Κανενα πινελακι ασβου βρε παιδια;

Απάντηση
Peyote
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 10 Ιουν 2020, 20:34
3
Has thanked: 18 times
Been thanked: 109 times

Γεια σας παιδιά, ειναι το πρώτο μου ποστ στο φόρουμ σας!

Είμαι καινούριος και ενθουσιασμένος με το παραδοσιακό ξύρισμα... μπορώ να πω ότι δεν έκανα πράξει αυτά που διάβασα εδω και έπεσα με τα μούτρα στις παραγγελίες... δεν ξέρω σε ποια κατηγορία στο φόρουμ μπορώ να σας παρουσιάσω τον εξοπλισμό μου

θα ήθελα λοιπόν εφόσον όπως είπα έχω κάνει τις υπερβολές μου και δεν το έχω μετανιώσει
να μου προτείνετε κανένα πινελάκι ασβού σε καλή τιμή value for money που λέμε και στο χωρίο μου..

Βλέπω στο ίντερνετ τρομερές κριτικές για το Simpson Chubby 2 άλλα ρε παιδιά κολλάω να πάω να δώσω 2 κατοστάρικα για ενα πινέλο...

Προς το παρών από πινέλα έχω το SEMOGUE SOC Taj resin premium boar που μπορώ να πω χωρίς να έχω δοκιμάσει κάτι άλλο ότι μου αρέσει..

Έρχονται επίσης 3 ακόμη γουρουνάκια Semogue 830, Omega 48,49. νομίζω ότι είμαι υπέρ καλυμμένος απο γουρουνιού.
Περιμένω ένα συνθετικό να δοκιμάσω το SIMPSON Trafalgar T3.. θα ήθελα να βάλω στην συλλογή μου απο Razorock κανένα που έχω διαβάσει καλα λογία για συνθετικά...

Και τώρα πάμε σε αυτό που με καίει περισσότερο.. περιμένω ενα τελιος randomaki best badger που βρηκα απο αμαζον στα 17 ευρω με σχετικα καλες κριτικές... άλλα όπως είπα και ποιο πάνω θα μα ενδιέφερε να βάλω κάνα ασβού δοκιμασμένο σε καλή τιμή... silvertip
περιμένω με ανυπομονησία τις προτάσεις σας
με εκτίμηση Γιώργος.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5914
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27524 times
Been thanked: 38995 times
Ηλικία: 54

Το SOC σε ασβό two band είναι vfm, η Omega έχει καλά silvertip στα μισά λεφτά απο τα Simpson. Κινέζικα vmf είναι επίσης τα Yaqi, Maseto, FS.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Peyote
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 10 Ιουν 2020, 20:34
3
Has thanked: 18 times
Been thanked: 109 times

χμμ ναι το έχω βάλει στο μάτι το συγκεκριμένο... ειναι από επώνυμη εταιρεία... έχω δει και μερικά βίντεο απο το συγκεκριμένο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 23 Ιουν 2020, 06:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Δεν χρειάζεται να κάνεις ολική παράθεση, όταν απαντάς στο αμέσψς προηγούμενο μήνυμα. Φιλικά, Αντώνης
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
7
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Ψηφίζω κι εγώ SOC σε ασβό.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6264 times

Εγώ ψηφίζω δαγκωτό για τον φίλο μας αυτό από τα πολύ καλά πινέλα ασβού 2band
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Δειχνεις πολυ ενθουσιασμενος, αυτο ειναι καλο - αλλα για να εκτιμησεις αυτα που θες να αγορασεις πρεπει να μαθεις να ξυριζεσαι σωστα με τον παραδοσιακο τροπο. Ποσα ξυρισματα εχεις κανει μεχρι τωρα ?

Οσο για την παρουσιαση του εξοπλισμου σου - αν θες ανοιξε ενα thread εδω και ανεβασε καμια φωτογραφια να δουμε και εμεις.
Εικόνα
Peyote
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 10 Ιουν 2020, 20:34
3
Has thanked: 18 times
Been thanked: 109 times

Vavous έγραψε: 22 Ιουν 2020, 19:11 Το SOC σε ασβό two band είναι vfm, η Omega έχει καλά silvertip στα μισά λεφτά απο τα Simpson. Κινέζικα vmf είναι επίσης τα Yaqi, Maseto, FS.
Μπορείς να αναφέρεις κανένα απο τα πινελα που λες; Omega Yagi Maseto FS?
mitsos έγραψε: 22 Ιουν 2020, 20:24 Εγώ ψηφίζω δαγκωτό για τον φίλο μας αυτό από τα πολύ καλά πινέλα ασβού 2band
Συμπαθητικό φαίνεται! ειναι δοκιμασμενο; το εχεις;
herco έγραψε: 22 Ιουν 2020, 20:31 Δειχνεις πολυ ενθουσιασμενος, αυτο ειναι καλο - αλλα για να εκτιμησεις αυτα που θες να αγορασεις πρεπει να μαθεις να ξυριζεσαι σωστα με τον παραδοσιακο τροπο. Ποσα ξυρισματα εχεις κανει μεχρι τωρα ?

Οσο για την παρουσιαση του εξοπλισμου σου - αν θες ανοιξε ενα thread εδω και ανεβασε καμια φωτογραφια να δουμε και εμεις.
Ευχαριστώ, έχω κάνει καμιά 20αρια μέχρι στιγμής ... Είμαι σε φάση που δοκιμάζω λεπίδες... Ευτυχώς δεν είχα κανένα κοψιματακι.. το μυστήριο ειναι ότι στο πρώτο ξύρισμα που έκανα δεν ειχα και κανέναν ερεθισμό.. (έχω alum block) κανένα τσουξιματακι... μπορώ να πω ότι το πρώτο ξύρισμα διήρκησε τουλάχιστον μίση ώρα... το χέρι πήγαινε σε ρυθμούς χελώνας..

Όταν έρθουν αυτά που περιμένω θα σας κάνω παρουσίαση
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6264 times

Το έχω όπως και αρκετοί εδώ μέσα.
"Aut viam inveniam aut faciam "
Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
5
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 11042 times
Ηλικία: 24

Και άλλο thread για ασβό βλέπω, να πω για το Yaqi Moka η σας έχω πρήξει; :lmao
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5914
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27524 times
Been thanked: 38995 times
Ηλικία: 54

Για τα Yaqi υπάρχει νήμα, τα βρίσκουμε κυρίως εδώ
Δεν μου πολυάρεσε το silvertip, τσίμπαγε αρκετά για τα γούστα μου.

FS δεν έχω δοκιμάσει τέτοια, προ λίγων ετών όμως τα βλέπαμε συχνά στο φόρουμ.

Maseto τα two band στα 30 χιλιοστά είναι σπουδαία πινέλα, μετανοιωσα που έδωσα όσα είχα.

Omega και άλλα silvertips θα δεις μαζεμένα εδώ

Καλά ξεμπερδέματα!
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”