Κλώνος Merkur Futur

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Νώντας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2987
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2013, 23:20
10
Τοποθεσία: Χαλκιδική
Has thanked: 801 times
Been thanked: 6048 times

Αν δεν είναι λάθος τα 18 € για την 26άρα Πάρκερ, δώσε και λίνκ σε παρακαλώ να μπουμπουνίσουμε καμμία.
Όσο για τις Qshave ήμουν κοντά στο να παραγγείλω κι εγώ μία, παρόλο που έχω την Futur. Από περιέργεια.
Αλλά όπως έγραψα και αλλού, όσο καλή και να είναι, Futur δεν θα είναι.

(Κακά τα ψέμματα, άλλο Γερμανική κατασκευή , άλλο Κινέζικη. Πριν ένα μήνα χρειάστηκα νέο ατμοσίδερο,
αφού είδα όλα τα Κινέζικης κατασκευής, κατέληξα σε ένα Γερμανικό Ροβέντα σε 4πλάσια τους τιμή.
Μόνον αυτό και ένα Bosch (Γερμανικό κι αυτό) είχαν 2,5 μέτρα καλώδιο. Όλα τα Κινέζικα 1,80.
Ροβέντα παίρνεις κάθε 20 χρόνια μούχε πεί παλιότερα κάποιος με ηλεκτρικά)
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Μιάς και αναφέρθηκε και η Ming Shi 2000S Adjustable δείτε και αυτό.

Ο Σκοπός του post μου είναι,κυρίως για προβληματισμό και αφορά την όποια αλλαγή/διακύμανση τιμής προϊόντος,ανά vendor,και όχι η κατάκριση του καταστήματος.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
stellios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 10 Απρ 2017, 12:14
7
Has thanked: 189 times
Been thanked: 142 times

Να δούμε όταν παραλάβουμε τι φρούτο είναι αυτή η 2000s των 7 ευρω,
Πάντως είναι εντυπωσιακό πως εκατοντάδες αγοραστές την βρίσκουν εντυπωσιακή κ άψογη,
μάλλον είναι άριστος κλώνος.
stergios

Δεν γνωριζω αν το ανεφερε καποιος αλλα με την παραγγελια της qshave μπορεις να ζητησεις να σου γραψουνε κατι στη λαβη μεχρι 8 γραμματα αν θυμαμαι καλα...
Άβαταρ μέλους
george644
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 475
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 10:49
8
Has thanked: 3247 times
Been thanked: 2784 times

Νώντας έγραψε:Αν δεν είναι λάθος τα 18 € για την 26άρα Πάρκερ, δώσε και λίνκ σε παρακαλώ να μπουμπουνίσουμε καμμία.
Όσο για τις Qshave ήμουν κοντά στο να παραγγείλω κι εγώ μία, παρόλο που έχω την Futur. Από περιέργεια.
Αλλά όπως έγραψα και αλλού, όσο καλή και να είναι, Futur δεν θα είναι.

(Κακά τα ψέμματα, άλλο Γερμανική κατασκευή , άλλο Κινέζικη. Πριν ένα μήνα χρειάστηκα νέο ατμοσίδερο,
αφού είδα όλα τα Κινέζικης κατασκευής, κατέληξα σε ένα Γερμανικό Ροβέντα σε 4πλάσια τους τιμή.
Μόνον αυτό και ένα Bosch (Γερμανικό κι αυτό) είχαν 2,5 μέτρα καλώδιο. Όλα τα Κινέζικα 1,80.
Ροβέντα παίρνεις κάθε 20 χρόνια μούχε πεί παλιότερα κάποιος με ηλεκτρικά)
Μodernman.uk

Added in 17 minutes 8 seconds:
ΕικόναΑυτη ειναι η Mingshi 2000 S που εχω εδω κι ενα μηνα.Με 4-5 ξυρισματα αρχισε να ξεφυλλιζει.Αυτα για οσους φανταστηκαν οτι η MingShi ειναι η Edwin Jagger ή η Muhle της Κίνας.
Άβαταρ μέλους
sakis64
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: 23 Αύγ 2011, 15:30
12
Has thanked: 94 times
Been thanked: 274 times

Γεια και από μένα!
Ευτυχώς είδα στο Youtube και ένα βίντεο όπου ο χρήστης του έδειχνε πολύ παραστατικά πώς η γεωμετρία στο κούμπωμα του πάνω στελέχους με τη βάση της κεφαλής κάνει μια κλίση που έχει ως συνέπεια τα ξυρίσματα να βγαίνουν ανισόρροπα..Και ενώ ήμουν έτοιμος να την παραγγείλω γιατί φαινόταν τέλεια είδα και το παραπάνω βίντεο με τα ξεφτίσματα στην επίστρωση και ευτυχώς δεν προέβην στην αγορά!Και ας είναι μηδαμινό το ποσό..Στο κάτω κάτω έχω να μάθω την Feather SS folding(Shavette) ..Μην το παρακάνουμε!.. :D ;)
Zizu10
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: 31 Ιαν 2017, 15:20
7
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 32 times
Been thanked: 460 times
Ηλικία: 32

Κλασικος Κινεζος... Μηδενικο quality control και ειναι θεμα τυχης τι θα σου κατσει. Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι τα τοσα θετικα σχολια στο ιντερνετ! Qshave και Mingshi ειμαστε σιγουροι οτι ειναι η ιδια εταιρεια;
stergios

Μη ζηταμε πολλααα... :-) και τον λουτσο χορτατο και το γατι στον παραδεισο δεν γινεται.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Zizu10 έγραψε:Qshave και Mingshi ειμαστε σιγουροι οτι ειναι η ιδια εταιρεια;
Εταιρία;;; να είσαι καλά φίλε μου,με έκανες και γέλασα :D

* Έχουν βγει πάνω από 5 κλώνοι futur,χώρια τις υπόλοιπες DE,και για να "κλείσουμε προσωρινά" το θέμα,μέχρι να έρθουν οι Qshave και να έχουμε περισσότερες γνώμες,είναι άλλος κλώνος η Ming Shi 2000S και άλλος η Qshave.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οχι βεβαια.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”