Ελληνικό βίντεο wet shaving

Απάντηση
akatsim
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 10:01
5
Has thanked: 48 times
Been thanked: 73 times

Μια παρακληση σε οσους κανουν βιντεο: Να δειχνετε πως κανετε αφρο και να κανετε zoom out μην βλεπουμε μια φατσα μονον. Επισης να σχολιαζετε τα προιοντα την ωρα της χρησης τους. Ενα βιντεο με καποιον που ξυριζεται δεν λεει τιποτα.
Άβαταρ μέλους
inevitable
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 31 Ιαν 2021, 16:54
3
Has thanked: 21 times
Been thanked: 52 times

Καλημέρα σε όλους, νομίζω πως ο Κυριάκος στο "Παραδοσιακο Ξύρισμα" ξεκίνησε να ανεβάζει και πάλι τα βίντεο στο youtube. Το κανάλι δε φαίνεται ποια σαν unlisted, και τα βίντεο εμφανίζονται κανονικά στα subscriptions.
Άβαταρ μέλους
christos_
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 01 Οκτ 2017, 14:47
6
Has thanked: 6416 times
Been thanked: 5327 times

Παρουσίαση των νέων σαπουνιών Occult Grooming Essentials από τον Σταρόβα πριν από λίγο.
Ολα είναι ατμός... Θρασύβουλας!
Άβαταρ μέλους
katsam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 21:58
9
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1258 times
Ηλικία: 41

Προσωπικά τo format των βίντεο του Kostas Shaves μου αρέσει περισσότερο. Το να βλέπεις κάποιον να ξυρίζεται είναι πια τόσο τετριμμένο, υπάρχει σε χιλιάδες κανάλια και τα περισσότερα από αυτά είναι βαρετά. Επίσης η τόσο πολλή ανάλυση και επιμονή στα σαπούνια, τις βάσεις, στο ποιό έκανε 2 πόντους παραπάνω αφρό, ποιό γλύστρισε περισσότερο κτλ., κτλ. οκ αλλά στον βαθμό που το κάνουν κάποιοι κουράζει. Θεωρώ τη μηχανή (κυρίως) και τη λεπίδα (δευτερευόντως) ως τους κύριους παράγοντες που μπορούν να απογειώσουν ένα ξύρισμα. Άλλωστε και με μία κρέμα πάλμολιβ του 2ευρου θα πάρεις εξαιρετικό αποτέλεσμα. Με μία κακή μηχανή όμως (ή ελλατωματική λεπίδα) θα χαλάσεις το πρόσωπό σου.
Το να βλέπω να αναλύεται ένα κομμάτι της ξυριστικής ιστορίας, να παραθέτονται ιστορικά στοιχεία με φώτο, ακόμα και παλιές διαφημίσεις (όπως κάνει κάποιες φορές και ο Dimitris) κεντρίζει το ενδιαφέρον. Διαφορετικά, αν είναι να δω κάποιον να ξυρίζεται με ένα συγκεκριμένο σαπούνι, βάζω το όνομα του προϊόντος στην αναζήτηση του YT και πατάω ένα από τα χιλιάδες βίντεο που υπάρχουν.
Αυτό που κάνει ο Κώστας όμως τον κάνει να ξεχωρίζει. Εκτιμώ και τον Δημήτρη για το fun fact του πράγματος.
Και βέβαια υπάρχει και ο Κυριάκος που ευτυχώς δείχνει και πάλι ενεργός και έχει παρουσιάσει κάποια πολύ σπάνια κομμάτια που δεν υπάρχουν γενικά στο YT, όχι μόνο στο ελληνικό.

Added in 3 minutes 55 seconds:
akatsim έγραψε: 11 Φεβ 2021, 08:13 Μια παρακληση σε οσους κανουν βιντεο: Να δειχνετε πως κανετε αφρο και να κανετε zoom out μην βλεπουμε μια φατσα μονον. Επισης να σχολιαζετε τα προιοντα την ωρα της χρησης τους. Ενα βιντεο με καποιον που ξυριζεται δεν λεει τιποτα.
Και αυτό πολύ σημαντικό. Γι' αυτό θεωρώ ότι ο Nick Shaves (όταν προλάβαινε να κάνει βίντεο) ξεχώριζε επίσης. Γιατί με τον τρίποδα που ήταν στημένος ώστε να βλέπει τον καθρέφτη του μπορούσες να δεις όλη τη διαδικασία και όχι απλά ένα πρόσωπο να ξυρίζεται που δεν έχει κανένα μα κανένα ενδιαφέρον. Επίσης έκανε και fast forward σε στιγμές που δεν μίλαγε, κάτι που επίσης έκανε το βίντεο λιγότερο βαρετό.
Άβαταρ μέλους
babkoug
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: 22 Μαρ 2016, 16:32
8
Τοποθεσία: Περιστέρι Αττικής
Has thanked: 8840 times
Been thanked: 11966 times
Ηλικία: 55

