ΙΝ / OUT Νέα προϊοντα - επικείμενες διακοπές παραγωγής

Απάντηση
NavalArchitect

Σωστά, αυτό αλλά επίσης και το νέο Proraso (άσπρο αλλά και πράσινο). Μόλις τα πιάσω στα χέρια μου θα γράψω εντυπώσεις.
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Και αποτι διεχνουν τα πραγματα, θα βγει μαλλον και σε σαπουνι η κοκκινη εκδοση! :megagrin :dance :dance3 :dance5


the Nourishing shave cream is already available in tube in Italy and will be soon available in jar.

Best regards

Servizio Consumatori Proraso

Ludovico Martelli S.r.l.
Sede Legale Amministrativa Stabilimento:
Via Faentina n.169/12 - 50010 CALDINE (FI)
Tel. +39 055 737821 - Fax +39 055 7378290
e-mail: [email protected]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
vanm66
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 13:28
13
Has thanked: 231 times
Been thanked: 348 times

Τα νέα Proraso βγήκαν και κυκλοφόρησαν:
http://www.ebay.ie/sch/maguires.barbers ... m270.l1313" onclick="window.open(this.href);return false;

Παρακαλώ να μην θεωρηθεί διαφήμιση
Βαγγέλης
NavalArchitect

Αυτός έχει καιρό που παίζει το συγκεκριμένο παιχνίδι. Πρώτα έβγαλε τη φήμη για το Valobra (και μέχρι στιγμής δεν έχει υπάρξει επιβεβαίωση).

Μετά, με τα νέα Proraso (2012), βγήκε στο TSR τις προάλλες και είπε "...διαθέσιμα προς αγορά..." τη στιγμή που δεν είχε καθόλου στοκ. Απλά τα είχε κάνει list στο eBay shop που έχει και ήταν διαθέσιμα για προπαραγγελία, όχι για άμεση αγορά και αποστολή.

Απ'την άλλη μεριά, ο Paul (Connaught) δεν λέει ποτέ κάτι αν δεν έχει στοκ. Του'ρθαν 4 πράγματα απ'την νέα σειρά (2012), το ανακοίνωσε, τα'βγαλε στην ιστοσελίδα του, κ.ο.κ. Ο Shaving.ie τίποτε ακόμη, παραμένει με το παλιό στοκ, δε λέει τίποτε όμως.

Τώρα ο 'Τζέρυ' Μαγκουάιρ συνεχίζει το παιχνίδι. Του'ρθε ένα από τα 10 διαφορετικά νέα 2012 προιόντα της Proraso που περιμένει, συγκεκριμένα το σανδαλόξυλο, και βγήκε πάλι λέγοντας "...έχουμε στοκ..." κλπ. Βλέπω εδώ και την ωραία υπενθύμιση του Βαγγέλη, μπαίνω ξανά μέσα, και πρέπει για πολλοστή φορά να φάω τα μάτια μου ψάχνοντας στα μικρά γράμματα που'χει κάτω από τον τίτλο του κάθε προιόντος για να διαβάσω αν γράφει pre-order ή όχι. Ε, όχι!

Κρατιέμαι τόσες μέρες να μην το κάνω θέμα στο TSR, γιατί και θέλω να είμαι κόσμιος αλλά και στο κάτω-κάτω της γραφής ο καθένας καταλαβαίνει ό,τι καταλαβαίνει και βγάζει τα συμπεράσματα μόνος του. Δεν είναι δουλειά μου να κάνω κριτική και να ασχολούμαι με το τι κάνει ο κάθε 'Τζέρυ'. Δεν λέω ότι είναι κακός vendor, είναι όπως όλοι οι άλλοι - παραγγέλνεις πράγματα και στα στέλνει, απλό (παρ'όλο που δεν έχω παραγγείλει ποτέ από εκεί). Κριτική όμως με τούτο δώ το post κάνω, κι αυτή είναι η αλήθεια.

