Pannacrema

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5387
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Πέτρο μίλησα μαζί του την προηγούμενη βδομάδα . Δυστυχώς θα παραγγείλει τέλος Ιουνίου .......Εγω ενδιαφέρομαι για το Labdano το οποίο δεν το βρίσκεις πάντα σε σχέση με άλλα pannacrema και αμφιβάλω αν θα συνεχίσει να είναι διαθέσιμο μέχρι τέλος Ιουνίου που θα παραγγείλει ο Γιάννης.....Αν ηταν τα μεταφορικά όπως παλαιότερα θα το είχα μπουμπουνίσει εως τώρα αλλά απο τότε που τα ακρίβηναν δεν συμφέρει να παραγγείλεις μόνο ενα σαπούνι..... :b

Νίκο άσχετα αν στέλνει δειγματάκια δεν συμφέρει να πάρεις ενα σαπούνι μόνο απο Ιταλία. Μαζί με τα μεταφορικά βγαίνει στα 22,22 €....
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
nikos.a

Γι' αυτό είπα αρκετά! Τα 4 που πήρα μου βγήκαν 57... Μόνο έτσι συμφέρει.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5387
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Εχω ενα άθικτο και ήθελα άλλο ενα . Αν δεν είχα κανένα σίγουρα θα έπαιρνα δυο , αλλά τώρα μάλλον πάμε για ενα ακόμη... :megagrin
Εκτός αν πουλήσω δυο- τρία σαπούνια απο αυτά που έχω και πάρω 3-4 Pannacrema.... :megagrin
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Petros.Mp
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1704
Εγγραφή: 15 Απρ 2012, 16:22
12
Τοποθεσία: Νίκαια - Πειραιάς - Αθήνα - Κέντρο
Has thanked: 1131 times
Been thanked: 2138 times
Ηλικία: 41

Μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι Άρη.... :)
Πέτρος

Ὁ κόσμος μᾶς ἔλεγε τρελλούς. Ἡμεῖς, ἂν δὲν εἴμεθα τρελλοί, δὲν ἐκάναμεν τὴν ἐπανάστασιν.
nikos.a

Ελπίζω να διατεθούν κάποια στιγμή προς πώληση τα σαπούνια σώματος που μου έστειλε ο Marco. Τα έχω κατευχαριστηθεί. Αν στο μέλλον παραγγείλω πάλι από Pannacrema και δω να τα έχει, θα παραγγείλω σίγουρα. Τοπ.
nikos.a

Kάθησα σήμερα και κατέβασα όοο,τι αχρησιμοποίητο σαπούνι είχα, όλα όμως, και τα ενέταξα στο rotation. Από Pannacrema μέχρι PAA. Πολύ πράγμα. Πλέον όλα είναι σε στίβες των 2-3, μαζεύτηκα λίγο σε χώρους.
Πού θέλω να καταλήξω.
Όταν παρήγγειλα από Pannacrema, τα 2 από αυτά ήταν τυφλές αγορές. Από περιγραφές, εντυπώσεις που είχα διαβάσει. Αυτά ήταν το Labdano και το Ebano. Tο Namaste το είχα ήδη και το Nostalgia έτυχε να το είχα μυρίσει.

Το Ebano, είναι πάρα πάρα πολύ καλό. Δυσκολεύομαι λίγο να το περιγράψω, αλλά μου αρέσει τρελά. Πολύ δυνατό.
Όσον αφορά το Labdano, η περιγραφή δεν μου έλεγε κάτι, αλλά παρ' όλα αυτά το πήρα λόγω της αγάπης( λατρείας) που του έχουν πολλά μέλη εδώ πέρα. Ε δεν μπορώ να το συνηθίσω με τίποτα. Μου θυμίζει κάπως ελαιοτριβείο. Πολύ κακό αυτό. Μην πέσετε να με φάτε, αλλά αισθάνομαι ότι είμαι ο μόνος που το σνομπάρει εδώ μέσα. Όχι, δεν το πουλάω. Θα το χρησιμοποιήσω κάποια στιγμή, μπορεί και σύντομα. Απλά δεν το προτιμώ ούτε το προτείνω.

Αυτά έχουν οι τυφλές αγορές. Άλλες βγαίνουν σε καλό και σε άλλες την πατάς. Έχω ξενερώσει.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5387
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Πάντως εμένα το άρωμα του με τρελαίνει .Βέβαια ελαιοτριβείο δεν μου φέρνει με τίποτε αλλά είπαμε γούστα είναι αυτά . Πιστεύω ότι την καλύτερη και πιο κοντινή περιγραφή στην πραγματικότητα την είχε δώσει ο Ηλίας
Ηλίας έγραψε:Αρωματικά τωρα, στις κορυφαίες νότες υποθέτω πως θα ξεχωρίζει το λάβδανο και το υποθέτω γιατί δεν είχα ξαναμυρίσει λάβδανο ποτέ. Εμένα προσωπικά μου φέρνει εικόνες απο ανατολίτικα γλυκά, καυτό γάλα, κανέλα και λιβάνι. Μάλλον αυτά θα κρύβονται στις μεσαίες νότες και για το τέλος στην αρωματική του βάση το καθαρό σαπούνι
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
10
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2206 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Νίκο, κι εγώ έτσι είχα αντιδράσει όταν το πρωτομύρισα, μετά από τυφλή αγορά: "τι είν' αυτό;;"! Καταλήγω όμως (και από άλλες παρόμοιες εμπειρίες μου) πως αν κάτι δεν σου μυρίζει δυσαρεστα (ώστε να μην το αντέχεις) αλλά απλά ξεφεύγει αρκετά από το εμπειρικό σου φάσμα, με τον καιρό το εκτιμάς. Για μένα το λάβδανο είναι πλέον ένας αχτύπητος χειμερινός συνδυασμός μαζί με floid vigoroso! Έντονο άρωμα, ιδιαίτερο, αλλά όταν πια ξεπέρασα την αρχική συντηρητική αντίδραση, το απολαμβάνω.
nikos.a

Βασίλη, αυτό ακριβώς! Δεν μου μυρίζει δυσάρεστα, απλά είναι περίεργο. Θα ξυριστώ κάποια στιγμή να το δω πως είναι και στο πρόσωπο, αλλά θα το αφήσω για το χειμώνα με το συνδυασμό που μου πρότεινες. Τώρα που το σκέφτομαι, σαν να ταιριάζουν!
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5387
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Χειμώνα καλοκαίρι δε καταλαβαίνω τίποτα , το λάβδανο είναι παντός καιρού και εποχής...... 8)
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”