Απορια για Barrister & Mann

Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Κανένα νέο με τα barrister’s πότε θα έρθουν;
Ήρθαν τα wholly kaw και αυτά ακόμα τίποτα.
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11587 times
Ηλικία: 55

Προσωπικά είπα να παραγγείλω ένα Wickham 1912 Cashmere, που Κάποιοι Λένε πως φέρνουν στα B&M 🤔. ΟΚ έπαιξε ρόλο πως Κάποιοι Λένε πως έχουν πολύ ωραία αρώματα 🤔.
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27390 times
Been thanked: 38923 times
Ηλικία: 54

Τα Wickham είναι καλά σαπούνια με ευχάριστα αρώματα. Το αγαπημένο μου είναι το Russian Leather που θυμίζει το γνωστό σαπούνι σώματος Imperial Leather και το Magnum.

Αντιθέτως, τα Barrister με έχουν απογοητεύσει. Κακά αρώματα -πλην των 3-4 αρχικών του που ευτυχώς τα διατηρεί- συχνές αλλαγές formulation με αυτή την τελευταία omnibus να διαβάζω ότι θέλει πολύ νερό (λάσπη το κάνανε κι αυτό;). Δεν την έχω δοκιμάσει οπότε δεν έχω άποψη.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Constantin
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: 19 Ιουν 2021, 19:29
2
Has thanked: 6881 times
Been thanked: 8982 times

´Έχω χρησιμοποιήσει δυο - τρεις φορές το Behold the Whatsis με την βάση Omnibus..

Η περιγραφή του αρωματικά λέει πως είναι ένα λαμπερό, ανοιξιάτικο μείγμα γκρέιπφρουτ, τριαντάφυλλου και της δικής τους εκδοχής της μυρωδιάς των παιδικών αναμνήσεων!;;; ενός συνδυασμού μανταρινιών και μπισκότων ζάχαρης και κουβέρτες ζεστές για στεγνωτήριο!!;;;

Η δική μου αίσθηση μου βγάζει ένα αρωματικό προφίλ φρουτόκρεμας με προσθήκη μπισκότων βρώμης;;
Ενώ το μανταρίνι υπερισχύει του γκρέιπφρουτ και του τριαντάφυλλου που ψάχνω να το βρω..

Όχι ότι είναι αποκρουστικό η πολύ έντονο συνοπτικά..
Αλλά θα το προτιμούσα χωρίς άρωμα..
Το Balm του είναι πιο πετυχημένο δοσολογικά και ίσως το έχουν παρακάνει με την ενυδάτωση after..
Δίνει την αίσθηση ότι κάποιος σου έριξε την φρουτόμπισκοτόκρεμα στο πρόσωπο..
Εξακολουθούν για μένα να είναι πιο ταιριαστά στο δέρμα μου τα βάλσαμα της PannaCrema..

Το σαπούνι το έχω δουλέψει στο μπώλ και επιβεβαιώνω πως δεν λασπώνει..
Νεράκι ναι.. δέχεται και αντέχει και το αποτέλεσμα είναι ήσυχο και απροβλημάτιστο..
Δεν έχω «δει» κάποιο “wow factor” ακόμα.. εξάλλου εξαρτάται με τι.. συγκρίνεις το κάθε τι..κάθε φορά..
Κάτι περιγραφές του στυλ «σαπουνάρες» κλπ δεν έχω εξουσιοδότηση ακόμα να δίνω..
Ενώ όταν το ακούω από χρήστες που έχουν δοκιμάσει 2-3 σαπούνια στην ζωή τους.. τότε just ignore..
Είναι πολλά εκεί έξω.. και το καθένα έχει τον χαρακτήρα του και τη δική του συμπεριφορά με το νερό.
Το omnibus είναι ένα καλό σαπούνι.. αλλά δεν τρελάθηκα που λένε και ίσως έπαιξε καθοριστικό ρόλο η συντροφιά κατά το ξύρισμα με όχι τόσο ενδιαφέροντα αρώματα..
Περιγραφικά το έβγαλαν το μεροκάματο όμως! :DD
𝕴𝖓 𝕾𝖎𝖒𝖕𝖘𝖔𝖓 𝖂𝖊 𝕿𝖗𝖚𝖘𝖙
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Από τα barrister’s αυτά που θέλω είναι τα reserve lavender και reserve cool. Το άρωμα λεβάντας είναι αυτό ακριβώς που μου αρέσει απαλό ,φρέσκο άρωμα χωρίς να σε μπουχτίζει.
Το cool είναι καταπληκτικός συνδυασμός με ένα από τα αγαπημένα after shave lotion epsilon blue Mediterranean.
Βέβαια εκτός από τα αρώματα τους οι ιδιότητες στο δικό μου πρόσωπο είναι ότι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει μέχρι στιγμής.
Δεν με ενδιαφέρουν τα νέα τους αρώματα γιατί όταν βλέπω πολλούς και περίεργους συνδυασμούς με απωθούν να τα αγοράσω όχι μόνο τα δικά τους αλλά και άλλων κατασκευαστών.
Έχω χρησιμοποίηση τουλάχιστον από τρεία μπολάκια στο κάθε άρωμα πριν τις αλλαγές με τα τελωνεία από maggard. Τώρα ξεροσταλιάζω στο internet μέχρι να έρθουν.

