After Shave με διάρκεια

manosgoni
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 06 Μαρ 2021, 08:21
3
Been thanked: 18 times

Los Jabones De Joserra Rodrigo De Jerez από εμένα. Το συγκεκριμένο έχει άρωμα που διαρκεί. Θα έλεγα πως από διάρκεια είναι στα επίπεδα του Vigoroso

Ακόμα και η αντίστοιχη κρέμα έχει αρωμε που διαρκεί περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη κρέμα.

Πολύ ακριβά βέβαια...
Άβαταρ μέλους
Sir_Christopher_Lee
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 22 Απρ 2021, 21:10
3
Been thanked: 46 times
Ηλικία: 44

Brut και ξερό ψωμί.
Τοὺς μὲν κενοὺς ἀσκοὺς ἡ πνοὴ διίστησι, τοὺς δ’ ἀνοήτους, τὸ οἴημα.
nikolakistheg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 10 Μάι 2021, 17:16
3
Been thanked: 16 times

Κερκινη eve asl εχει μεγάλη διάρκεια
Άβαταρ μέλους
gkarave
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1572
Εγγραφή: 06 Οκτ 2020, 19:45
3
Τοποθεσία: Thessaloniki
Has thanked: 13304 times
Been thanked: 13957 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Razorock : Emperor, Irish Countryside & XXX, για την τιμή τους εξαιρετικά...
Άβαταρ μέλους
Bill the butcher
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 870
Εγγραφή: 17 Μαρ 2020, 13:30
4
Has thanked: 7683 times
Been thanked: 8234 times

Από τα εμπορικά ΑλκοολικΑ asl εκτιμώ πως τα Fine έχουν την μεγαλύτερη διάρκεια.
Dimstam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 27 Απρ 2021, 22:51
3
Has thanked: 17 times
Been thanked: 40 times
Ηλικία: 35

Από αυτα που έχω δοκιμάσει εχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι ο μέσος όρος στη διάρκεια αρώματος ειναι 3 με 4 ώρες.. πλέον αναζητώ after shave με ιδιότητες food skin πχ βιταμίνη Ε, αλόη. Προσωπική μου άποψη δεν αξίζει να επενδύσει κάποιος στο άρωμα.
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5939
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27688 times
Been thanked: 39284 times
Ηλικία: 54

Μην βαυκαλίζεστε.

Δεν υπάρχει after shave με μεγάλη διάρκεια αρώματος. Δεν είναι αυτή η δουλειά του. Ούτε ξυριστικό σαπούνι με μεγάλη διάρκεια αρώματος. Δεν είναι αυτή η δουλειά του. Στην καλύτερη, τα a.s. να κρατάνε τα top notes για λίγα λεπτά ενώ την -σχεδόν πάντα αδιάφορη clean σαπουνέ- αρωματική τους βάση για κανα δίωρο τρίωρο ως skin scent. Ο χρόνος αυτός αυξομειώνεται βέβαια ανάλογα και με το δέρμα του καθενός ή τον καιρό. Λίγο καλύτερα τα πράγματα σε a.s. artisan μικροπαραγωγών αλλά εκεί φλερτάρεις με ερεθισμούς δέρματος αν τους έχει πέσει 'παραπάνω' fragrance στο χαρμάνι ή αν δεν έχουν κάνει εξαντλητικά δερματολογικά tests.

Όποιος θέλει διάρκεια ψωνίζει από τις εταιρείες που βγάζουν αρώματα. Όλες οι γνωστές designers (όχι niche) φίρμες που βρίσκουμε σε Χόντο, Άττικα κλπ έχουν και άφτερ σέιβ, συνήθως μπαλμ. Αλλά αυτά δε φημίζονται για τις περιποιητικές τους ιδιότητες.

Προσωπικά έχω λύσει το θέμα εδώ και καιρό με unscented after shave lotions και balms. Βάζω έπειτα το περφιούμ της αρεσκείας μου et voilà.

Προστέθηκε μετά από 21 ώρες 24 λεπτά 16 δευτερόλεπτα:
Αλλά τέλος πάντων, ψηφίζω κι εγώ τα Fine για διάρκεια..
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
tasos72
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1663
Εγγραφή: 18 Ιουν 2017, 08:41
6
Τοποθεσία: SALONICA CITY
Has thanked: 13923 times
Been thanked: 17008 times
Ηλικία: 51

Το φαινόμενο !!
Officina Artigiana Milano (benessere), κρατεί πάνω στο μούτρο μου , πάνω απο 12ωρο !!!!!( Ιδίως αν ξυριστώ βράδυ..)
:romance-heartbeating: Το απλώνεις στην Τούμπα και μυρίζει μέχρι τα λαδάδικα... :character-bart: :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
katsam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 21:58
9
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1258 times
Ηλικία: 41

Εγώ θα πρόσθετα τα ASL της PAA τα οποία είναι κάτι μεταξύ ASL και Cologne. Αυτό βέβαια ενδεχομένως να σημαίνει ερεθισμούς για τα πιο ευαίσθητα δέρματα.
Drnick33
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: 10 Σεπ 2020, 16:38
3
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

Η αλήθεια είναι ότι ένα Paa που έχω το john frum ενώ μου αρέσει πολύ ειδικά για χειμώνα. Με ψιλοκαει όταν το βάζω κ σαν να κοκκινίζει λιγο το δέρμα μου. Δεν έχω καταλάβει αν είναι λόγω έντονου αρώματος η αν το συγκεκριμένο άρωμα έχει κάποιο συστατικό που δεν μου κάθεται καλά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Pre-, After shave λοσιόν και -κρέμες”