Έκλεισα 1 χρόνο στο ΠΞ

Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1385
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21756 times
Been thanked: 4042 times
Ηλικία: 47

Σήμερα έκλεισα κι εγώ τον 1ο χρόνο στο πξ. Ούτε που κατάλαβα πως πέρασε! Το πως έβλεπα το ξύρισμα πριν από αυτό το χρόνο δεν έχει καμία σχέση με το σήμερα. Πλέον είναι χόμπι και 1 χρόνο μετά, ακόμα περιμένω με ανυπομονησία κάθε μέρα να έρθει η ώρα του ξυρίσματος. Πρωί την 30 Μαρ 15 έκανα το πρώτο ξύρισμα με την EJ,το σαπουνάκι το cella και πινέλο το Semogue 1470. Ξυραφάκι νομίζω derby αλλά μπορεί και persona. Είχα πάρει αυτά τα 2 και ASTRA για δοκιμές. Αυτός ήταν και ο τότε εξοπλισμός μου. Ένα χρόνο μετά έχω καμιά 12αριά μηχανές, πάνω από 50 κρέμες - σαπούνια, άλλα τόσα κουτάκια ξυραφάκια, καμιά 20αριά aftershave και 12 πινέλα. Ευτυχώς που δεν ξεκίνησα το πξ για να κάνω οικονομία γιατί αλλιώς θα απογοητευόμουν :D Σήμερα θα έχει επετειακό ξύρισμα με τον πρώτο μου εξοπλισμό.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Άντε και εις ανώτερα "πατρίδα" (Μεγαλοχώρι εγώ) ...
Και του χρόνου με υγεία ...
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5910
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27501 times
Been thanked: 38955 times
Ηλικία: 54

Η εποχή που έτριβα στο πρόσωπο το σαπούνι των χεριών και ξυριζόμουν με κάποια πενταλέπιδη δονούμενη ασχήμια πέρασε ανεπιστρεπτί.

Στο ΠΞ βρήκα ένα χόμπυ που ταιριάζει απόλυτα στην αισθητική, την ιδιοσυγκρασία, τον ελεύθερο χρόνο και στις συνθήκες της ενγένει ζωής μου.

Ανακάλυψα, μεταξύ άλλων, ότι είμαι φανατικός των άρτιζαν σαπουνιών, ότι δεν μ'αρέσουν ούτε τα vintage ξυριστικά ούτε οι κρέμες και ότι τα φθηνότερα asl έχουν καλύτερες ιδιότητες από τα ακριβά. Ζούμε στην εποχή της άνθισης του ΠΞ. Με την συνεχή ανταλλαγή απόψεων, εμπειριών και την απόκτηση νέων καλουδιών, οι γνώσεις και οι απολάψεις μας θα εμπλουτίζονται.

Ένας χρόνος στο φόρουμ, λίγο παραπάνω στο ΠΞ, και θεωρούμαι ήδη χάριν αστεϊσμού μέγας αρχιερέας της διαφθοράς. Οποία πρόοδος!

Βρήκα και συμμετέχω σε μια ομάδα αξιόλογων ανθρώπων κάθε ηλικίας και ποικίλου περίγυρου με τους οποίους με ευχαριστεί να συγχρωτίζομαι. Στο πρόγραμμα και τα πειράγματα και οι παρεξηγήσεις, ενίοτε δε οι μικροζήλιες και οι θυμωμένες κουβέντες. Αυτά όμως κάνουν την παρέα μας 'φυσιολογική' και ανθρώπινη.

Εύχομαι στο φόρουμ μακροημέρευση και στα απανταχού μέλη του η αναζήτηση του Ιερού Δισκοπότηρου, ήγουν του τέλειου setup, να διαρκέσει για πάντα.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Άντε και εις ανώτερα ...
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”