Πινέλα Simpsons - Μεγ. Βρετανία

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4479 times
Been thanked: 5443 times

Οκ Γιώργο ευχαριστώ.....
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4479 times
Been thanked: 5443 times

Θέλω Simsons, Θέλω Simsons ,Θέλω Simsons ,Θέλω Simsons ,Θέλω Simsons ,Θέλω Simsons , :drool :drool

Αχ βρε Γιάννη φωτιές που με άναψες :megagrin :megagrin :megagrin (άλλο που δεν ήθελα βέβαια....... :dance3 :megagrin )
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
boltsis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2962
Εγγραφή: 19 Απρ 2011, 23:33
13
Τοποθεσία: Λάρισα
Has thanked: 366 times
Been thanked: 320 times

Άρη Simpsons τα λένε βρε :bigsmilie !!

Άρη έτσι κοιτούσα και εγώ το simpsons του Γιάννη όταν το πρωτοείδα , λες και έπιανα κανα μο@νί για πρώτη φορά!Είναι τρομερά πινέλα..
Dovo Silver Steel Prima, Joseph Allen & Sons Sheffield ,C.V Heljestrand Ringdove Νο55,Dubl Duck Satinedge,Thomas Turner & Co,Thiers-Issard Spartacus "dreadnought",Frederick Reynolds Sheffield
Mercur 34c, Merkur Futur Gold
Ηλίας
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5735 times
Been thanked: 6984 times
Ηλικία: 49

aris22 έγραψε:Θέλω Simsons, Θέλω Simsons ,Θέλω Simsons ,Θέλω Simsons ,Θέλω Simsons ,Θέλω Simsons , :drool :drool

Αχ βρε Γιάννη φωτιές που με άναψες :megagrin :megagrin :megagrin (άλλο που δεν ήθελα βέβαια....... :dance3 :megagrin )
Άρη δεν ξέρω αν η τρίχα τους ειναι απαλή όπως τη θες, αλλά η αίσθηση στο χέρι είναι μοναδική!
Χάρης
Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4997
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22749 times
Been thanked: 7787 times
Ηλικία: 67

Γκουχ...

ΥΓ. Ή μάλλον γκουχ-γκουχ...
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4479 times
Been thanked: 5443 times

boltsis έγραψε:Άρη Simpsons τα λένε βρε !!
Hλία μου το ξέρω... :megagrin Απλά απο το πατατράκ που έπαθα απο τα πινέλα του Γιάννη μου ξέφυγε το p ..... :hystericalbs1 :megagrin Ακόμη να συνέλθω... :shocking
Harry έγραψε:Άρη δεν ξέρω αν η τρίχα τους ειναι απαλή όπως τη θες, αλλά η αίσθηση στο χέρι είναι μοναδική
Χάρη όντως είναι καταπληκτικά πινέλα, χαίρεσαι να τα βλέπεις και να τα χαιδεύεις... :drool Πιστεύω οτι με την τρίχα σε best είμαι καλλυμένος. Ηταν πολύ μαλακή στην αφή.... :megagrin
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5735 times
Been thanked: 6984 times
Ηλικία: 49

Είπα να ανεβάσω και μία φωτογραφία του πρώτου μου πινέλου Simpson, The Commodore X3 με τρίχα Best Badger (φιλική αγορά από τον Κωνσταντίνο).
Είναι πραγματικά ένα πάρα πολύ ωραίο πινέλο με ασύγκριτη ποιότητα κατασκευής.
Άριστο καλό για bowl lathering, προσωπικά καλύπτει τις ανάγκες μου και για face lathering, ειδικά για τη δημιουργία σαπουνάδας με paintbrush κινήσεις.

Μετά από μερικές χρήσεις, το μόνο πραγματικό πρόβλημα που του βρίσκω, είναι ότι όλα τα άλλα μου πινέλα φαίνονται ποιοτικά δεύτερα και δυσκολεύομαι να τα χρησιμοποιήσω!

Εικόνα
Χάρης
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4479 times
Been thanked: 5443 times

Μπράβο Χάρη!! Δεν συνήλθα ακόμη απο τα πινέλα του Γιάννη :drool ήρθες και εσυ να με αποτελειώσεις... :megagrin Δείχνουν τέτοιες φωτογραφίες στον "άρρωστο" ????? Που θα πάει, πλησιάζει η ώρα να πάρω και εγω ενα... :drool :drool :megagrin
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5735 times
Been thanked: 6984 times
Ηλικία: 49

Άρη και εγώ δεν νομίζω να περιορισμών σε μόνο ένα. Κάποια στιγμή θα ήθελα και ένα chubby 2!
Χάρης
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4479 times
Been thanked: 5443 times

Όντως έτσι είναι φίλε Χάρη! Πρώτα ο Θεός ούτε εγω θα περιοριστώ σε ενα!! Το δεύτερο λέω να είναι το δικό σου.... Ναι το chubby 2 πρέπει να είναι οτι πρέπει....Να το χτυπήσεις με το καλό. Οχι όμως το chubby 3 (κατά την γνώμη μου) εκτός αν έχεις κανα στρέμμα μάγουλο :hystericalbs1 :megagrin ....
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το πινέλο”