Το ξυρισμα των διακοπων-set up.

Απάντηση
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Την Μach να την σχολιάσουμε, το Βic Gel Comfort φσσσς, πέρασε και δεν ακούμπησε ; ;)

Ωραία η Μάνη. 8)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9860 times
Ηλικία: 54

To χερουλι με μπερδεψε λιγο. Γιατι ξεπεσμος; Η Mach3 ειναι ισως η καλυτερη "συστημικη πλαστικουρα" εκει εξω και ειναι οτι πρεπει για DFS σε ταξιδια και βιαστικα ξυρισματα.
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9860 times
Ηλικία: 54

3ημερη αποδραση ΣΚΔ, με αυτα τα ολιγα θα ελεγα Γιατρε μου! :mrgreen: :dance:


Εικόνα
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
Theo 1985
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 21 Ιαν 2021, 10:02
3
Has thanked: 227 times
Been thanked: 594 times
Ηλικία: 39

Επίκαιρο αυτό για εμένα αφού αυτή την περίοδο βρίσκομαι με άδεια και είμαι στην εξωτική Αθήνα. Διαλεξα να πάρω μαζί μου ενα συνθετικό πινέλο για να στεγνώνει εύκολα και να αποφυγω την συνεχόμενη χρυσή ενος χοίρου ή ασβου.
Μηχανή διαλεξα την blackbird που την βρίσκω πάντως καιρού και μπορεί να μου δώσει καλά ξυρίσματα σε καθημερινή βαση αλλα και σε γένεια περισσότερων ημερών.
Σαπούνι πήρα το haslinger που είναι σε μικρή συσκευασία και σχεδόν άοσμο.Η σκέψη ηταν οτι μπορεί να συνδιαστει με περισσότερα aftershave όπως αυτό το denim που ηταν ξεχασμένο στο σπίτι που μεγάλωσα.
After shave επέλεξα το tabac craftsman,ωραίο ελαφρύ άρωμα και αρκετά πιο κλασσικό σε σχέση με το παραδοσιακό tabac.Η συσκευασία των 50 ml βολεύει σε τέτοια ταξίδια.(δεν εμφανίζεται στην φωτογραφία)


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10568
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26486 times
Been thanked: 25955 times

Τεο το πινέλο σου πολύ ζόρικο!
Άβαταρ μέλους
Theo 1985
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 21 Ιαν 2021, 10:02
3
Has thanked: 227 times
Been thanked: 594 times
Ηλικία: 39

Δεν είναι κάτι τόσο ιδιαίτερο,εκτός απο το καλοκαιρινό look.
Είναι απο τα καινούργια της yaqi με το νόμισμα απο κάτω, το είχα πετύχει σε κάποιο live του aliexpress στα 8€ με τα μεταφορικά.
Έχω διαβάσει πολύ θετικά feedback για το συγκεκριμένο θυσανο αλλά προτιμώ τις φυσικές τρίχες.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Διακοπές, και για φέτος για ξυριστικο εξοπλισμό διάλεξα:
Mühle 31M89 για πινέλο, γιατί είναι μικρό και συνθετικό.
Meißßner Tremonia lavender de lux για σαπούνι, μιας και λεβάντα και Ιόνιο είναι ταυτόσημα.
Parker 97R, γιατί είναι εγγύηση σε συνδυασμό με την Gillette silver blue.
Και Aqua Velva για αφτερ, γιατί απλά είναι καλοκαίρι!
Καλές διακοπές σε όλους.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2127
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8560 times
Been thanked: 11588 times
Ηλικία: 55

Διακοπές 2022 Μέρος 2.

Μηχανή Parker 97r για καθημερινό ή πολλών ημερών με αρκετά καλή+ αποτελεσματικότητα.
Feather, Permasharp, Gillette 7 O'clock Permasharp τρία κουτάκια με λεπίδες που μου κάθονται πολύ καλά με όλες τις μηχανές μου.
Yaqi Synthetic 26mm για γρήγορο στέγνωμα, που στη ζημιά δεν κλαις γοερά κ λόγω της μαλακής υφής των σαπουνιών.
E&S δείγματα σαπουνιού. Κάποτε δοκίμασα Μια φορά το Ένα. Ωραία αρώματατα, αλλά σε ιδιότητες αυτό το ένα τη μία φορά δε με πολυενθουσίασε κ στην κατρακύλα των αγορών δεν ξαναδοκιμάστηκαν. Τώρα ήρθε η ώρα τους. Διαφορετικά αρώματα, πιάνουν ελάχιστο χώρο σε σχέση με το οποιοδήποτε σαπούνι κανονική ποσότητας κ βασικά τα πρόσεξα στη γωνία. Στο άφτερ, Speick που πάει με όλα μαζί με αλούμ. Κ αιμοστατικά σπίρτα, που τα ξέχασα στη φώτο, για το ατύχημα. Δεν το θεωρώ πιθανό με την Parker, αλλά η Ζωή είναι ένα φαινόμενο που κάνει το απίθανο να προκύπτει κ το πιθανό να μην συμβαίνει ποτέ.
Εικόνα
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
τασος9322
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 16:40
7
Τοποθεσία: Πειραιας
Has thanked: 7620 times
Been thanked: 6915 times
Ηλικία: 45

Εικόνα

proraso ασπρο σαπουνι
merkur 33c & polsilver
omega χοιροπινελο
brut musk
Καθιερωμενο ταξιδιωτικο σετακι, ξενιζει καπως η merkur λογω της μετριας αποδοσης της αλλα σε γενια εως 2 ημερων καλυπτει πληρως
κατα τον δαιμονα εαυτου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”