Σχετικά νε το StarovasTv, γνώμη μου είναι πως ένα από τα κύρια χαρακτηριστικά του utube είναι η αμφίδρομη επικοινωνία. Το να μην απαντάς σχεδόν σε κανένα σχόλιο, κατά τη γνώμη μου αναιρεί μέρος από τον χαρακτήρα του μέσου, κ δημιουργεί ερωτηματικά για τις προθέσεις σου.. Σταμάτησα να παρακολουθώ τα βίντεό του στη βδομάδα κ unsuscribe οταν θυμήθηκα πως του είχα κάνει suscribe.Εχω καλή άποψη για όλα τα υπόλοιπα παιδιά όπως τον Ιωακείμ The Greek Shaver, τον Kostas Shaves, τον Dimitris και τελευταία τον Κυριάκο που είδα στο καναλι Παραδοσιακό ξύρισμα. Παρακολουθώ περιστασιακά τα βίντεό τους αλλά κ τις συζητήσεις που ακολουθούν χαλαρά κ όμορφα. Για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω είναι κλειστά τα σχόλια στον Κυριάκο Παραδοσιακό ξύρισμα.
🤔🤔
Μπάμπης
Άβαταρ μέλους
Bill the butcher
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: 17 Μαρ 2020, 13:30
4
Has thanked: 7683 times
Been thanked: 8234 times

Η σκηνή παίζει παρωδία δυστυχώς
Και προκαλεί τη λογική.
Τον τελευταίο καιρό εχουμε δει πολλά σαπουνια με "εύκολο αφρισμο" , "καταπληκτική απόδοση", και "εξαιρετικά συστατικά"
Σε οξύμωρο σχήμα αρτιζανικα- ψευτο πιστοποιημένα από "εταιρίες",
Πινέλα πατάτες που σαν αυτά δεν έχει αλλά, μηχανές μαμούθ ανεπανάληπτες που σαν κι αυτές δεν ξαναείδε η ιστορία
και άλλα πολλά ωραία folklore αισθητικής Jr με Rasputin μουσική υπόκρουση.
Ελπίζω οι νέοι φίλοι να φυλάγονται από από εμμονικους, προωθητες, ειδικούς, αντικειμενικούς, καλα παιδιά και άλλα παρασανταλα των καιρών
Και να περνούν απλώς την ώρα τους μπροστά στην οθόνη.
Με την ευκαιρία να δώσω συγχαρητήρια στους φίλους YouTubers που είναι αξιοπρεπείς κύριοι και πληρώνουν τα προϊόντα που παρουσιάζουν.
Υπάρχουν και αυτοί.
Ο κ. Σταρόβας είναι επαγγελματίας ψυχαγωγος.
Την ενότητα του υγρού ξυρίσματος την εισήγαγε για το fun της υπόθεσης
Και περισσότερο ώστε να βοηθήσει φίλους-γνωστους παρά να κερδίσει χρήματα από τις διαφημίσεις.
Ποια χρήματα δλδ...
Τώρα αν κάποιος έμπειρος φίλος θέλει να δει την απόδοση ενός προϊόντος, προφανώς και θα κάτσει να δει τον εκάστοτε "ειδικό" ..
Αυτά τα λίγα.
"Ο έχων ώτα ακούειν ακουετω."
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 791 times