Όμως όσο καλός vendor κι αν είναι, κατά την προσωπική μου άποψη αυτή η στάση είναι παραπλανητική και κατά συνέπεια πολύ κακή για τον καταναλωτή, αλλά φυσικά και για τη φήμη του ίδιου του vendor. Ναι, στην αρχή σκέφτηκα κι εγώ να 'προ-παραγγείλω' το σανδαλόξυλο αλλά και τα υπόλοιπα νέα προιόντα. Σήμερα σκέφτηκα να πάρω το σανδαλόξυλο και να 'προ-παραγγείλω' τα υπόλοιπα. Δηλαδή τρέχα γύρευε.

Πότε θα στείλει το ένα, πότε τα άλλα, ούτε που ξέρουμε. Δεν είναι σωστό να'ρθουν όλα μαζί σ'ένα πακέτο? Μετά έκατσα και σκέφτηκα: "Καλά, γιατί αυτός με βάζει στο παιχνίδι τη στιγμή που στην ουσία δεν έχει τίποτε στα χέρια του?" Τα Proraso ήρθαν πρώτα στο Connaught - θα μου πείτε τώρα σιγά τα ωά, ναι συμφωνώ. Μιά-δυό μέρες να τα'χει ένας οποιοσδήποτε vendor πριν απ'τον κάθε άλλο δεν κάνει διαφορά.

Αλλά αυτή η ιστορία με το "PRE-ORDER" καλά κρυμμένο και έχοντας μικρής γραμματοσειράς κεφαλαία γράμματα, είναι για εμένα απάτη (να το πώ ανοιχτά δηλαδή και συγνώμη που είμαι ευθύς και άμεσος). Μπήκα και έκανα μια βόλτα την περασμένη εβδομάδα, είχε 1-2 ενδιαφέροντα πράγματα (εκτός των Proraso), αλλά σηκώθηκα κι έφυγα. Όταν έρθουν στο Connaught θα τα πάρω από 'κει (και τώρα ήρθε η δική μου σειρά να πω ότι δεν κάνω διαφήμηση).

Αμάν πιά. Άλλο το "Θα έχουμε στοκ" κι άλλο το να υπάρχουν τα προιόντα διαθέσιμα, να τα βάλεις στο cart, να τα πληρώσεις και μετά να στα στείλει αύριο το πρωί. Μην μπερδεύουμε την π@@@@α με την βούρτσα.
Άβαταρ μέλους
Νεκρομάντης
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 463
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012, 10:23
12
Has thanked: 148 times
Been thanked: 40 times

Μάλλον τον έκραξαν και άλλοι, γιατί το κοκκίνησε το pre-order και φάινεται τουλάχιστον αν κατέβεις λίγο στην σελίδα. Τώρα αν πατήσεις "αγορά" κατ' ευθείαν.....
Μανώλης

"the blind are leading the blind are leading the blind"
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 944 times
Ηλικία: 36

Καλώς το δεχτήκαμε... http://connaughtshaving.com/001682.html" onclick="window.open(this.href);return false; !!!
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
NavalArchitect

Sir Irisch Moos στικ - διακοπή παραγωγής. Όσοι δεν έχετε ή έχετε αλλά σας αρέσει πολύ, στοκάρετε τώρα.

Αμερικανός vendor (Bullgoose Shaving) πήγε να δώσει παραγγελία για νέο στοκ και του'παν "κομμένο".
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Μαλλον και το Tabac stick παει για κοψιμο... Εναλλακτικα στο λιμανι υπαρχουν πολλες προσφορες για το IM.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Από ότι έμαθα ανακοινώθηκε νέα σειρά προϊόντων απο τον DR Harris με τον τίτλο "Windsor".
Από την εταιρεία περιγράφεται ως εξής:
"WINDSOR starts with light citrus overtones and fades into a warm, leathery, masculine scent".
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Και το σαπουνι Arlington σε Limited Edition μαυρο μπωλακι.. Πανεμορφο.. χμ..
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και σαπούνια ξυρίσματος”