Ηλεκτρονικο Τσιγαρο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αυτή η συζήτηση είναι μόνο για άτομα άνω των 18 ετών.
Άβαταρ μέλους
KostasX13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 18:45
2
Τοποθεσία: Κορινθία
Has thanked: 6 times
Been thanked: 488 times
Ηλικία: 34

Καλησπέρα επειδη είχα καιρο να ασχοληθώ μιας κ ειχα τον brunhilde mtl και τον εδωσα γιστι το χα κοψει κ λεω να το ξεκινήσω παλι το ηλεκτρονικό σε τι μτλ να πήγαινα ;κατι καλυτερο από τον ανώτερο γιατί πραγματικά ήταν θεϊκός

•°Live for today because tomorrow may never come°•
Άβαταρ μέλους
$@rgi
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: 18 Ιουν 2021, 23:27
2
Has thanked: 9 times
Been thanked: 103 times
Ηλικία: 47

Καλημέρα,

όπως γνωρίζεις(όπως και στο wet shaving για τον εξοπλισμό) ο ατμοποιητης και το υγρό που θα χρησιμοποιήσεις είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Ό,τι σε βολεύει εσένα.

Παρόλα αυτά, κατά την ταπεινή μου άποψη ο Bishop mtl και ο Flash e vapor, δεν έχουν αντίπαλο στο mtl. Γεμάτη τζούρα, που προσομοιάζει περισσότερο από οτιδήποτε άλλο στο τσιγάρο, με εύκολο στήσιμο, χωρίς καθόλου διαρροές. Αν θυμάμαι καλά από την περίοδο που χρησιμοποίησα για λίγο τον Brunhilde, η τζούρα του δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Καλή αλλά όχι ιδανική για μένα.

Αν και εχω στην κατοχή μου αρκετούς ατμοποιητές(κυριως mtl), χρησιμοποιώ σχεδόν μόνιμα αυτούς τους 2. Αλλά όπως είπα αυτό ταιριάζει σε εμένα. Για αυτό άλλωστε υπάρχουν αμέτρητα προϊόντα εκεί έξω, για να καλύψουν όλα τα γούστα.
Stelios
Άβαταρ μέλους
Giwrgis
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 542
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 11:24
5
Has thanked: 2412 times
Been thanked: 2661 times

+1 για Flash, αξεπέραστος!
Embrace the steel..
Άβαταρ μέλους
KostasX13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 18:45
2
Τοποθεσία: Κορινθία
Has thanked: 6 times
Been thanked: 488 times
Ηλικία: 34

Για ποιόν flash λέτε συγκεκριμένα γιατι το χω αφήσει το άθλημα καιρό , εννοώ σταμάτησα καιρο να ψάχνομαι γυρω απ αυτο.
Βεβαια τωρα δοκιμασα κ μαλλον θα κρατησω τον Ripley rdta mtl ενός φιλου,πρεπει να χω εναν hastur αν βρω τα ανταλλακτικά του κ εναν galaxies .

•°Live for today because tomorrow may never come°•
Άβαταρ μέλους
Bill the butcher
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: 17 Μαρ 2020, 13:30
4
Has thanked: 7683 times
Been thanked: 8234 times

Χρόνια πολλά Κώστα!
Bishop κι από εμένα για οικονομικό MTL.

Στα + του το εύκολο στήσιμο και το ανταλλακτικό top cap με top fill.
Με ένα στρίψιμο 90° στο καπάκι γεμίζεις και ξανά κλείνεις.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Το μόνο του αρνητικό είναι ότι, στην αρχή θα πρέπει να συνηθίσεις να στρίβεις το σύρμα "ανάποδα " κατά το στήσιμο.
Δλδ αριστερόστροφα προς τον πύρινα της αντίστασης.
Άβαταρ μέλους
KostasX13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 18:45
2
Τοποθεσία: Κορινθία
Has thanked: 6 times
Been thanked: 488 times
Ηλικία: 34

Απο τα χερια μου εχουν περασει αρκετοί,hastur, galaxies, brunhilde μου αρεσαν αρκετα,siren, zeus κ ποσοι αλλοι δε θυμαμαι δε με ξετρελαναν.τωρα εχω δοκιμαστηκα τον ripley , ιδια φαση με bishop απ οτι καταλαβα λιγο πιο περιεργος στο στησιμο αλλα πολυ καλος, γευστικά δε ξερω ακομα γτ δεν εχω δοκιμασει bishop.
Τωρα δοκιμαζω τον Ρίπλεϊ με mtl fused clapton superfine της vandy vape νομιζω με 5 σπείρες κ 3 αρη πυρηνα.
@Bill the butcher εσυ με τι παίζεις τον bishop γιατι λένε δε διαφερουν πολυ.
Θα δοκιμασω κ κλωνο fev σε λιγες μερες

