Έκλεισα 1 χρόνο στο ΠΞ

macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17334 times

ε ενταξει μη μας βγει και το ονομα. το τελευταιο ειναι για στυλιστικους λογους.εχω την εντυπωση οτι μου αρεσουν πιο πολυ οι γυναικες.τουλαχιστον τις τελευταιες 4 δεκαετιες ;) .
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

ναι, αλλα ειδες τους κοιλιακους τους;;;; ωραιοι δεν ειναι;;;; :mad
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17334 times

sexy ημιγυμνα αγορια που παιζουν ανεμελα μεταξυ τους :D .τωρα που το λες οντως εχουν γυμνασμενους κοιλιακους.μα τι τρωνε επιτελους;(μαλλον οχι ενα γουρουνακι οπως εγω στη καθισα μου 8) ).
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
12
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Σου αρέσουν πιο πολύ οι γυναίκες Μάχο?Όοοοοοολες οι γυναίκες?Η σύζυγος ακούει???
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Ηταν σαν σήμερα, λοιπόν, που κι εγώ άφησα στην άκρη τους έτοιμους αφρούς αντικαθιστώντας τους με πινελάκι και κρέμα Prosar που είχα βρει λίγες μέρες νωρίτερα στο σούπερ μάρκετ. Προτού αναφέρω τα προφανή (για το πόσο άλλαξε η κοσμοθεωρία μου γύρω από το ξύρισμα), θα ήθελα απλά να τονίσω ότι μέσα σ' αυτόν τον ένα χρόνο έχω τελειώσει:

- μία κρέμα Kolynos 50 ml
- ένα a/s Prosar Verde 100 ml
- ένα a/s Floid Vigoroso 150 ml
- ένα a/s Aqua Velva Ice Blue (US) 103 ml
- ένα a/s Denim Original 100 ml
- ένα a/s Aqua Velva Ice Sport 103 ml

...καθώς και τα προϊόντα που είχα αρχινισμένα από την προ Π.Ξ. εποχή, δηλαδή μία a/s λοσιόν Jungle Man της LR και ένα μπαλμ της ίδιας εταιρίας.

Κοινώς... τίποτα!

Και όσο σκέφτομαι ότι αυτήν τη στιγμή έχω στην κατοχή μου 15 σαπούνια, 17 κρέμες και 7 άφτερ σέιβ, ενώ παράλληλα διαρκώς λιμπίζομαι κι άλλα (δεν έχω δοκιμάσει ακόμα Tabac, MWF, Pannacrema, Le Pere Lucien κ.λπ.), με πιάνει ένας πονοκέφαλος! Με τρόμο, επίσης, συνειδητοποιώ ότι δεν έχω τελειώσει ακόμα κανένα πακέτο με ξυραφάκια (ούτε πεντάδα)! Με τόσες δοκιμές, πού να προλάβεις...

Τα ίδια και στο hardware: Δύο ξυριστικές μηχανές, μία σαβέτα, τρία πινέλα (τέσσερα αν μετρήσω και τη φτηνοκατασκευή που είχαν δώρο οι κρέμες Prosar που πρωτοπήρα) και πάει λέγοντας. Θα 'θελα κι άλλα, αλλά συγκρατούμαι.

Αξιζε όμως τον κόπο και τα έξοδα; Σαφώς. Η όλη διαδικασία άλλαξε και από βαρετή έγινε ενδιαφέρουσα και απολαυστική. Βρήκα το κίνητρο που έψαχνα πολλά χρόνια για να υλοποιώ την επιθυμία που είχα πάντοτε (χωρίς να με υποχρεώνει κανείς) να έχω μονίμως καθαρό πρόσωπο. Αλλά και χωρίς κοψίματα ή ερεθισμούς, διότι είχα φτάσει σε ένα σημείο να τελειώνω κάθε ξύρισμα γεμάτος πληγές και να λέω "ε, τι να κάνουμε, είμαι άτυχος επειδή έχω ευαίσθητο δέρμα" και ίσως γι' αυτό είχα φτάσει να ξυρίζομαι κάθε 7-10 μέρες. Εμ, δεν έφταιγε αυτό.

Ηθικός αυτουργός για το σημερινό... κατάντημά μου είναι ο φίλος padjon72, ο οποίος χωρίς να στοχεύει εμένα συγκεκριμένα, μου έβαλε την ιδέα. Όταν δε ανακάλυψα και το φόρουμ, μπήκα σε έναν δρόμο χωρίς επιστροφή. Θυμάμαι σαν τώρα τις πρώτες μέρες που 'χα πέσει με τα μούτρα στο διάβασμα, για πράγματα που ούτε φανταζόμουν ότι υπάρχουν ή ότι θα μπορούσαν να με ενδιαφέρουν. Όπως το άγχος που είχα την πρώτη φορά που τόλμησα να ξυριστώ με safety razor. Και μάλλον δεν περίμενα ότι σχετικά γρήγορα θα ανέπτυσσα αρκούντως καλή τεχνική για να ξυρίζομαι ταχύτατα μ' αυτά τα εργαλεία. Ευχαριστώ φυσικά όλα τα μέλη του φόρουμ, τα οποία με την καθημερινή καταγραφή των εμπειριών τους βοήθησαν για να τα καταφέρω.

Όσο για τα έξοδα, τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση δεν ήταν πάρα πολλά. Αλλά και πάλι, χαλάλι.
Άβαταρ μέλους
christostz03
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2011
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2013, 10:11
10
Τοποθεσία: Αρτέμιδα - Αττική
Has thanked: 6352 times
Been thanked: 9776 times
Ηλικία: 43

Άντε και εις ανώτερα ...
Και του χρόνου με υγεία ...
Wet Shaving Rules !!!

"Φορτώστε" σαν να μην υπάρχει αύριο ... Λεφτά για καινούρια κρέμα ή σαπούνι ΠΑΝΤΑ υπάρχουν ...

-- Χρήστος --
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
9
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Συγχαρητήρια και είς ανώτερα!
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
RAZORBLADE
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: 22 Απρ 2015, 14:38
9
Τοποθεσία: Αθήνα-Αχαρνές Αττικής
Has thanked: 130 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 45

Αντε και του χρόνου εις ανώτερα.

Εγώ λυπάμαι για τα χρόνια που πήγαν χαμένα.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Roadrunner
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1139
Εγγραφή: 22 Οκτ 2014, 10:20
9
Has thanked: 3611 times
Been thanked: 4505 times
Ηλικία: 47

Ευχαριστώ, και στα δικά σας οι νεότεροι.

Μεγάλη αλήθεια αυτή για τα χαμένα χρόνια. Από τις περιπτώσεις της ζωής μου που λέω απερίφραστα «μα τι μ...ς ήμουν». Δεν πειράζει, κάλλιο αργά παρά ποτέ.

Btw, ξέχασα να αναφέρω στα προϊόντα που τελείωσα, τα δύο pre: ένα άσπρο Proraso και μία Alpa Windsor λοσιόν.
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Να τα χιλιάσεις φίλε Roadrunner! Πάντα με Υγεία!!!
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”