katsam έγραψε: 18 Μάι 2021, 09:19 Προσωπικά τo format των βίντεο του Kostas Shaves μου αρέσει περισσότερο. Το να βλέπεις κάποιον να ξυρίζεται είναι πια τόσο τετριμμένο, υπάρχει σε χιλιάδες κανάλια και τα περισσότερα από αυτά είναι βαρετά. Επίσης η τόσο πολλή ανάλυση και επιμονή στα σαπούνια, τις βάσεις, στο ποιό έκανε 2 πόντους παραπάνω αφρό, ποιό γλύστρισε περισσότερο κτλ., κτλ. οκ αλλά στον βαθμό που το κάνουν κάποιοι κουράζει. Θεωρώ τη μηχανή (κυρίως) και τη λεπίδα (δευτερευόντως) ως τους κύριους παράγοντες που μπορούν να απογειώσουν ένα ξύρισμα. Άλλωστε και με μία κρέμα πάλμολιβ του 2ευρου θα πάρεις εξαιρετικό αποτέλεσμα. Με μία κακή μηχανή όμως (ή ελλατωματική λεπίδα) θα χαλάσεις το πρόσωπό σου.
Το να βλέπω να αναλύεται ένα κομμάτι της ξυριστικής ιστορίας, να παραθέτονται ιστορικά στοιχεία με φώτο, ακόμα και παλιές διαφημίσεις (όπως κάνει κάποιες φορές και ο Dimitris) κεντρίζει το ενδιαφέρον. Διαφορετικά, αν είναι να δω κάποιον να ξυρίζεται με ένα συγκεκριμένο σαπούνι, βάζω το όνομα του προϊόντος στην αναζήτηση του YT και πατάω ένα από τα χιλιάδες βίντεο που υπάρχουν.
Αυτό που κάνει ο Κώστας όμως τον κάνει να ξεχωρίζει. Εκτιμώ και τον Δημήτρη για το fun fact του πράγματος.
Και βέβαια υπάρχει και ο Κυριάκος που ευτυχώς δείχνει και πάλι ενεργός και έχει παρουσιάσει κάποια πολύ σπάνια κομμάτια που δεν υπάρχουν γενικά στο YT, όχι μόνο στο ελληνικό.
Δε μου φαίνεται κακή ιδέα να κάνουμε ένα σχολιασμό για τους Έλληνες youtubers. Είμαι σίγουρος πως δε θα το πάρει κανείς αρνητικά. Απλά θα πω τον αγαπημένο μου, ώστε να μην θιγεί κανείς αφού όσοι είδα στο κάτω κάτω, φάνηκαν ειλικρινείς.
Τον ανέφερες κι εσύ, τον ξεχωρίζω κι εγώ - Dimitris. Πολύ άμεσος, το διασκεδάζει, αρκετά διαφορετικά προϊόντα, πάντα απαντάει. Το στιλ του μου ταιριάζει σίγουρα.
Δεν αναφέρω άλλους για να μη γίνει κατάταξη.
Και αυτό πολύ σημαντικό. Γι' αυτό θεωρώ ότι ο Nick Shaves (όταν προλάβαινε να κάνει βίντεο) ξεχώριζε επίσης. Γιατί με τον τρίποδα που ήταν στημένος ώστε να βλέπει τον καθρέφτη του μπορούσες να δεις όλη τη διαδικασία και όχι απλά ένα πρόσωπο να ξυρίζεται που δεν έχει κανένα μα κανένα ενδιαφέρον. Επίσης έκανε και fast forward σε στιγμές που δεν μίλαγε, κάτι που επίσης έκανε το βίντεο λιγότερο βαρετό.
Ήταν μεγάλο αστέρι του ΠΞ ο Nick αλλά ξενέρωσα όταν έκανε κάποια προωθητικά. Προφανώς και δε μπορώ να κρίνω την επιλογή του, ειδικά χωρίς να ξέρω την πρόταση που δέχτηκε, αλλά έχασα την εμπιστοσύνη μου σε αυτόν - κι ας άξιζε ένα πινελάκι που πρότεινε και πήρα.
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Πάνω από όλα Εἰρήνη ὑμῖν κύριοι.!

Το νόμισμα έχει πάντα δύο όψεις, εκτός και αν είναι κίβδηλο (πλαστό).

Τώρα στον χώρο του διαδικτύου οι όψεις του νομίσματος είναι άπειρες, οι γνώμες είναι τόσες όσο και οι youtubers,
κάθε ένας μπορεί να βγαίνει και να να λέει ότι θέλει, άλλοι πληρώνονται προς προώθηση προϊόντων, και άλλοι το κάνουν,
λόγω ότι αγαπούν το άθλημα αυτό, καθώς και κάποιοι άλλοι που το συνδυάζουν, το τερπνόν μετά του ωφελίμου.

Ο Σταρόβας αντιμετώπισε πολλά, αρχικά απαντούσε σε όλα τα μηνύματα, μετά από μία δήλωσή του όμως άρχισε να δέχεται μηνύματα μίσους,
στολισμένα με διάφορα κοσμητικά επίθετα, για εκείνον το παιδί του και όλη την οικογένειά του, και ήταν έτοιμος να κλείσει το κανάλι του.

