Αργή φόρτωση σελίδας forum

Αγγλιστί FAQ
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12450 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Απο κινητο (iOS - Safari) συνηθως δεν εχω προβλημα αν και μπαινω στο forum περισσοτερο μεσω pc. Με το pc (Chrome) ομως μερικες φορες, λιγες ειναι η αληθεια, κολλαει. Οπως π.χ. την Πεμπτη που μας περασε που επρεπε να πατησω δυο φορες το like για να γυρισει ο αντιχειρας. Εκτοτε ομως μεχρι και σημερα παει σφαιρα.
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Κ εγώ σχεδόν αποκλειστικά από κινητό android μπαίνω με brave. Από ό,τι βλέπω τελευταία φορά που είχα πρόβλημα ήταν πριν από τρεις μήνες περίπου. Από τότε είναι πολύ γρήγορο. Okay μερικές φορές καθυστερεί λίγο να πάρει το χεράκι, ή να πρέπει να ξαναφορτώσεις τη σελίδα για να φανεί ότι το πήρε. Και πριν δύο μέρες νομίζω για ένα μικρό χρονικό διάστημα έβγαζε λάθος στο ανέβασμα της φωτογραφίας από το postimages και τελικά την ανέβασα με το εικονίδιο του Ingmur. Επίσης πριν ανεβάσω φωτογραφία από το post images πάντα σέρνω το χέρι για να κάνω εκκαθάριση cache και δεν μου βγάζει ποτέ πρόβλημα στο ανέβασμα της φωτογραφίας. Τσεκαρισμένο.
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12450 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Σημερα με το iOS, Safari ο αντιχειρας δεν κατεβηκε ποτε. Επρεπε να κανω refresh σε καθε αντιχειρα🤢🤢🤢
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
VOODOO
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 577
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2021, 12:40
2
Has thanked: 7165 times
Been thanked: 7620 times
Ηλικία: 41

Το ίδιο προβλημα είχα και εγώ σε Macbook σημερα αλλα νομιζω τωρα ειναι οκ
όλα καλά θα πάνε..... }:) }:)
Άβαταρ μέλους
Apostolos K
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 01 Φεβ 2021, 17:17
3
Τοποθεσία: Εύοσμος
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 8028 times

Είμαι μέλος σε 4-5 φόρουμ. Τέτοιο χάλι ειλικρινά δεν έχω δει πουθενά. Σήμερα προσπαθώ να κάνω like σε αναρτήσεις πατώντας στο εικονίδιο του thumb's up και απλά δεν πιάνει. Αναγκάζομαι να κάνω refresh κάθε φορά. Δεδομένου ότι το φόρουμ είναι υπερβολικά αργό έτσι και αλλιώς (αυτό πρέπει να το πάρουμε απόφαση) αυτή η διαδικασία είναι τόσο χρονοβόρα που σε αποτρέπει είτε από την χρήση του φόρουμ είτε από το να κάνεις like.
Και δεν έχει σχέση με το hardware αυτό. Το κινητό μου είναι τούμπανο.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Απόστολε έχεις επανειλημμένα αναφέρει το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις αλλά ποτέ δεν αναφέρεις τι χρησιμοποιείς και αν έχεις κάποιους άλλους έξτρα κόφτες/φίλτρα.
Χωρίς παραπάνω πληροφορίες δυστυχώς όπως έχω πει δεν μπορώ να κάνω κάτι.
Εσύ λες σέρνεται εγώ λέω πετάει γιατί σε εμένα πραγματικά δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Να πω πως κ σε μένα, μετά την προ μηνών αναβάθμιση είναι πολύ γρήγορο κ σε android κ σε pc με win 10. Εχω κάποια ήσσονος, κατά τη γνώμη μου πάντα, θεματάκια που όμως τα ξεπερνάω με τον τρόπο μου. Βασικά δύο όπως έχω ξαναπεί. Το ανέβασμα της φωτογραφίας πού πάντα γίνεται χωρίς πρόβλημα πια, αν κάνω εκκαθάριση cache πριν το ανέβασμα, με σύρσιμο του χεριού από κάτω προς τα πάνω στο κινητό. Και το χεράκι που κάποιες φορές όχι πάντα χρειάζεται refresh. Τώρα Κάνα δυο ζητήματα που έχουν εμφανιστεί κατά καιρούς είναι παροδικά και τα αναφέρω έτσι για την ιστορία και πιο πολύ σαν αστείο. Νομίζω πως πρέπει να ληφθούν υπόψη οι δυνατότητες του φόρουμ που έχουν άμεση σχέση με τα οικονομικά του.
✌️✌️✌️
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
Apostolos K
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 01 Φεβ 2021, 17:17
3
Τοποθεσία: Εύοσμος
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 8028 times

