Pannacrema Nuàvia Blu

Απάντηση
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

δεν νομιζω οτι τους ενδιαφερει και πολυ το shaving experience οπως λενε. μαλλον το saving money experience τους ενδιαφερει(το οποιο μεχρι ενος σημειου ειναι θεμιτο) .με λιγα λογια μας λενε οτι αν δεν τα χωσεις χοντρα δεν το φχαριστιεσαι το πραμα.συγνωμη δεν θα παρω(δοκιμασα).υπαρχουν πολυ καλυτερα shaving experience και μαλιστα πολυ πιο φτηνα.αφηνω αυτη την ευχαριστηση για τους αλλους.οσο σκεφτομαι τι χανω....αισθανομαι ευτυχης. :D
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

dimitris έγραψε:Και δάκρυα μονόκερου να είχε μέσα, δεν θα έκανε τόσο πολύ.
Δημήτρη έγραψες. ..χαχαχαχα κλαίω από τα γέλια. ...
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Θα μακρηγορήσω λίγο και θα σας γράψω ένα περιστατικό του κυρίου.
Πριν από κάποια χρόνια και ψάχνοντας να αγοράσω μία-δύο πίπες διάβασα για τις συγκεκριμένες ελληνικές. Τελικά για την ιστορία δεν αγόρασα γιατί ήταν ακριβές γι' αυτό που εγώ ήθελα. Βρέθηκα λοιπόν στα όρια Αμαρουσίου - Βριλησσίων σε ένα εργοστάσιο να χτυπάω το κουδούνι για να τις δω από κοντά. Μου άνοιξε ο ίδιος ο "εργοστασιάρχης" και με ξενάγησε. Δεν υπήρχε κανείς άλλος εργαζόμενος. Μου είπε λοιπόν την ιστορία ότι το 1980 στην Αμερική έκαναν ουρές στα καταστήματα με είδη καπνιστού για να αγοράσουν τις ελληνικές πίπες. Δουλεύανε 3 βάρδιες στο εργοστάσιο και είχε αν θυμάμαι καλά γύρω στα 100 άτομα προσωπικό. Τώρα (τότε το 2006) μαζεύει παραγγελίες και τότε φέρνει 3-4 άτομα που γνωρίζουν την τέχνη και παράγουν.
Η Αμερική είναι μία μεγάλη αγορά, μανιώδεις καταναλωτές, λάτρεις των ευρωπαϊκών/ιταλικών προϊόντων και τώρα που το ΠΞ έχει γίνει δημοφιλές, μπορεί να υποστηρίξει ένα τέτοιο είδος σαπουνιού, έστω και αν έχει διάρκεια 1-2-5 χρόνια.
Αρπαχτή; Για σκεφτείτε και ένα Discontinued Nuavia πόσο θα "πιάσει". Πολλοί θα σκεφτούν έτσι πονηρά και θα αγοράσουν ένα!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27393 times
Been thanked: 38926 times
Ηλικία: 54

Έδωσα τις προάλλες όλος χαρά το Nuavia στον ογδοηκονταδιετή πατέρα μου να ξυριστεί. Μου το επέστρεψε την άλλη μέρα λέγοντας: "Ωραίο μπολ αλλά τζούφιο το σαπούνι"!
Με μια κουβέντα τα είπε όλα. Έφαγα ήττα...
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2479 times
Been thanked: 4529 times
Ηλικία: 47

Ανδρεα αυτοι οι ανθρωποι, μπορουσαν να διαλεξουν απο δεκαδες Ελληνικα προιοντα και αρκετα περισσοτερα ξενα...
Επισης, σε αυτη την ηλικια σε πολλες των περιπτωσεων και αναλογως χαρακτηρα, δεν εχουν την υπομονη να παιδεψουν ενα σαπουνι για να κανει μαρεγκα.
Ο πατερας μου μια ζωη ξυριζοταν με πξ και μηχανη χωρις χτενι και δεν κοβοταν ποτε. Μια EJ ειναι σαν ferrari μπροστα στη δικια του. Αντι να ξαναχαρει το πξ, τωρα την καταβρηκε με αφρο και mach3 disposable. Φανατικα κιολας χαχαχα
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5903
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27393 times
Been thanked: 38926 times
Ηλικία: 54

Ο δικός μου Mach 3 και Blue 2! Τουλάχιστον του άρεσαν τα Mike's :)
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Vavous έγραψε:Έδωσα τις προάλλες όλος χαρά το Nuavia στον ογδοηκονταδιετή πατέρα μου να ξυριστεί. Μου το επέστρεψε την άλλη μέρα λέγοντας: "Ωραίο μπολ αλλά τζούφιο το σαπούνι"!
Με μια κουβέντα τα είπε όλα. Έφαγα ήττα...
κατι μεσα μου(αλλα και εξω μου) λεει οτι οι παλαιοτεροι που ξυριζοντουσαν με πρασινο σαπουνακι ελαιολαδου και χειροποιητες(artisan :D ) μηχανες τυπου-αν δεν προσεξεις σε εφαγα λαχανο-γνωριζαν πιο πολλα πραγματα για το ξυρισμα απο οσα ξερουμε εμεις σημερα με τα 500-1500σαπουνια με tallow,vegan και R.Reagan υλικα και τις μηχανες απο stainless steel και rhodium plated.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1670 times

Η αλήθεια είναι οτι δεν είχαν και πολυτέλειες εκείνη την εποχή.Ο ένας ο παπούς μου ξυριζότανε αρχικά με de και έπειτα με straight razor.Είχε 2 από το καθένα αν δεν κάνω λάθος.Το σαπούνι το ήθελε Ερμής._
Δεν μπορούσε με άλλα σαπούνια και μαρτυρίες λένε πως αν δεν είχε σωστό σαπούνι είχανε θέματα στο τραπέζι.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
mitsos
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1719
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2016, 10:00
7
Has thanked: 4002 times
Been thanked: 6263 times

RAZORBLADE έγραψε:Δηλαδή Mdc VS Nuavia = ισοπαλία στη κορυφή;

Δεν υπάρχει ξεκάθαρη υπεροχή του ενός έναντι του άλλου σε επιμέρους τομείς ή στο σύνολο;

Θα μου πείτε κι εμένα ποιο είναι το mdc?
"Aut viam inveniam aut faciam "
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

To Μartin De Candre ( MdC) αλλά μη το πάρεις, δεν είναι καλό.. }:D
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”