατάκια, κτλ. Επειδή τα μπολάκια ελιάς τα είχε ακριβά ψώνισα από την woodenart.gr μπολάκια με 8-10-12-14cm διάμετρο και 6cm βάθος και 1 μπόλ με 8cm βάθος.

Εικόνα

Ο ιδιοκτήτης ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος. Ονομάζεται Γιάννης και τα φτιάχνει όλα μόνος του και γενικά στο eshop του θα δείτε διάφορα προιόντα από το Μέτσοβο!
Του είπα ότι είμαι μέλος γκρουπ στο facebook με ΠΞ και μου έκανε εξαιρετικές τιμές, κάτι μεταξύ χονδρικής και λιανικής με τιμολόγιο. Τον ενημέρωσα ότι θα τα χρησημοποιήσω για δημιουργία αφρού αλλά και αποθήκευσης σαπουνιών.
Επίσης τα περισσότερα μπολάκια ήρθανε αλουστράριστα (χωρίς βερνίκι) και τα πέρασα εγώ με ελαιόλαδο για μόνωση.

Αν σας αρέσουν και θέλετε και εσείς να αγοράσετε τότε συμφέρει μαζική παραγγελία (3-4 και άνω τεμάχια) για να γίνει καλύτερη τιμή αφού τον ενημερώσετε ότι είστε από το ελληνικό γκρουπ ΠΞ.

Χτες έκανα το πρώτο lathering στο μπολ της φωτογραφίας που βρίσκεται δεξιά στην μέση και τολμώ να πω οτι και η μαρέγκα βγήκε πανέμορφη αλλά και η σταγανότητα από το ελαιόλαδο φάνηκε να στέκεται στο ύψος της.

Θα επανέλθω με περισσότερα σχόλια σύντομα...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

αυτά τα μπολ είναι όμορφα. Είμαι Ιταλία δεν κατάλαβα αν στη διεύθυνση αυτά τα μπολ είναι όμορφα. Είμαι Ιταλία δεν κατάλαβα αν στη διεύθυνση woodart.gr τα μεταφορικά είναι δωρεάν για έξοδα άνω των εξήντα οκτώ ευρώ Ισχύει μόνο για Ελλάδα ή ακόμα και για παραγγελίες από όλη την Ευρώπη.
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Άβαταρ μέλους
panian
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 05 Ιαν 2022, 15:30
2
Has thanked: 32 times
Been thanked: 107 times
Ηλικία: 46

Επανάληψις, μήτηρ πάσης μαθήσεως...
Συνήθως τα μεταφορικά υπολογίζονται locally...
Αν μάθεις τα μεταφορικά για Ιταλία από την εταιρία και δεν σε συμφέρουν, αν μπορώ να σε βοηθήσω εγώ από ΕΛΤΑ ή οποιαδήποτε άλλη μεταφορική είμαι στην διάθεση σου για οποιαδήποτε βοήθεια.
Μένω Αθήνα.

Πάνος
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foxtrot την 28 Φεβ 2022, 15:47, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Δεν χρειάζεται η παράθεση του αμέσως προηγουμένου post
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αξεσουάρ”