andreas έγραψε: 25 Φεβ 2022, 14:43 Απόστολε έχεις επανειλημμένα αναφέρει το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις αλλά ποτέ δεν αναφέρεις τι χρησιμοποιείς και αν έχεις κάποιους άλλους έξτρα κόφτες/φίλτρα.
Χωρίς παραπάνω πληροφορίες δυστυχώς όπως έχω πει δεν μπορώ να κάνω κάτι.
Εσύ λες σέρνεται εγώ λέω πετάει γιατί σε εμένα πραγματικά δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα.
Chipset Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G (8 nm)
CPU Octa-core (2x2.3 GHz Kryo 465 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 465 Silver)
GPU Adreno 618
Internal 64GB 6GB RAM

Προστέθηκε μετά από 3 λεπτά 40 δευτερόλεπτα:
Το feedback ειναι παντα καλο για να διορθωνονται πραγματα. Πως γινεται να πεταει ενα αλλο φορουμ (insomnia πχ) και να σερνεται αυτο; Μιλαμε για ιδιο κινητο ιδιο browser ιδια ταχυτητα ιντερνετ.

Προστέθηκε μετά από 1 λεπτό 19 δευτερόλεπτα:
και τωρα που γραφω απο τουμπανο υπολογιστη που μονταρω βιντεο χωρις να κολωνει πουθενα και με κατοσταρα γραμμη παταω υποβολη και κανει 4-5'' να φορτωσει

Προστέθηκε μετά από 13 λεπτά 23 δευτερόλεπτα:
και παλι δε λειτουργει το like..........
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Συγνώμη Απόστολε αλλά αλήθεια τώρα συγκρίνεις το insomnia.gr με εμάς; (τιμή μας)
Εγώ με το ζόρι τα βγάζω πέρα με τον σέρβερ που κάνει 500-600 τα 3 χρόνια. Έχω 0 διαφημίσεις από εταιρίες και ψίχουλα από την google.
Ενώ το insomnia έχει ούτε ξέρω πόσες διαφημίσεις και πόσα βγάζει.

Επίσης:
Το insomnia έχει άλλη πλατφρόρμα εδώ είναι η phpbb (δωρεάν πλατφόρμα ανοιχτού κώδικα, "δωρεάν" λέξη κλειδί!) τα παλικάρια από εκεί δεν γνωρίζω τι έχουν, το πιο πιθανό είναι να έχουν μία επαγγελματική λύση.

Διάβασες προσεκτικά τι σου ζητάω;
Έγραψα "τι χρησιμοποιείς και αν έχεις κάποιους άλλους έξτρα κόφτες/φίλτρα".
Οπότε θέλω browser και αν έχεις κάποιους άλλους έξτρα κόφτες/φίλτρα.
To hardware σου δεν με πολυενδιαφέρει μιας που λίγο ή πολύ έχουμε συσκευές άνω του μετρίου.

Τις προάλλες σου είχα στείλει πμ και σου είχα ζητήσει να δοκιμάσεις κάποια πράγματα. Το έκανες; Γιατί δεν πήρα απάντηση.

Καλό είναι όταν συγκρίνουμε (και κρίνουμε) κάποια πράγματα, να κοιτάμε τα πράγματα λίγο πιο σφαιρικά.

Δεν αμφισβητώ ότι αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα. Αλλά όταν βλέπω μόνο ένα άτομο να παραπονιέται. Αυτό μου λέει ότι το πρόβλημα βρίσκεται κάπου σε εσένα και όχι στο φόρουμ. Αν είχα παράπονα και από άλλα μέλη με το ίδιο πρόβλημα τότε λογικά θα έβγαζα το συμπέρασμα ότι δεν είναι πρόβλημα του χρήστη αλλά κάπου αλλού.
Αλλά και αυτό πάλι σύμφωνα με το feedback που θα μου δώσουν τα μέλη...
Αν στα μέλη που παρουσιάζεται το πρόβλημα όλοι έχουν "opera" πχ, ενώ σε άλλα μέλη που έχουν άλλον browser δεν τους παρουσίαζε το πρόβλημα, ε θα έλεγα ότι μάλλον το πρόβλημα οφείλεται στον "opera".
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8982 times

Αντρέα παρατήρησα ότι στο like φαίνεται να μην αποκρίνεται..
Κάνοντας Refresh στη σελίδα όμως
τελικά έχει καταχωρηθεί..
Ελπίζω να βοήθησα..
:thankyou
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οδηγίες και "Πρώτες Βοήθειες" για το φόρουμ”