Επιμεταλλωση DE safety razor

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Νικο εχεις δικιο στο θεμα του μηχανισμου αλλα θα μπορουσα να την "λυσω" και να τους παω μονο τον κορμο. Οσον αφορα το chip αν και μικρο εμενα με "χαλαει" γιατι ειμαι παρα πολυ ψειρας με τα πραγματα μου.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Κι εγώ θα έλεγα να την αποφύγεις προς το παρόν την επιμετάλλωση επειδή πρόκειται για DE με μηχανισμό. Γνώμη μου πάντα. Σε καταλαβαίνω απόλυτα πάντως επειδή κι εγώ τα προσέχω τα πράγματά μου.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Το καλο με την progress ειναι οτι μπορει να σπασει σε τρια κομματια, το "καπακι" τον κυριο κορμο και τηνπλαστικη λαβη που στηριζει τον μηχανισμο. Οποτε εγω σκεφτομαι να δωσω μονο το καπακι και τον κορμο, στον οποιο κορμο το μονο που θα μεινει απο τον μηχανισμο ειναι οι εσωτερικες βολτες οποτε δεν νομιζω να υπαρξει καποιο προβλημα. Θελετε να ανεβασω φωτο στο καταλληλο θεμα;
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Iasonas έγραψε:
aris22 έγραψε:
Iasonas έγραψε:Μια απο αυτες τις μερες θα τους παω και εγω την Progress μου

Γιατί τι έπαθε η progress σου Ιάσονα? Είχες κανένα ατύχημα? Γιατί να έχει ανάγκη επιμετάλλωσης απο φθορά μου φαίνεται απίθανο........
Αυτο ειναι το προβλημα.
Iάσονα θυμόμουν οτι κάπου είχα διαβάσει οτι είχε πέσει η μηχανή κάποιου μέλους , αλλά δεν θυμόμουν οτι ηταν η progress και οτι ηταν η δικιά σου....Φανταστική μηχανή.....Φίλε σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί και εγω είμαι πολύ "ψείρας" με τα πράγματα μου...Αν είχα και εγω το ίδιο πρόβλημα πάντα το μάτι μου θα έπεφτε εκεί, και δεν θα μπορούσα να το συνηθίσω με τίποτε.....Εύχομαι καλή επιτυχία στην επιμετάλλωση!
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ευχαριστω Αρη, να σκεφτεις εχω χαλαστει τοσο πολυ που δεν την εχω χρησιμοποιησει καθολου απο τοτε και ειναι κριμα γιατι πραγματι ειναι καταπληκτικο εργαλειο.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4477 times
Been thanked: 5443 times

Φίλε μην στεναχωριέσαι, ολα θα πάνε καλά! Όντως είναι καταπληκτικό εργαλείο. Το εχω πει και άλλες φορές, δεν ξυρίζει , "θερίζει"..... :megagrin
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
YMMV
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 825
Εγγραφή: 15 Φεβ 2013, 22:49
11
Has thanked: 998 times
Been thanked: 1110 times

Οκ αφού δεν την έχεις χρησιμοποιήσει καθόλου από τότε γιατί σε ενοχλεί, θα έλεγα ότι έχεις δύο επιλογές. Ή την επιμεταλλώνεις, ή την πουλάς και παίρνεις άλλη. Απλά με την επιμετάλλωση δεν ξέρω -εάν δώσεις μόνο το καπάκι και τον κορμό- εάν θα φαίνεται διαφορά με τα υπόλοιπα μέρη (δεν την ξέρω τη μηχανή).
Γιώργος
DrEvan
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013, 13:18
11
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

Πολύ ωραίες Μαρίνο! Τη επόμενη με βλέπω και εμένα για νίκελ!
Άβαταρ μέλους
marinos79
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: 22 Ιαν 2013, 12:57
11
Τοποθεσία: Βύρωνας - Αττικής.
Has thanked: 190 times
Been thanked: 762 times
Ηλικία: 62

Βαγγέλη, το αποτέλεσμα του νίκελ σίγουρα είναι όμορφο. Βέβαια το χρυσό τους πάει πολύ περισσότερο και τους δίνει αρχοντική όψη, αλλά το χρύσωμα δεν αντέχει τις πολλές τριβές και τις σαπουνάδες.
DrEvan
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 04 Φεβ 2013, 13:18
11
Has thanked: 3 times
Been thanked: 15 times

χεχε θα δείξει!! Η αλήθεια είναι ότι χαίρεσαι να τα χρησιμοποιείς πάντως! Πολύ λουξ καταστάσεις!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Double edge razors”