Encre Noir και Proraso Cypress Vetyver

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
maetsos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2020, 00:11
3
Τοποθεσία: Βανκούβερ
Has thanked: 3653 times
Been thanked: 2119 times

Έψαχνα για το EDT Cypress & Vetyver της Proraso και κάποιοι σε ξένα φόρα λέγαν ότι μοιάζει πολύ με το Encre Noir.
Έχω το balm και την κρέμα της προράσο C&V, το άρωμά τους το βρίσκω φανταστικό, αλλά είχα και στα υπόψιν να πάρω τυφλά το Encre Noir, που πολλοί λένε τα καλύτερα.
Αν είναι το ένα να είναι κόπια του άλλου θα προτιμούσα το ΕΝ.

Ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω;
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7515 times
Ηλικία: 52

Έχω το ENCRE NOIR και είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ.

Δεν θυμάμαι το άρωμα του Proraso C&V αλλά το ΕC στην τιμή που κυκλοφορεί είναι κορυφή. Δεν θα το μετανιώσεις.
Let the music play
SAK
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 15 Σεπ 2020, 11:25
3
Τοποθεσία: ΒΡΑΧΑΤΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Ηλικία: 62
Επικοινωνία:

Το ENCRE NOIR είναι όντως ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ!
Άβαταρ μέλους
Apostolos K
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 01 Φεβ 2021, 17:17
3
Τοποθεσία: Εύοσμος
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 8028 times

Και γω το έχω στα υπόψη αυτό. Το φαντάζομαι σαν τον τελευταίο κρίκο στην αλυσίδα, Los Jabones de joserra Noir, Korres Vetiver balm, Ancre Noir.
Χωρίς βέβαια να το έχω μυρισει μιλάμε για blind buy αγορά αλλά ευτυχώς παίζει στα 25€ μόνο.
Άβαταρ μέλους
Apostolos K
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1102
Εγγραφή: 01 Φεβ 2021, 17:17
3
Τοποθεσία: Εύοσμος
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 8028 times

Λοιπόν το πήρα και εγώ μαζί με αρκετά αλλά αρωματα. Στην αρχή "κλωτσαει" άσχημα είναι έντονο αλλά μετά από λίγο ξεδιπλώνει τις χάρες του. Βόλτα στο δάσος μετά τη βροχή. Αυτό είναι. Έκανα μπάνιο και μύριζε ακόμα.
21,90€ τα 50ml
Άβαταρ μέλους
maetsos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2020, 00:11
3
Τοποθεσία: Βανκούβερ
Has thanked: 3653 times
Been thanked: 2119 times

Το ΄χω κι εγώ εδώ και καιρό. (Ό,τι να'ναι λεγαν ότι έχει σχέση με το C&V της Προράσο. Είδαν βέτιβερ και στα 2 και μπερδεύτηκαν)
Όντως αρωματάρα, στα τοπ 5 της συλλογής σίγουρα. Κι αμα σκεφτείς τιμή, ένταση και διάρκεια παίζει να παίρνει το βραβείο
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
GeorgeKoala
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 07 Ιαν 2021, 21:34
3
Been thanked: 51 times
Ηλικία: 34

Το Ence Noir έχει ένα συστατικό που λέγεται ISO E Super το υπάρχει και στην Fahrenheit και είναι αν δεν κάνω λάθος φερομόνη, με ιδιετερα μόρια τα οποία δεν μπορούν να τα μυρίσουν όλοι οι άνθρωποι και το ιδιαίτερο με αυτή την φερομόνη και είναι πως αν την μυρίσεις σκέτη χωρίς άλλες αρωματικές νότες στον κάθε άνθρωπο μυρίζει διαφορετικά.. το βγάζει σκέτο μια εταιρεία που λέγεται molecule η οποία το βγάζει με διάφορους συνδυασμούς από αρωματικές νότες όμως το βγάζει και σκέτο και είναι το molecule 01 το οποίο όπως είπα σε κάθε μύτη βγάζει άλλο άρωμα και κάποιες μύτες δεν το μπορούν να το μυρίσουν καθόλου. Αυτοί που μπορούν να το μυρίσουν η θα το αγαπήσουν η θα το μισήσουν όπως πιστεύω το ίδιο ισχύει και για το Ence Noir το οποίο σε εμένα αρέσει πάρα πολύ και στην γυναίκα μου δεν αρέσει καθόλου
aenaos15
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 09 Μαρ 2024, 18:06
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 15 times
Been thanked: 44 times
Ηλικία: 62

Encre noire : ο ορισμος του ιδιαιτερου αρωματος. Αγαπημενο χειμωνιατικο αρωμα!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”