Χασάπικο - NO cuts, NO glory! / BEST of cuts!

Άβαταρ μέλους
Βασίλης Τ
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1259
Εγγραφή: 13 Απρ 2019, 14:32
5
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 6781 times
Been thanked: 11020 times
Ηλικία: 24

Αν δεν έχει αίμα δεν ήταν πραγματικά βαθύ το ξύρισμα.
Περαστικά.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση άνισων ανθρώπων.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Εντάξει λίγο αιματακι ναι.οχι να σφαχτουμε κιόλας.
Άβαταρ μέλους
tzavardin
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 02 Ιαν 2020, 14:54
4
Has thanked: 262 times
Been thanked: 371 times
Ηλικία: 29

Εικόνα

Πρώτο ξύρισμα με σαβέτα. Είναι λίγο χειρότερο από ότι φαίνεται. Κατάφερα να καθίσω τη λεπίδα κάθετα στο δέρμα στο πρώτο χέρι, και εδώ είμαστε μετά το 3ο. (Που ευτυχώς δεν τόλμησα να κάνω με τη σαβέτα). Και εις ανώτερα XD .
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10568
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26489 times
Been thanked: 25960 times

Όλοι λίγο έως πολύ έχουμε φάει (και τρώμε ακόμη) τα κοψίματά μας και ιδιαίτερα με σαβέτες. Περαστικά και πάμε παρακάτω...
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8566 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Ξύρισμα με μαχαίρι J.A.Henckels 50, μετά από 4 χρόνια χρήσης από ό,τι λέει. Αρχικά νόμιζα πως πρόκειται για editing.Τελικά editing είναι, αλλά μόνο τα γυαλιά, όπως φαίνεται και από την Περιγραφή. Να προσέχουμε λοιπόν κύριοι και ας μη μας θολώσει το μυαλό ο Αλλάχ.

Εικόνα

Προστέθηκε μετά από 20 λεπτά 6 δευτερόλεπτα:
Επίσης να συμπληρώσω την εμπειρία μου από 2-3 κοψιματάκια μικρότερα του εκατοστού που ειχα έως τώρα, (ευχαριστώ τον Ύψιστο για το μέγεθος και τον αριθμό), και το θυμήθηκα τώρα που είδα να το αναφέρει ο παραπάνω συνάδελφος. Με την φαλτσέτα όταν κοπείς έστω και λίγο, κάνει τέτοιο τσούξιμο που νομίζεις πως πήρες όλο το πρόσωπο στο χέρι. Κοιτάς και δε βγάζει αίμα οπότε λες οκ τη γλύτωσα. Αμ δε, μετά από 10΄΄ ξεκινάει το αίμα και παίζει να μην σταματάει ενώ βλέπεις κάτι μικρό. Σημειώνω πως δεν παιρνω φάρμακα που επηρεάζουν την πήξη πια.

Εικόνα
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8566 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο, εδώ κ πολύ καιρό διαβάζοντας για κοψίματα σκέφτομαι πως είναι σχετικά απίθανο να κοπώ με safety razor κ κάθε φορά η πραγματικότητα το επιβεβαιώνει. Με τη φαλτσέτα κάθε φορά που δεν έχω κοπεί αναρωτιέμαι πώς έγινε Αυτό κ αράζω γαλήνιος να ακούσω τη μουσικουλα μου που άκουγα κ κατά τη διάρκεια του ξυρίσματος, απλά όχι τόσο χαλαρός.
Σημερινό, φρέσκο κ νο.2 στο τοπ τεν μου που δεν είναι δέκα ακόμα.

Εικόνα

Πάντως με αυτό το διαβολόπραγμα ακόμα και οι ινστρούκτορες κάποια μη δεδομένη στιγμή έχουν το Μemento Mori τους. Ο DrMatt την ακούει Εδώ στο 8:05.
Κ σε μένα το νερό έφταιγε, όπως υπεραναλύει πριν κ μετά ο Dr.

Υ.Γ. ΟΚ εγώ έχω πιο απλή δικαιολογία. Με ταλαιπωρεί η ελιά σε αυτό το σημείο, που είναι κ αριστερά. Με Safety razor την περνάω ανάλαφρα από πάνω χωρίς θέμα... Το καλό, μέχρι τωρα βέβαια, είναι πως στην προσπάθεια να την αποφύγω εχω πετύχει δύο φορές τα γύρω, χωρίς όμως να πετύχω την ελιά.
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8566 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Εικόνα

Επειδή ίσως να τρόμαξε κάποιους κ πιθανώς να λειτουργήσει αποτρεπτικά η προηγούμενη φώτο, ανεβάζω κ σημερινή μετά από τρεις μέρες.

Υ.Γ. Να επισημάνω πως η ουλή που φαίνεται στο σαγόνι κατω δεξιά είναι από άλλο άθλημα. Από αυτοκίνητο κ σε αντίθεση με την τελευταία δεν έχει φύγει εδώ κ 28 χρόνια.

Εικόνα
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
qsplan
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1344
Εγγραφή: 08 Φεβ 2022, 19:21
2
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 6401 times
Been thanked: 5276 times
Ηλικία: 57

Εξαιρετικά αφιερωμένο στους μαχαιραδες φίλους μου!!!

:ty .'. Κώστας .'. ένας vintage έφηβος :thankyou
Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2128
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8566 times
Been thanked: 11590 times
Ηλικία: 55

Να προσέχετε εκεί έξω Κύριοι. Ο Κόσμος έχει τρελαθεί.
Το νύχι από το μπροστινό πόδι ενός Puma 222, παρότι δε μου φαινόταν πολύ γωνιώδες, έκοψε μια χαρά. Νο. 1 στην κατάταξη γτ όσο νομίζεις πως μαθαίνεις τόσο αυξάνονται οι πιθανότητες της στιγμιαίας απροσεξίας.

Εικόνα


Εικόνα
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
SrTv
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 13 Οκτ 2020, 20:30
3
Has thanked: 3680 times
Been thanked: 3400 times

Όλα αυτά τα αιλουροειδή πρέπει να τα σέβεσαι μασκοφόρε συνάδελφε. Με μερικά δαγκώματα ακόμη θα έχουμε ολοκληρωμένη εικόνα του προσώπου σου @babkoug :D .
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”