Την γνώμη σας για Manchourian...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Konstantinos1973
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 16 Φεβ 2021, 20:21
3
Has thanked: 510 times
Been thanked: 246 times
Ηλικία: 51

Καλημέρα στην παρέα,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καλό και ακριβό (για τα δεδομένα μου- γύρω στα 65 € με 80 €) πινέλο ασβού manchourian.

Έχω καταλήξει στα παρακάτω 3 και θα ήθελα τη γνώμη σας.
Υπάρχει κάποιος σοβαρός λόγος (εκτός της αισθητικής, αν και θα ήθελα τη γνώμη σας και σε αυτό τον τομέα) να προτιμήσει το ένα έναντι του άλλου?


manchurian 1

manchurian 2

manchurian 3

Εάν φυσικά υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση σε αυτά τα χρήματα, είμαι πολύ πρόθυμος να ακούσω καθώς οι γνώσεις μου είναι ανύπαρκτες πάνω στο θέμα.

:helt
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foxtrot την 22 Φεβ 2021, 13:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Τα links πρέπει να ενσωματώνονται σε λέξεις ή φράσεις
Άβαταρ μέλους
andreop
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1528
Εγγραφή: 28 Οκτ 2020, 19:08
3
Τοποθεσία: Πτολεμαΐδα
Has thanked: 11743 times
Been thanked: 12087 times
Ηλικία: 48

Έχω το δεύτερο και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση του. Δεν το έχω πολύ καιρό βέβαια, αλλά και Backbone έχει και δεν τσιμπάνε οι τρίχες όπως στα φτηνότερα ασβού και είναι ένα χάδι στο πρόσωπο (facelather). Ελπίζω να βοήθησα.

Προστέθηκε μετά από 11 λεπτά 49 δευτερόλεπτα:
Έχε κατά νου ότι το yourshaving έχει -10% με τον κωδικό ysc
Παναγιώτης
Άβαταρ μέλους
foxtrot
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3125
Εγγραφή: 07 Μάι 2015, 12:39
9
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Has thanked: 28143 times
Been thanked: 29421 times
Ηλικία: 64

Για τα Zenith manchurian προσυπογράφω και εγώ.
Εχω το 506U που έχει τις ίδιες διαστάσεις με το 506Α, αλλά έχει λαβή από ξύλο ελιάς.
Πολύ καλά πινέλα για τα χρήματά τους.

Για τα OUMO δεν έχω άποψη, αλλά έχε υπόψη, όσον αφορά τα κόστος, θα πληρώσεις τελωνείο.
24% ΦΠΑ + 15 ευρώ έξοδα εκτελωνισμού.
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
Thanos87
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 27 Δεκ 2020, 10:09
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 66 times
Ηλικία: 37

Έχω 10 μέρες περίπου το 505. Είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Ωραίο all around πινέλο. Δουλεύεις και σκληρά σαπούνια, δεν τσιμπάει, κάνει splay, και είναι στα 28 χιλιοστά αρκετά μεγάλο, για να δώσει μια semi-luxurious αίσθηση, χωρίς να είναι πλήρης βέβαια, λόγω της μέτριας σχετικά πυκνότητας (αναφορικά με ένα πολύ πιο ακριβό chubby ας πούμε). Δε μετανιώνω τα χρήματα προς το παρόν...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”