Προστέθηκε μετά από 4 λεπτά 47 δευτερόλεπτα:
Έχω και το after shave lotion reserve lavender που αρωματικά δεν έχει καμία σχέση με το σαπούνι. Πολύ δυνατό και πικάντικο.
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Έρχονται με καινούργια συσκευασία.

And we have some announcements.
Our very first export order to the EU is on its merry way! That means that all you folks in the EU who have historically had trouble finding B+M products near you need no longer worry. It will begin appearing at various retailers once it lands and will also be available from Barbieri Uniti directly. Should take a few weeks, but keep an eye on our social media for confirmation!
Those in the UK will have a similar experience, since Shaving Station UK will be taking over distribution within the United Kingdom. Expect to see our products stocked at your favorite wet shaving retailers not long after the shipment lands in Italy! But limited releases, seasonals, and the like will generally remain with Slickboys UK because it's simply not feasible to get them into full distribution within their production lives.
Because of everything required in order to sell shaving products within the EU, we've had to go back and redesign our entire packaging scheme. As a result, we've changed all of our main production soaps over to this new style! Limited releases will retain a more freeform approach, both to differentiate them from their more plentiful cousins and as a result of time constraints.
All of our shaving soaps are now offered exclusively in our Omnibus shaving soap base. Any soap that appears in the new packaging scheme is definitely an Omnibus soap, as is anything produced since September of 2021.
Last, but certainly not least, we have upgraded and improved our website to make it easier to find the products that you love!

We've completely overhauled the navigation system and will be installing an improved search enginge, a proper store locator, and a few other perks over the course of the next week. Which brings us to the final point!
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

Νομίζω ότι ξέρετε ότι η ιταλική εταιρεία Barbieri Uniti Srl θα είναι ο διανομέας για την Ευρώπη, ωστόσο τα νέα είναι πολύ λίγα γιατί έρχεται η αποστολή αυτών των σαπουνιών, ίσως τον Οκτώβριο ή λίγο περισσότερο, επιτέλους θα μπορέσουμε να τα αγοράσουμε χωρίς πρέπει να περιμένουμε μήνες για να έχουμε το αγαπημένο μας σαπούνι Barrister και Mann .. υπέροχα νέα για εμάς τους θαυμαστές!

Added in 21 hours 17 minutes 7 seconds:
Vavous έγραψε: 28 Ιουν 2022, 05:29
Αντιθέτως, τα Barrister με έχουν απογοητεύσει. Κακά αρώματα -πλην των 3-4 αρχικών του που ευτυχώς τα διατηρεί- συχνές αλλαγές formulation με αυτή την τελευταία omnibus να διαβάζω ότι θέλει πολύ νερό (λάσπη το κάνανε κι αυτό;). Δεν την έχω δοκιμάσει οπότε δεν έχω άποψη.
Διευκρινίζω ότι δεν έχω δοκιμάσει όλα τα σαπούνια Barrister και Mann και επομένως η κρίση μου είναι περιορισμένη, αλλά πιστεύω ότι δεν συμφωνώ εν μέρει για το άρωμα. από αυτά που είχα Diamond (υπέροχο γλυκό προϊόν, καραμέλα) Lavanille (πολύ άρωμα λεβάντας και βανίλιας) πρόσφατα Εσπερινός όλα υπέροχα αρώματα στο μέγιστο για μένα.

Ωστόσο, πρέπει να πω ότι το άρωμα πρακτικά εξαφανίζεται με το πλύσιμο του δέρματος, δίνοντας και αφαιρώντας το άρωμα AS όπως θέλετε.

Το απόλυτο αγαπημένο μου είναι το Diamond, ζωντανεύει την ατμόσφαιρα ενός αμερικανικού γηπέδου ποδοσφαίρου, γλυκό άρωμα σαν το γρασίδι ενός αμερικανικού γηπέδου, πραγματικά ευχάριστο!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lozioditalia την 03 Σεπ 2022, 12:26, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6398 times
Been thanked: 5273 times
Ηλικία: 57

H barbieri uniti είναι ίδια / θυγατρική εταιρεία με την rasoigoodfellas?
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Νομίζω είναι η ίδια εταιρία. Όταν έστειλα email στην barbieri uniti για το πότε θα έρθουν τα b&m μου απάντησαν από το [email protected]
Φίλιππος
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27390 times
Been thanked: 38923 times
Ηλικία: 54

Διευκρινίζω ότι δεν έχω δοκιμάσει όλα τα σαπούνια Barrister και Mann και επομένως η κρίση μου είναι περιορισμένη, αλλά πιστεύω ότι δεν συμφωνώ εν μέρει για το άρωμα. από αυτά που είχα Diamond (υπέροχο γλυκό προϊόν, καραμέλα) Lavanille (πολύ άρωμα λεβάντας και βανίλιας) πρόσφατα Εσπερινός όλα υπέροχα αρώματα στο μέγιστο για μένα.
Αυτά που αναφέρεις Ρομπέρτο @lozioditalia συμπεριλαμβάνονται στα πρώτα του αρώματα που είναι καλά.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”