Rockwell model T

macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17334 times

Αυτό ακριβώς το θέμα έχω και εγώ.
Έχει πολύ περίεργη γωνία κοπής.
Νομίζω ότι θέλει μικρότερη γωνία.σχεδον παράλληλα με το πρόσωπο.
Θα συμφωνήσω με τον@Vavous είναι αρκετά ήπια και θέλει κοφτερή λεπίδα.
Άβαταρ μέλους
arisikaria
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 07 Ιουν 2020, 10:05
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!
Άβαταρ μέλους
Antonio.mfp
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 01 Μάι 2011, 01:12
13
Τοποθεσία: larisa
Has thanked: 728 times
Been thanked: 949 times
Ηλικία: 38

Χρονια πολλα καλη χρονια με υγεια σε ολο τον κοσμο!!μια ερωτηση εχω,πως μπορουμε να την λυσουμε για καλυτερο καθαρισμα ξερει κανεις?
stefanara
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 17 Δεκ 2011, 20:22
12
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, ΟΑΚΑ
Has thanked: 48 times
Been thanked: 262 times
Ηλικία: 47

check youtube . πολυ ευκολο πραγματικα
Άβαταρ μέλους
Antonio.mfp
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 01 Μάι 2011, 01:12
13
Τοποθεσία: larisa
Has thanked: 728 times
Been thanked: 949 times
Ηλικία: 38

το βρηκα!!ευχαριστω @stefanara
Άβαταρ μέλους
Antonio.mfp
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 01 Μάι 2011, 01:12
13
Τοποθεσία: larisa
Has thanked: 728 times
Been thanked: 949 times
Ηλικία: 38

Καλησπερα ομαδα!
Να σας πω και γω την εμπειρια μου για αυτην την μηχανη..
Καταρχας να πω εμφανισιακα ειναι εκθαμβωτικη!αλλα οτι λαμπει μερικες φορες δεν ειναι χρυσος..
Την αγορασα πριν δυο εβδομαδες,πηρα πακετο και την βαση που δινει η εταιρεια.
γεματος χαρα παω στο αμαξι δεν κρατηθηκα την ανοιξα να την δω!ολα οκ με την πρωτη ματια!
Παω σπιτι παω στο μπανιο να την ΤΑΚΑΡΩ και με το που παω να την βαλω στην βαση..δεν εμπαινε μεσα!!αμαν τι εγινε ρε παιδια??
λεω θα μου εδωσε λαθος βαση..παιρνω τηλ το μαγαζι που την πηρα,ρε συ δεν μπαινει στην βαση!μου λεει αποκλειεται,λεω δοκιμασε καμια αλλη,μου λεει ολα οκ μπαινουν κανονικα,του λεω ερχομαι απο κει..Το βλεπει γεματος απορια οντως δεν εμπαινε,μου λεει σαστισμενος θα σου δωσω μια αλλη..παιρνω την δευτερη λεω οντως εμπαινε κανονικα,λεω ετυχε ενταξει,φευγω μπαινω στο αμαξι λεω κατσε να ξανατσεκαρω,ανοιγω το κουτι και τι να δω??πανω στην κεφαλη γρατσουνιες!!(ενω ξερω οτι βγαλανε θεμα στο χρωμα πηρα gunmetal).ΞΑΝΑ πισω στο μαγαζι.ρε συ κοιτα την μηχανη γεματη γρατσουνιες..δεν μου ειπε τιποτα ο ανθρωπος μου δινει αλλη.Λεω κατσε φιλε να την δω λιγο γιατι θα με φαει το συρε ελα!!με μια ματια φαινονται ολα κανονικα..το καταπινω και φευγω..παω σπιτι ξυριζομαι στο προσωπο σε καποια φαση νιωθω απο την μια μερια να ειναι πιο επιθετικη απο την αλλη μερια..ρε γαμωτο λεω ιδεα μου θα ειναι..την αλλη μερα ξυριζω το κεφαλι παλι τα ιδια λεω σιγουρα δεν ειναι ιδεα μου..εννοειται εχω τσεκαρει την λεπιδα να ειναι ισια..αφου εχει φοβηθει το ματι μου καθομαι και την επεξεργαζομαι σχολαστικα..και παρατηρω το εξης..πρωτον οταν πηγαινε να ανοιξουν τα ποτρακια της πεταλουδας πρωτα ανοιξε το ενα και μετα το αλλο οχι συνχρονως.δευτερον στο κλεισμο της πεταλουδας με το που φτανει για να κλειδωσει στις δυο τελευταιες στροφες το ενα πορτακι σηκωνοταν πανω ελαχιστα..εχω ριξει ασχημα καντηλια,γεματος απογοητευση παιρνω τον ανθρωπο παλι τηλεφωνο και του λεω τα δεοντα..τοσο γκαντεμης μου λεει!!εε οχι και γκαντεμης σαββατογεννημενος!:-))
Εν τελει ξαναπηγα την αφησα μου λεει θα στηλω email στην rockwell.με παιρνει τηλ την αλλη μερα μου λεει θα σου την αντικαταστησω,στο στομα το ειχα να του πω να μου δωσει τα λεφτα μου πισω..απο βδομαδα θα παρω καινουρια αυτην την φορα θα παρω νικελη μπας και αλλαξει το γουρι!χαχαχαχα..ταλεπωρια παιδια,κριμα γιατι την κανανε τοση διαφημιση οι ιδιοι που την φιαξανε και για τα λεφτα της περιμενεις το απολυτο και οχι να τυραννιεσαι για μια ξυριστικη μηχανη..συγγνωμη αν κουρασα..αναμενεται η καινουρια..ευχηθειτε μου καλη τυχη παιδια!!
Vgs
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 21 Μαρ 2021, 21:34
3
Has thanked: 9 times
Been thanked: 16 times

Καλησπέρα σας
Εγώ την έχω 9 μήνες σε χρώμιο.
Με εξυπηρετεί αρκετά διότι είναι ήπια μηχανή και λόγω του καθημερινού απαραίτητου λόγω δουλειάς ξυρίσματος θέλω μια σίγουρα όχι επιθετική μηχανή.
Χρειάζεται ένα σχετικά επιθετικό ξυράφι αν θέλεις να κόψεις βαθιά τα γένια.
Βαγγέλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”