•°Live for today because tomorrow may never come°•
Άβαταρ μέλους
Bill the butcher
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: 17 Μαρ 2020, 13:30
4
Has thanked: 7683 times
Been thanked: 8234 times

Μια χαρά Κώστα.
Τους περισσότερους από αυτούς που ανέφερες τους έχω δοκιμάσει.
Εχω ακόμα έναν galaxies αχρησιμοποίητο στο κουτί του κάπου.
O Brunhilde ήταν κάπως "ιδιαίτερος" εμφανισιακά για τα γούστα μου και ο siren μου είχε κάνει εντύπωση, (δεδομένης της σχεδίασης του) για την έντονη γεύση που μου έδινε σε συγκεκριμένα καπνικα υγρά.
Ο hastur mini με τη μικρή του καμπάνα και το δυνατό του χτύπημα από την άλλη, ήταν ο προηγούμενος "μόνιμος" mtl στην τσέπη μου επάνω σε ένα ασημένιο Pico 21700.

Τώρα για τον καινούργιο σου MTL..
νομίζω πως αν έχεις την δυνατότητα να δοκιμάσεις τους υποψηφίους, αυτή είναι η καλύτερη οδός .
Στην προ κοβιντ εποχή με τα "δοκιμαστηρια" και τους γνωστούς υπαλλήλους/ ιδιοκτήτες ατμομαγαζων , ήταν μια μεγάλη ευκολία η δυνατότητα να δοκιμάζουμε σχεδόν τα πάντα.
Πλέον τα πράγματα είναι διαφορετικά.
Τουλάχιστον εδώ που ζω εγώ.
Άβαταρ μέλους
KostasX13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 18:45
2
Τοποθεσία: Κορινθία
Has thanked: 6 times
Been thanked: 488 times
Ηλικία: 34

Hastur ηταν ο πρωτος μου,ισως αν βρω ανταλλακτικά να τον συμμαζέψω γιατι βλεπω οτι δίνεται κοντα 50 αρι
Τον galaxies δοκιμασε τον αν τον έχεις θα πάρεις γευσαρα κ το χτύπημα του ειναι πολυ καλο.
Ο brunhilde ειχε ωραία γεύση.καποιοι ελεγαν για την σιδεριλα αλλά δεν μου χε τυχει κάτι τέτοιο.με ripley τωρα βλεπω ωραια τζουρα και χτύπημα,οχι γευσαρα αλλα ακομα τον μαθαίνω θα δειξει αν θα μεινει στα χερια μου με περιμενει κ μια δοκιμη του fev.

•°Live for today because tomorrow may never come°•
Άβαταρ μέλους
Theo 1985
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 21 Ιαν 2021, 10:02
3
Has thanked: 227 times
Been thanked: 594 times
Ηλικία: 39

Εικόνα
Εικόνα

Απο όσους ατμοποιητες και αν έχω δοκιμάσει,τίποτα δεν μου έδωσε την γεύση που μου δίνει ο συγκεκριμένος ατμοποιητης(Ιαττυ).
Δύσχρηστος απο την πρωτη στιγμη που βγήκε,με νευριασε άπειρες φορες μέχρι να βρω τα κουσουρια του,πήρε πολλά νεύρα μέχρι να κάνω κόμπους στα N-R-N σύρματα και να τα σφηνωσω στον ελάχιστο χώρο που έχει,τελικά (πλεον)χωράει άνετα τετραπλή αντισταση 😂.
Έγινε αγαπημένος και τραγουδάει ακόμα μια δεκαετία μετα.
Αγαπημένα του υγρά είναι τα Τριμπεκοειδη της οικογένειας των Ry4 .
Για το καθημερινό ατμισμα χρησιμοποιώ εναν Τηλέμαχο v2 λογο ευκολίας και αντοχής στις ελεύθερες πτώσεις.
Άβαταρ μέλους
KostasX13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 156
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 18:45
2
Τοποθεσία: Κορινθία
Has thanked: 6 times
Been thanked: 488 times
Ηλικία: 34

Υστερα από έρευνες & λιγο ψάξιμο είμαι αναμεσα σε pioneer & dvarw fl clone. Βεβαια στην λιστα υπηρχαν o Pandora v2 , tauren elite, pro, neeko, gate, Brunhilde και hastur mini .
Τωρα μενει να επιλέξω λογικά λογω εμφανισης γιατι αν δε δοκιμάσεις δε ξέρεις ποιος θα σου δωσει καλύτερη απόδοση γευσης ειδικα στα φρουτένια υγρα που κανω εγω.

•°Live for today because tomorrow may never come°•
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καπνός-Τσιγάρο-Ναργιλές”