Καρέκλα γραφείου

Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Δημήτρη θα σου ελεγα να αποφυγεις λυσεις τύπου πλαισιο και ΙΚΕΑ.
Η SATO εχει ριξει πολυ την ποιοτητα κατασκευης
Ο Dromeas καλα κρατει ακομη, θα σου προτεινα να δεις και τις εταιριες kombos και sigma office με την επιλογή μου να γερνει προς την sigma.
Γενικ ανα ξερεις οτι στον χωρο κυκλοφορεί πολύ σκάρτο πράμα κυριως στο κομμάτι συναρμολόγηση το οποιο φαίνεται 1-2 χρονια μετά. οι καλές φαίνονται απο την αρχή όπως φαίνεται βεβαια και η τιμή τους,
Η παιρνεις απλες φθηνες και τις αλλαζεις καθε 2-3 χρονια ή τα σκας και παίρνεις καλή που θα σου παει άνετα μια 10ετία
Άρης
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Tony έγραψε: *Πόσο πιάνει τα 0-100 από στάση;;; :auto-dirtbike:
Εξαρτάται, άλλο χρόνο κάνει οταν σπρώχνεις με το ένα πόδι και άλλο οταν σπρώχνεις με τα δυο πόδια :laughing-rollingyellow: :laughing-rollingyellow:
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ωραίος...νόμιζα ότι το παράκανα... :)

*Αλλά να ήξερες φίλε μου Ηλία τι μου θύμισες... :text-goodpost:
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10568
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26482 times
Been thanked: 25947 times

Επαναφέρω μετά από χρόνια το θέμα, για μια πρόσφατη αγορά που έκανα. Μετά από εκτεταμμένη έρευνα αγοράς που έκανα για να πάρω μια σωστή καρέκλα για την δουλειά, κατέληξα στην ANDA SEAT Gaming Chair T-PRO II (Black). Πήρα ακριβώς την ίδια σε άλλο χρώμα και για το σπίτι (Light Blue/ Black), γιατί αν και ακριβή για το budget που είχα κατά νου να δώσω, ήταν η πιο ολοκληρωμένη και σωστή για μένα. Και δοκίμασα αρκετές.

Περνάω πολλές ώρες καθιστός και σε γραφείο και στο σπίτι και έχω και θέμα με την μέση. Οπότε χρειαζόμουν μια σωστή ανατομική καρέκλα. Μέχρι τώρα, οι καρέκλες που έπαιρνα ήταν σχετικά φθηνές (100-150€) από Praktiker, χωρίς πολλές απαιτήσεις. Αλλά μετά τις δοκιμές σε σωστές καρέκλες, καταλαβαίνεις την διαφορά μεταξύ μιας καλής καρέκλας και μιας μέτριας (δεν συζητάω για τις εντελώς της πλάκας).

Βασική προϋπόθεση μιας καλής καρέκλας, είναι να την δοκιμάσεις. Ποτέ τυφλή αγορά, μπορεί να αποδειχθεί αποτυχία.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11587 times
Ηλικία: 55

@Antonis
Που πάει ο Κόσμος. Άνετη καρέκλα για δουλειά, είναι πλέον η καρέκλα gaming. Ευχαριστώ γτ αυτόν τον καιρό ψάχνω κ εγώ για δύο. Δυστυχώς δεν εχω την ευχέρεια να τη δοκιμάσω. 👍

Προστέθηκε μετά από 6 λεπτά 5 δευτερόλεπτα:
Μια ερώτηξις. Δε γλιστράς λίγο λίγο από το κάθισμα δερματίνης; Γτ μια που εχω την έχω κάνει στην άκρη λόγω αυτού.
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10568
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26482 times
Been thanked: 25947 times

Δεν είναι δερματίνη Μπάμπη, ύφασμα είναι. Δεν ήθελα δερματίνη (αν και επέλεξαν συνάδελφοι τέτοιες και είναι ανώτερες από αυτές των χαμηλότερων κατηγοριών). Και όχι, δεν γλυστράς καθόλου.

Καλώς ή κακώς, οι gaming είναι οι κατάλληλες για πολλές ώρες σε υπολογιστή και οι πιο ανατομικές. Κάτι ξέρουν οι πιτσιρικάδες που σπαταλάν ατελείωτες ώρες στο pc...
Άβαταρ μέλους
Nicolas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: 31 Μάι 2020, 00:04
3
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 2745 times
Been thanked: 2440 times
Ηλικία: 39

Αυτή έχω 3-4 χρόνια και είμαι ικανοποιημένος. Επίσης μου άρεσαν οι steelcase.
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12386 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Εγω εχω αυτην και την πηρα απο SATO τον 9/2020 στα €137,49. Μεχρι στιγμης κανενα προβλημα, πολυ ανετη, προφανως κουρμπα στη μεση, η εδρα δεν κατηφοριζει κατι που σε διαφορετικη περιπτωση με ενοχλει παρα πολυ και το υλικο της ειναι απο πλεγμα το οποιο ειδικα το καλοκαιρι βοηθαει ωστε να αναπνεει το δερμα. Συνισταται ανεπιφυλακτα. Και οπως αναφερθηκε δοκιμαζεται απο κοντα και οχι απο το internet ποια σας αρεσει εμφανισιακα.
Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
Απάντηση

Επιστροφή στο “Είδη γραφείου”