Πινέλα Simpsons - Μεγ. Βρετανία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Thanos87
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 27 Δεκ 2020, 10:09
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 66 times
Ηλικία: 37

Κανονικά όλα, και το κλασσικό κουτάκι με τα ανάγλυφα γράμματα και το τιμολόγιο. Τώρα διυλίζουμε τον κώνωπα , απλά όλο αυτό ξεκινάει από τη αρκετά χαμηλότερη τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό, οπότε προσπαθούμε να βρούμε τη φάκα(αν υπάρχει)
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12386 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Απο τις φοτο δεν βλεπω κατι περιεργο. Οι δικες μου φοτο ειναι με τα πινελα τελειως στεγνα οπου μου ειχε κανει εντυπωση οτι ο θυσανος του Super ηταν αρκετα πιο bulb. Αν ειναι μαϊμου λογικα θα χανεις και τριχες αν και στην αρχη ειναι λογικο να χανονται μερικες και επισης εχουν αναφερθει και περιπτωσεις γνησιων που εχαναν τριχες και αντικατασταθηκαν απο την εταιρεια.
Πινελαρα πατνως για τα μετρα μου το Super. Δεν εχω μετανοιωσει καθολου ουτε μια δραχμη :hellas3
AlexFocus έγραψε: 02 Ιούλ 2020, 21:01 Ο κυριος μετα σου ..... το πινελο οπως πρεπει να ειναι. Δυνατο backbone, αγγιγμα απαλο και βαση ρετρο. Οπως μου ειπε και ο Γιωργης η τριχα του Super ειναι πιο λεπτη απο αυτη του Best και για αυτο το λογο, συμπληρωνω εγω, ειχα αυτο το οχι τοσο εντονο αλλα ενοχλητικο για μενα γρατζουνισμα με τις τριχες του Best. Καλως ηρθες λοιπον Ch2 Super :dance:
Εικόνα
Εικόνα

Σε αυτη τη φοτο παρατηρω οτι ο θυσανος του Super γλομπιζει αρκετα σε σχεση με αυτον του Best. Νομιζω αυτο βοηθαει στην ενδυναμωση της ραχοκοκαλιας της λεπτης τριχας του Super.

Εικόνα
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Thanos87
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 27 Δεκ 2020, 10:09
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 66 times
Ηλικία: 37

Ευχαριστώ Αλεξ, θέλω να ελπίζω πως όλα ΟΚ. Τώρα σχετικά με την απώλεια της τρίχας, και με το Best, παίζει να έχω δει απώλεια 7-8 τριχών, αν και από τη Simpson λένε πως για τους πρώτους μήνες είναι φυσιολογικό λόγω της πολύ μεγάλης πυκνότητας του θυσάνου.
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12386 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Οντως και εγω και με το Best και το Super εχανα στην αρχη τριχες αλλα λιγες. Μετα με το Super εως και σημερα ουτε μια τριχα. Το Best επωληθη καθως με τσιμπαγε λιγακι. Να το χαϊδευεις καθε βραδυ, ετσι κανω εγω, για να σε χαϊδευει και αυτο!!!!!
Ford Focus MkII f/l 2008
Καλατζος
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 968
Εγγραφή: 07 Φεβ 2019, 17:41
5
Τοποθεσία: Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 17384 times
Been thanked: 7037 times

Μια χαρά καλοξυριστο
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Thanos87
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 27 Δεκ 2020, 10:09
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 66 times
Ηλικία: 37

Να στε καλά παιδιά. Κάτι άλλο που παρατήρησα και έχει μια αισθητή διαφορά σε σχέση με το Best, είναι η πολύ λιγότερη (ελάχιστη) μυρωδιά του πινέλου. Θυμάμαι το Best όταν βράχηκε είχε μια αισθητή και καλής έντασης μπόχα, σε αυτό είναι ελάχιστη.
Άβαταρ μέλους
AlexFocus
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1122
Εγγραφή: 23 Φεβ 2011, 20:07
13
Τοποθεσία: Νότια Προάστια Αθηνών
Has thanked: 12386 times
Been thanked: 8676 times
Ηλικία: 44

Επειδη εχω προσφατη εμπειρια και απο τα δυο δεν μπορω να θυμηθω οτι καποιο ειχε πιο εντονη μυρωδια απο το αλλο. Εκεινο που μπορω να σου επισημανω ειναι οτι αμφοτερα στο 3ο ή 4ο ξουρισμα ειχαν αποβαλει τη μυρωδια σχεδον τελειως.
Ford Focus MkII f/l 2008
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Νώντας έγραψε: 04 Ιαν 2021, 11:43 Δεν είναι κάπως υπερβολικό; 160 και 210 ευρώ για ασβοπίνελο;
Εντάξει θα με πείτε, Σίμπσονς είναι ...αλλά και πάλι πολλά δέν είναι;;
Μάλλον δεν διατύπωσα σωστά ...
Εννοώ αξίζουν αυτή τη διαφορά τιμής;
Σε σχέση με άλλα όπως τα best, finest, silver Θάτερ, Σεμόγκς, Κινέζικα (FS, DScosmetics, κλπ)
Γιατί κι εγώ γλυκοκοιτάω τα Eagle (με αρέσει η λαβή τους :whistle: )


Η απάντηση σας μάλλον ΝΑΙ θα είναι, έτσι;; :)
Άβαταρ μέλους
Thanos87
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 27 Δεκ 2020, 10:09
3
Has thanked: 8 times
Been thanked: 66 times
Ηλικία: 37

Εγώ ασβό δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο πλην Simpsons. Γνώμη μου είναι πως σε τόσο ακριβα προϊόντα δεν υπάρχει value for money. Είναι μια συνειδητή σπατάλη πολυτελείας.
Άβαταρ μέλους
DAK
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 411
Εγγραφή: 03 Μαρ 2017, 13:56
7
Has thanked: 214 times
Been thanked: 555 times
Ηλικία: 43

Και εγω ασβο μονο simpsons!εχω κολημα τρελο με την παρτη τους!!
YOU 'LL NEVER WALK ALONE!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”