Ακόνισμα ξυραφιού Dovo Special για τον φίλο MIXVAG

Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Πολύ ωραία, έχω κάνει εδώπάλι το ερώτημα γι' αυτή τη πετρούλα αλλά δε μου απάντησε κανείς.Τι ρόλο παίζει η κίτρινη και τι ρόλο η σκούρα, γνωρίζεις?
Πιστεύω για να έκανες πρώτα λάσπη με τη σκούρα πλευρά στη κινέζικη πέτρα λογικά αυτή η πλευρά θα δημιουργεί λίγο πιο τραχειά λάσπη ώστε να κατεβάζεις λίγο τα grit.Μετά κίτρινη για να το γλυκάνεις περισσότερο και τέλος βάζεις της κινέζικης που είναι η πιο γλυκειά?
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

boltsis έγραψε:Πιστεύω για να έκανες πρώτα λάσπη με τη σκούρα πλευρά στη κινέζικη πέτρα λογικά αυτή η πλευρά θα δημιουργεί λίγο πιο τραχειά λάσπη ώστε να κατεβάζεις λίγο τα grit.Μετά κίτρινη για να το γλυκάνεις περισσότερο και τέλος βάζεις της κινέζικης που είναι η πιο γλυκειά?


Έτσι όπως τα λες είναι. Και μετά σκέτο νερό και ελαφριά περάσματα για να είναι χάιδεμα στην κόψη.
Για περισσότερες πληροφορίες, μπες στο SRP, διάβασε μισό εκατομμύριο ποστ για τα cuticles και τα slurs και έλα να μου πεις και εμένα :megagrin
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Συντήρηση - ανακατασκευή”