Απορια για Barrister & Mann

Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

qsplan έγραψε: 03 Σεπ 2022, 12:21 H barbieri uniti είναι ίδια / θυγατρική εταιρεία με την rasoigoodfellas?
Ναι σωστά.
Barbieri Uniti srl είναι το όνομα της εταιρείας, ιδιοκτήτριας του γνωστού διανομέα και μάρκας Rasoigoodfellas για είδη και προϊόντα rasaura.

Αν ψάξετε στο Διαδίκτυο έχουν μια διεύθυνση τοποθεσίας που ονομάζεται Barbieri Uniti
όπου διευκρινίζεται ότι είμαι κορυφαίος ευρωπαϊκός ηλεκτρονικό εμπόριο B2B για άρθρα και προϊόντα αφιερωμένα στην ανδρική φροντίδα και ευεξία, επομένως με το όνομα Barbieri Uniti πωλούν και διανέμουν αντικείμενα και προϊόντα για τη φροντίδα του σώματος σε όλη την Ευρώπη όχι σε ιδιώτες καταναλωτές αλλά σε άτομα με ΑΦΜ, χονδρέμποροι.

Με το ηλεκτρονικό κατάστημα Rasoigoodfellas πωλούν σε ιδιώτες πελάτες.

Ελπίζω να απάντησα καλά στην ερώτησή σου.
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Άβαταρ μέλους
Akist
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 871
Εγγραφή: 27 Σεπ 2017, 15:34
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 4193 times
Been thanked: 2854 times
Ηλικία: 49

Καλό νέο να έρθουν και τα B&M στα τοπικά καταστήματα ώστε να αποφεύγουμε blind αγορές.
Εγώ έχω τις παλιότερες φόρμουλες , το Reserve Lavender που είναι "λεβαντέ" και το Vespers , αμφότερα αρκετά καλά σαπούνια.
Από εκεί κι έπειτα οι νεότερες εκδόσεις-φόρμουλες δεν με είχαν ενθουσιάσει, και έχω να αγοράσω B&M αρκετό καιρό, θεωρώ πως η κλίμακα ποιότητας και απόδοσης στα νέα σαπούνια έχει ανέβει πάρα πολύ ψηλά , θα έχει ενδιαφέρον να δούμε που βρίσκεται πλέον και αυτός ο άρτιζαν.
Θα πάρω πενταλέπιδο αν το φτιάξουν σαν του avatar μου ...
Άβαταρ μέλους
boss76er
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 22 Αύγ 2020, 16:02
3
Has thanked: 25 times
Been thanked: 22 times
Ηλικία: 47

Στην σελίδα fb της Β&Μ απαντώντας πριν λίγες ημέρες σε σχετικό ερώτημα, έγραψαν ότι η διάθεσή τους στην Ε.Ε. ξεκινάει αρχές Οκτωβρίου.
Άβαταρ μέλους
lozioditalia
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 25 Ιαν 2021, 08:10
3
Has thanked: 122 times
Been thanked: 927 times

Αναφέρω ενημέρωση από την Ιταλία για τα σαπούνια Barrister & Mann τα οποία, όπως γνωρίζετε, θα διανέμονται στην Ευρώπη από την ιταλική εταιρεία Barbieri Uniti Srl.

Στην ομάδα τους Rasoiogoodfellas (επίσημο) στο Facebook κατόπιν αιτήματος χρήστη που ζήτησε ενημερώσεις για τα Barristers, η απάντηση ενός εκ των ιδιοκτητών ήταν ότι σύμφωνα με τα προγραμματισμένα σχέδια, ίσως να είναι online μέχρι την Παρασκευή από τις 12 περίπου.
Δεν υπάρχει καμία βεβαιότητα, αλλά αυτή είναι η μόνη απάντηση και τίποτα περισσότερο, ελπίζουμε ότι αυτό είναι πραγματικά έτσι.. :handgestures-thumbupright:

Added in 1 day 15 hours 50 minutes 57 seconds:
έτσι ήταν! Είδα τα σαπούνια Barrister & Mann και τα aftershave, έφτασαν και είναι τώρα διαθέσιμα στον ιταλικό ιστότοπο Rasoiogoodfellas ως προεπισκόπηση για την Ευρώπη.
Κρυφό περιεχόμενο
This board requires you to be registered and logged-in to view hidden content.
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5275 times
Ηλικία: 57

Εχει κανένα 4 ωρο που ξυριστηκα με το Chesire, κι ακόμη το πρόσωπο μου είναι τόσο μαλακό και τρυφερό όσο ποτέ πριν....

Έπαθα όμως κι ένα ψιλοσοκ, όταν πήγα να δω αν έχει στεγνώσει το σαπούνια μιας και αρχικά φορτώνω στο μπωλ του και μετά το δουλεύω σε scuttle...

Αντίκρυσα αυτό...


Εικόνα


Εικόνα


Εικόνα


Επικοινώνησα άμεσα με την εταιρεία, και μου έστειλαν το ακόλουθο μήνυμα...

Yep. Perfectly normal. They're part of the lubricant suite in the soap base. It's a compound called "hydroxyethylcellulose." :) They're completely harmless and should have no effect on the shave at all; despite our best efforts to prevent it from occasionally doing this, there doesn't seem to be a way to stop it completely.

But they're part of what makes the soap so slick. :)

It's completely normal.
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
boss76er
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 22 Αύγ 2020, 16:02
3
Has thanked: 25 times
Been thanked: 22 times
Ηλικία: 47

Έχει αναφερθεί από πολλούς χρήστες στα διεθνή φόρουμ η ύπαρξη αυτών των.. μικρών μαλακών κόκκων.Εχω ήδη 5 σαπουνάκια στην Omnibus και τα δύο που δουλεύω πιο πολύ (Seville και Νοrdost) εδώ και ένα χρόνο, μου έχουν εμφανίσει αυτό το φαινόμενο.Δεν υπάρχει όμως κανένα ζήτημα ευτυχώς,με την δομή και την ποιότητα του αφρού.
Φωτογραφία από το Seville
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5275 times
Ηλικία: 57

Ωραία!!!

Γιατί το Seville είναι το επόμενο στην λίστα μου...

Υποθέτω, το ίδιο γίνεται και στο Bay Rum , μόνο που εκεί καλύπτονται από το χρώμα του σαπουνιού...
:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
boss76er
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 22 Αύγ 2020, 16:02
3
Has thanked: 25 times
Been thanked: 22 times
Ηλικία: 47

Kαι το Nordost καφετίζει αλλά ξεχωρίζουν :P
Άβαταρ μέλους
boss76er
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 22 Αύγ 2020, 16:02
3
Has thanked: 25 times
Been thanked: 22 times
Ηλικία: 47

Αγαπητοί κύριοι mods ,με την ευκαιρία της άφιξης των Β&Μ μήπως θα ήταν καλύτερα το παρόν νήμα να μεταφερθεί στην κεντρική σελίδα ''Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος'' ,ώστε να το βρίσκουμε εύκολα εκεί;
Δυσκολεύτηκα λίγο να το βρω και σήμερα κι ευτυχώς έπεσε το μάτι μου στις ''Ερωτήσεις αρχαρίων''.
Πιστεύω θα ήταν πιο χρηστικό..
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10568
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26486 times
Been thanked: 25956 times

Εκτός θέματος
Αυτό το νήμα όπως βλέπεις, δεν ανοίχτηκε για συζήτηση και κριτική των συγκεκριμένων σαπουνιών αλλά για μια συγκεκριμένη απορία ενός αρχάριου. Οπότε όποιος θέλει να πει την γνώμη του σχετικά με το κάποιο σαπούνι της εταιρίας, ας ανοίξει ένα νέο νήμα στην κατηγορία σαπούνια και κρέμες ξυρίσματος εάν δεν υπάρχει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ερωτήσεις αρχαρίων”