Αυτό που γνωρίζω από πρώτο χέρι είναι ότι, ο Δημήτρης αγαπάει πολύ το ΠΞ επίσης υποστηρίζει και όλα τα Ελληνικά καταστήματα,
και γενικά κάθε Ελληνική προσπάθεια, που αφορά τόσο το software όσο και το hardware του αθλήματος μας, επιπλέον κιόλας έχει φέρει
και τόσο κόσμο στο ΠΞ, εμένα προσωπικά παιδιά, και μόνον αυτά μου φτάνουν για να πω πως, εξακολουθεί να συνεισφέρει με τον τρόπο του.

Τα λέει σωστά όλα; Όχι! κάνει και πολλά λάθη, όπως όλοι οι 'μέντορες' του αθλήματος, άλλωστε στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος,

Ξαφνικά εμφανίστηκαν από το πουθενά δεκάδες Έλληνες youtubers, δεν μπορώ να γνωρίζω αν έχουν περάσει από το σχολείο του mens-only,
τις γνώσεις και την εμπειρία τους, ούτε καν προλαβαίνω να τους παρακολουθήσω, που βρέθηκαν ξαφνικά όλοι αυτοί, το έχω ως απορία.

Οι youtubers είναι πλέον ένα φαινόμενο της εποχής, που αυξάνονται και πληθαίνουν, και θέλει μεγάλη προσοχή τι και ποιούς παρακολουθούμε,
κυρίως οι νεοεισερχόμενοι, πριν από περίπου επτά χρόνια ήταν λίγοι και μετρημένοι, σήμερα βγαίνει ο καθείς και αξιολογεί προϊόντα και τα προτείνει.

Χωρίς όμως να έχει το βασικό εφόδιο, και ίσως εδώ φανώ αυστηρός αλλά... πρώτα μαθαίνουμε να ξυριζόμαστε, και μετά φτιάχνουμε και το κανάλι μας.
Αυτή είναι η γνώμη μου, διότι αλλιώς δεν μπορείς να πείσεις κανέναν, όταν εσύ σφάζεσαι, και δεν ξέρεις τι είναι η κόντρα, τότε λάθος παράδειγμα δείχνεις.

Q: Υπάρχει άραγε κάποια λίστα ή οποιεσδήποτε πληροφορίες, να γνωρίζουμε ποια μέλη μας έχουν κανάλι;
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
spyros210
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 24 Φεβ 2013, 17:31
11
Has thanked: 65 times
Been thanked: 366 times

Όπως έχετε προαναφέρει , έχοντας πάντα υπόψιν και το YMMV ,καλό είναι να παίρνουμε κάτι υπόψιν ως μια ιδέα κι όχι να ακολουθούμε πιστά . Εξάλλου οι πιο έμπειροι καταλαβαίνετε εύκολα αν έχει να σας προσφέρει κάτι ένα βίντεο αν το ανέβαζα πχ εγώ που είμαι άπειρος!

Added in 16 hours 17 minutes 26 seconds:
Και τα βίντεο στο ntinos stamatiadis φαίνονται τρομερά ενδιαφέροντα!
Άβαταρ μέλους
Theo 1985
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 21 Ιαν 2021, 10:02
3
Has thanked: 227 times
Been thanked: 594 times
Ηλικία: 39

Είναι δυο τα κανάλια στο YouTube που παρακολουθώ ανελλιπώς ,το ενα είναι το another shave another day επειδή θεωρώ οτι τα γούστα μου είναι παρα πολύ κοντά με τον παρουσιαστή οποτε η κριτική του έχει κάποια βαση για εμένα, ιδιαίτερα στις μηχανές και το δεύτερο είναι το "a Blunt shave" περισσότερο για τα σαπούνια και λιγότερο για της μηχανές που εκεί δεν ταιριαζω καθόλου.
Επειδή η απόλαυση είναι κάτι πολύ προσωπικό και έχουμε όλοι διαφορετικά γούστα, αυτό που δουλεύει καλά στον Α,δεν δουλεύει το ίδιο στον β άνθρωπο.
Ο καθένας αντιλαμβάνεται τα προϊόντα με τον δικο του τρόπο.
Όσο για τον κύριο Σταροβα που είναι το highlight του χώρου, ενω τον θαυμαζω σαν καλλιτέχνη και τον βρίσκω απο τους πλεον αξιόλογους ανθρώπους του χαζοκουτιου, σταμας ξυριστικα γούστα μας δεν τα βρίσκουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το ξύρισμα”