Ξυρίζοντας το κεφάλι! Αλλαγή στο ξυραφάκι;

Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Κώστα δεν έχω ρυθμιζόμενη (αν και θα ήθελα ) αλλά πιστεύω από εκεί και πέρα παίζει ρόλο το πόσο επιθετική θες τη μηχανή ! Σε μια open comb που έχω μου αρέσουν πιο γλυκές λεπίδες όπως οι Wilkinson sword , αν και οι Perma Sharp και οι Gillette silver blue είναι γλυκές και στην open comb. Τα Polsilver που είναι πολύ κοφτερά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα στην open. Αλλά οι λεπίδες είναι τελείως μα τελείως προσωπικό θέμα . YMMV όπως λένε, αλλά γενικά είδα ότι οι κοφτερές λεπίδες δεν "κουράζουν " το δέρμα γιατί καθαρίζουν την κατάσταση στα γρήγορα !
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2016, 18:42
7
Τοποθεσία: Νάξος
Has thanked: 889 times
Been thanked: 295 times
Ηλικία: 58
Επικοινωνία:

Αυτό έχω δει μέχρι στιγμής με τα ελάχιστα ξυρίσματα ου έχω κάνει ότι θέλει κοφτερή λεπίδα να τρέχει - γλιστράει και να μην αντιστέκονται οι λίγες τρίχες που θα συναντάει, σε μια λογική επιφάνεια βέβαια όχι στο μισό πρόσωπο ή κεφάλι, Άμα έχεις ελαφρύ χέρι με σωστή επαφή της μηχανής με το δέρμα και γωνία, δεν πρέπει να ανησυχείς για το αν η λεπίδα κόβει πολύ αλλά αν είναι κατασκευαστικά σωστή σε σχέση με την μηχανή σου και το δέρμα σου
Ι.Χ.Θ.Υ.Σ
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Για μένα Κώστα χειρότερες λεπίδες είναι αυτές που δεν κόβουν . Αυτές με φοβίζουν. ..Αλλά είπαμε για τις λεπίδες YMMV!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2016, 18:42
7
Τοποθεσία: Νάξος
Has thanked: 889 times
Been thanked: 295 times
Ηλικία: 58
Επικοινωνία:

Φιλαράκι πιστεύω αυτό που λες
Μόλις ξυρίστηκα στο πρόσωπο με την personna που δεν με είχε ικανοποιήσει στο πρώτο της ξύρισμα, είχα ερεθισμούς στο σαγόνι Στο δεύτερο της στο κεφάλι έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος Είπα να της δώσω μια ευκαιρία ακόμη, 4 μέρες αξύριστος
για καλό τεστ Στο σαγόνι δεν μου έβγαλε ερεθισμούς αλλά δεν έκοβε με την φορά της τρίχας, το ίδιο και στο λαιμό Κόλαγε σε κάποια σημεία, αλλά δεν κόπηκα Σε γενικές γραμμές έμεινα ελλιπής δεν έκοβε Ίσως στο κεφάλι βρίσκει πιο τεντωμένη και μεγαλύτερη επιφάνεια και αποδίδει καλύτερα Ίσως...
Ι.Χ.Θ.Υ.Σ
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Κώστα δοκίμασε όσες μάρκες μπορείς από λεπίδες για να βρεις αυτό που θες. Εμένα οι personna με είχαν κάνει σαν να είχα φάει ξύλο ! Κεφάλι και πρόσωπο απίστευτα ερεθισμένα. Σε πολλούς φίλους εδώ τους δίνουν υπέροχα ξυρίσματα. .. εμένα όχι ! Δεν ασχολήθηκα πότε ξανά μαζί τους .
Δοκίμασε και αυτές που σου είπα. Είναι πολύ πιο κοφτερές από τις personna αλλά και πολύ γλυκές . Πάρε ένα πακετάκι από την κάθε μία και δούλεψε το να βρεις ποια σου κάνει γιατί το κεφάλι ειδικά έχει πολύ πιο χοντρή τρίχα από το πρόσωπο και θέλει λεπίδα κοφτερή!
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”