Η μηχανή μου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

@captain_hx Καπταιν καλορίζικη. Με δελεάζεις τώρα αν και δεν είμαι φαν τέτοιου τύπου "αγωνιστικών" μηχανών έχω βάλει στο μάτι την fatboy. Είμαι easy rider type στις μηχανές. (πως να μην είμαι με τέτοιο ήχο και όταν έχεις γείτονα τον Παύλο με fatboy ακριβώς και το μοντέλο που θέλω).

Οψόμεθα. Προς το παρόν με κρατάει η μπέμπα μου 🤣
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Ευχαριστώ Βασίλη και Τάσο :auto-sportbike:

Δεν ήμουνα ποτέ φαν των σούπερσπορ μοτοσυκλετών. Έψαχνα για μηχανή για σε 1000+/- κυβικά και η συγκεκριμένη ήταν το καλύτερο που βρήκα στα λεφτά που διέθετα. Γλυκοκοιταζα και ένα Tiger 1050 αλλά λίγο το ότι ήτανε ακριβό και λίγο η ευρωπαϊκή του καταγωγή με οδήγησαν στην επιλογή της Fireblade.

Η εμπειρία οδήγησης μιας τέτοιας μοτοσυκλέτας είναι σαφώς ανώτερη από την οδήγηση μιας on-off μηχανής αλλά αυτό έρχεται με κάποιο κόστος κυρίως σε ότι αφορά την εργονομία. Όμως σε μικρές διαδρομές σε επαρχιακό δρόμο κοντά στην πόλη δεν θα σε κουράσει και είναι για αυτήν ακριβώς τη χρήση που την πήρα.

Πολύ όμορφη μηχανή η Fatboy, την έχει ένας καλός μου φίλος, μοντέλο 1996, είναι ο πρώτος ιδιοκτήτης και έχει χαλάσει πολλά λεφτά στην συντήρηση της.
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

:romance-adore: fireblade & vstrom .... :romance-hearteyes: :romance-hearteyes: :romance-hearteyes: :romance-hearteyes: Τι άλλο να ζητήσει κανεις? :pray: :bow-yellow:
.
.
.
.
.
.
PS : μια Goldwing maybe ???? :think: }:D }:D }:D }:D :dp
Άβαταρ μέλους
Tasos123
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: 21 Αύγ 2016, 17:43
7
Has thanked: 2421 times
Been thanked: 2409 times

@captain_hx Fatboy και harley θα πληρώσεις. Δεν υπάρχει περίπτωση, αλλά μιλάμε για άλλο επίπεδο εμπειρίας. Είναι πραγματικά το μότο της εταιρείας easy rider. Γι αυτό και το σκέφτομαι πολύ για την απόκτηση της αλλά όταν ακούς αυτόν τον ήχο που σε μαγεύει, το κελαιδισμα που λέω εγώ δεν θες τίποτα άλλο ειδικά όταν το ακούς και από κοντά άλλο πράμα..
"Certainty ? Nothing is certain except death and taxes."
~Benjamin Franklin
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17007 times
Ηλικία: 51

Με Harley θα κυκλοφορουσα μονο αν μου την χαριζαν ! ποτε δεν θα πληρωνα τοσα λεφτα για τοσα λιγα που προσφερει.
50 χρονια πισω απο ολες τις σοβαρες μαρκες ! Τυχαιο οτι δεν υπαρχει καμια Αμερικανικη εταιρια μοτο ? (!!!)

Ο "ηχος" ειναι απλα ενα εφε...
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Από πιτσιρικάς πάντα θαύμαζα την Goldwin, όμως δεν κάνει για το μικρό μέγεθος του νησιού*. Καλή επιλογή για όταν ξεκινήσει η ακτοπλοϊκή σύνδεση με το λιμάνι του Πειραιά που θα επιτρέψει μεγάλα ευρωπαϊκά ταξίδια. Κάτι τέτοιο βέβαια είναι άπιαστο όνειρο για τα δικά μου οικογενειο-οικονομικά δεδομένα. :auto-camptrailer:

Κάθε τύπος/μοντέλο μοτοσυκλέτας έχει το κοινό του. Σημασία έχει να ζεις την εμπειρία του μοτοσυκλετισμού είτε έχεις παπί είτε έχεις H2.

Για τις Harley ισχύει και για μένα το "μόνο αν μου την χάριζαν" :auto-sportbike:

*έχουμε 7,206 χλμ. ασφαλτοστρωμένους δρόμους στην Κύπρο σύμφωνα με την Βικιπαίδεια.

Προστέθηκε μετά από 23 ώρες 31 λεπτά 56 δευτερόλεπτα:
Λίγα 24ωρα πρίν από την επιβολή καθολικού λοκνταουν βγήκαμε για μικρή βόλτα σε επαρχιακό δρόμο.

Εικόνα
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
sakis11
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 05 Σεπ 2020, 10:56
3
Has thanked: 15 times
Been thanked: 28 times

Έχω ένα scooter της Kymco people s στα 150cc για μέσα στην πόλη
Άβαταρ μέλους
BP1011
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 21 Ιαν 2021, 10:24
3
Has thanked: 914 times
Been thanked: 280 times

Καλημέρα
Να το και το δικό μου μωρό
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
john1970
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 426
Εγγραφή: 19 Δεκ 2019, 00:46
4
Τοποθεσία: Αγ.Ανάργυροι Αθήνα
Has thanked: 1034 times
Been thanked: 4019 times
Ηλικία: 54

captain_hx έγραψε: 07 Ιαν 2021, 15:31 Για τις Harley ισχύει και για μένα το "μόνο αν μου την χάριζαν"
Η Ηarley ειναι ιδεα.
Aυτος που θα την παρει ξερει που επενδυει τα χρηματα του,και τι μηχανη εχει παρει.
Eιμαι τυχερος να εχω οδηγησει 3 διαφορετικα μοντελα της. Ερωτας!!

Ονειρο απατηλο.........

Εικόνα

Εικόνα
Τα μόνα που έχεις στη ζωή σου είναι η τιμή σου και ο αυτοσεβασμός σου! Αν τα χάσεις, αν τα πετάξεις από πάνω σου ή τα ξεπουλήσεις, τότε δεν έχεις τίποτα πια…
Άβαταρ μέλους
filman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 690
Εγγραφή: 24 Φεβ 2019, 10:57
5
Has thanked: 13382 times
Been thanked: 5834 times
Ηλικία: 54

Εικόνα
Royal Enfield c5 classic 500 efi.
Καθάρισμα ,γυάλισμα ,καινούργια λάστιχα και επιτέλους κατάφερα να κάνω την βόλτα μου σήμερα. Την είχα κλειστή όλο το χειμώνα και τώρα σιγά σιγά αρχίζει η συντήρηση ,περιποίηση της.
Φίλιππος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μηχανή”