Αναζήτηση after shave

john1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 26 Φεβ 2021, 20:24
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Καλησπέρα ! Έχω στην κατοχή μου το extro legno di sandalo, μαρεσε πολύ σαν after shave και εντυπωσιάστηκα με την διάρκεια του άρωματος του. Θα ήθελα να μου πει κάποιος που ξέρει, αν έχουν και τα υπόλοιπα extro την ίδια διάρκεια αρώματος και ποιο άρωμα θα μου πρότεινε. Επίσης όποιος ξέρει να μου απαντήσει τα ίδια και για τα razorock που δεν έχω δοκιμάσει αλλά το σκέφτομαι.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
georgy
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 17 Απρ 2021, 11:58
3
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Καλησπερα! Θα ηθελα να μου προτεινετε αν καποιος γνωριζει after shave με αρωμα Aqua Di Gio Profumo..φανταστηκα οτι η Stirlimg ισως εχει αλλα με τοσους κωδικους χανεις την μπαλα
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1572
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 13304 times
Been thanked: 13957 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

@georgy ....από μία πρόχειρη έρευνα αγοράς... πρόκειται για

Aftershave Lotion Dunshire
Stirling Soap Companys version of the popular mens cologne, Acqua di Gio.

Πάντως, από την εμπειρία μου με το afsl executive man - κλώνος της κολόνιας Creed Aventus - έχω να πω ότι είναι αρωματικά κοντά, έχει έντονη την αίσθηση της αιθυλικής αλκοόλης κατά την εφαρμογή της και διαρκεί, στο πρόσωπό μου, μία έως δύο ώρες. Τώρα το καλοκαίρι, λόγω ζέστης, εξατμίζεται γρηγορότερα. Καλή συνέχεια !
john1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 26 Φεβ 2021, 20:24
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Δηλαδή όσο κρατάει και ένα razorock πάνω κάτω ε? Αξίζει πιστεύεις αυτή η διαφορά τιμής με τα razorock ?
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1572
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 13304 times
Been thanked: 13957 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

@john1992 δύσκολη η απάντηση, ειναι υποκειμενική πάντα. Προσωπικά, τα θεωρώ καλύτερα σε απόδοση από εκείνα της Razorock. Σε κάθε περίπτωση, εσύ θα το κρίνεις. Όμως, εάν δεν δοκιμάσεις διάφορα σαπούνια, afsl, κ.λπ. πώς θα καταλάβεις τι σου ταιριάζει περισσότερο ;
john1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: 26 Φεβ 2021, 20:24
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Συμφωνώ πως η δοκιμή είναι ο μόνος σίγουρος τρόπος για να καταλάβεις αν σου ταιριάζει κάτι, είναι και ο πιο επιζήμιος όμως.. εμένα προσωπικά με έχουν βοηθήσει πολύ οι απόψεις τρίτων.
Άβαταρ μέλους
badekas2
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 18 Ιούλ 2021, 16:44
2
Has thanked: 138 times
Been thanked: 1913 times
Ηλικία: 42

Σκεφτηκα να το κανω νεο θεμα αλλα διστασα.. θελω να ρωτησω την κοινοτητα με βαση την εμπειρια σας ποια after shave αλλα και ποια αλλα σκευασματα θεωρειτε θρεπτικα για το δερμα (skin food) αλλα και που βοηθουν στην αναπλαση και αναδομηση του..
Άβαταρ μέλους
Giwrgis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 542
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 11:24
5
Has thanked: 2412 times
Been thanked: 2661 times

Δεν έχω δοκιμάσει παρα πολλά after, το ASB Korres K&G είναι το μόνο το οποίο έχω αισθανθεί οτι δίνει κάτι παραπάνω στην επιδερμίδα, τουλάχιστον στην δική μου.
Embrace the steel..
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8983 times

Skin food?
PannaCrema A.
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1559
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11953 times
Been thanked: 12362 times
Ηλικία: 48

@badekas2 Μπορείς να δοκιμάσεις και τις κρέμες after shave cream (asc). Έχω δοκιμάσει τις Sostar Το γάλα και την Apivita Cedar & Propolis. Στο δικό μου δέρμα (μεικτή επιδερμίδα) είδα διαφορά σε ελαστικότητα και ενυδάτωση.
Παναγιώτης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”